on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новини регіону

05.05.2024, 15:12

На Херсонщині солдат знайшов стародавній предмет та передав експонат до краєзнавчого музею

05.05.2024, 15:12

На Херсонщині солдат знайшов стародавній предмет та передав експонат до краєзнавчого музею

  Український військовий передав до колекції Херсонського обласного ...
05.05.2024, 15:02

На полотнах — троянди, тюльпани, маки та інші квіти. Художниця Яна Голуб'ятникова представила у Херсоні виставку робіт

  Художниця Яна Голуб’ятникова 1 травня презентувала ...
> Новини регіону > Центр культурного розвитку "Тотем" запрошує взяти участь у проєкті «Насіння Поліни Райко»
Всі новини

Центр культурного розвитку "Тотем" запрошує взяти участь у проєкті «Насіння Поліни Райко»

04.03.2024 23:54

Небайдужих до творчості знаменитої художниці-наївістки з Олешок Поліни Райко запрошують взяти участь в Open call у проєкті «Насіння Поліни Райко».

Про це розповіла кураторка арт-проєктів Олена Афанасьєва. 

"Якщо тобі не байдужа доля спадщини Поліни Райко – цей проєкт для тебе. Ми запрошуємо приєднати не лише митців, але й творчих людей з УСІХ креативних індустрій без обмежень. Ми вважаємо за необхідне не лише говорити про спадщину Поліни Райко, але й перетворювати її на феномен живої української культури.

Олешки – рідне місто Поліни Райко на лівому березі Дніпра, – досі потерпає від окупації. Її вкритий розписами будинок був сильно пошкоджений внаслідок затоплення після підриву росіянами Каховської ГЕС. Власне, саме після того, як у мережі з’явилися кадри знищених розписів, про феномен Поліни Райко заговорили не лише в Україні, але й у світі – проте переважно як про спадщину, постраждалу від війни. 

Проєкт, який ми назвали «Насіння Поліни Райко», має на меті трансформувати цю гірку історію у творчу енергію і усвідомлення того, що мистецький спадок Поліни Райко був, є і залишиться для всіх нас живим джерелом наснаження". 

Широка зацікавленість українським наївним мистецтвом доводить, що воно може бути ще однією точкою опори у відновленні/відвойовуванні нашої ідентичності, і саме тому на часі формувати нові зв’язки митців із унікальним всесвітом Поліни Райко, у якому ми бачимо своєрідний мистецький код української ідентичності півдня. 
Усіх бажаючих запрошують на два унікальні онлайн-воркшопи, під час яких генеруватимуться ідеї практик, які звертаються до спадку Поліни Райко і забезпечують його «дифузію» в різні сфери мистецтва та креативних індустрій. 

Буде створено скетч-бук згенерованих творчих ідей та мапа всіх існуючих і ф’ючерсних мистецьких рефлексій на творчість Райко, щоб побачити вплив спадщини художниці на культурний та мистецький ландшафт України і світу.

Географія проєкту – вся Україна.

Учасниками/учасницями можуть бути також ВПО в Україні та українці за кордоном, які були вимушені виїхати після 24 лютого 2022. 

Заповнюйте анкету на участь до 14 березня 2024, 21.00 за посиланням.

Проєкт «Насіння Поліни Райко» підтримано в рамках програми (re)connection UA 2023/24, що реалізується ГО “Музей сучасного мистецтва” та Ukrainian Emergency Art Fund (UEAF) у партнерстві з UNESCO і фінансується через Надзвичайний фонд спадщини UNESCO.

Програма (re)connection UA 2023/24 спрямована на відновлення зв’язків між митцями та їх аудиторіями, підтримку художників/иць як áкторів у збереженні культурної ідентичності України, втілення нових підходів до культури пам’яті, посилення стійкості та адаптивності інституцій, громад, митців до викликів воєнного часу.
 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.