on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

19.04.2024, 15:15

Проєкт «Вишивана Херсонщина»

До Дня Вишиванки започаткований проєкт «Вишивана Херсонщина». Для ...
19.04.2024, 11:56

На Херсонщині понад 10 000 пам'яток історії та культури. У якому стані більшість з них зараз — невідомо — ОВА

  У якому стані наразі перебувають більшість пам'яток історії ...
19.04.2024, 11:45

"Не занурити в глибину навколишнього жаху, а подарувати посмішку", - херсонська художниця Яна Голуб'ятникова

  Наразі в роботах херсонської художниці Яни Голуб'ятникової не ...
> Новини регіону > У Херсоні презентували інсталяцію «Хайтарма. Повернення»
Всі новини

29.09.2021 14:31

У Херсоні презентували інсталяцію «Хайтарма. Повернення»

У Херсоні презентували інсталяцію «Хайтарма. Повернення», що реалізується в межах проєкту «Крим. Третій вимір».

Інсталяція поєднує кілька об’єктів, зокрема, це орнаменти з написами на тканині, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Був довгий підготовчий етап, сам перформанс достатньо швидко відбувся за допомогою наших друзів – художників херсонських. Ми через тему шляху, через тему повернення – повернення до своєї історичної пам’яті, до території, культури, проробляли цей орнамент, що символізує дорогу. Не завжди вона пряма, завжди є польові дороги, завжди є стоянки. Елементи у вигляді великих квітів – це і є ті місця, де ми зупиняємося, розмірковуємо, щоб, зробивши паузу, рухатися далі», - прокоментував у розмові з журналістами кримськотатарський художник-кераміст Рустем Скибін.

За його словами, це кримськотатарські орнаменти, кольорами не обмежувалися, хотіли передати контраст, яскравість сприйняття світу. Скибін зазначив, відповідаючи на запитання кореспондента агентства, що вперше виконував роботу такого масштабу і вперше у колективі з професійними художниками.

На полотнах не лише зображені візерунки, художники зробили написи – власні думки, побажання, кожен вирішував для себе сам, що хотів би передати. Як пояснив Скибін, він, зокрема, написав кримськотатарською мовою слова «Любов», «Крим».

Сьогодні на адмінмежі з ТОТ АР Крим на КПВВ «Каланчак» серед звичайних тротуарних плиток презентована ще одна інсталяція - вмонтовані керамічні фрагменти з роботами Рустема Скибіна.

«Там інсталяція зроблена у вигляді тротуарних плиток з орнаментом традиційним, у моєму стилі – 9 плиток, 9 кроків, максимально близько до пункту пропуску. Це нам нагадування – куди ми йдемо, звідки виходимо, щоб завжди пам’ятали – хто ми», - сказав Скибін.

За його словами, 9 – знакове число для кримських татар, зокрема, це пов’язано з весільними традиціями. Воно символізує початок, багатство – духовне, фізичне і матеріальне.

Започаткувала проєкт «Крим. Третій вимір», що складається із серії мистецьких подій про півострів, агенція АртПоле.

Інсталяція встановлена на території торгово-розважального центру «Фабрика», це організатори зробили для того, щоб якомога більше людей змогли ознайомитися з презентацією.

Ідея проєкту «Крим. Третій вимір» - нагадати про взаємозв’язки між материковою частиною України і Кримом, як тим, хто живе тут, так і тим, хто живе на півострові, зазначила директорка мистецької агенції АртПоле Мирослава Ганюшкіна.

«Проєкт ми не випадково робимо мистецьким… це тема досить болюча і гостра, і якщо так прямо про неї говорити, то не всі в цей діалог включаться. А нам цікаво, щоб все таки якомога більше людей долучилося. Власне, тому ми обираємо різні локації», - зауважила Ганюшкіна.

За її словами, всі учасники проєкту або з Криму, або познайомилися у Криму. Наступна точка проєкту – Київ, потім – Івано-Франківськ, а далі розписи на тканині повернуться у Херсон, де будуть інстальовані в одному з місцевих артпросторів.

Джерело

 





Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.