on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Новини регіону

11.05.2021, 09:58

Арткав’ярня: у Херсоні з'явився новий простір для творчих людей

Арткав’ярня – заклад нeзвичний. Чаcто в ній збираютьcя ...
28.04.2021, 10:13

Чи буде реанімовано “Лебединку” в Херсоні?

Колись рукотворне Лебедине озеро в парку Херсонська фортеця була справжньою ...
26.04.2021, 11:41

Нa Xepcoнщинi вiдкpили фaзaнapiй

У Oлeшкiвcькoму лicництвi нa Xepcoнщинi poзвoдять фaзaнiв. Фaзaнapiй ...
> Новини регіону > Херсонські школярі виготовляють і продають адресні таблички з пластику
Всі новини

Херсонські школярі виготовляють і продають адресні таблички з пластику

23.03.2021 10:57

 

Херсонські школярі виготовляють і продають адресні таблички з пластику

Херсонська екоорганізація школярів відкрила пластикову майстерню й пропонує замовляти в неї столики та адресні таблички

Ці креативні діти, дбаючи про чистоту довкілля, отримали не один грант у валюті

Ми поспілкувалися з керівницею організації Zero Waste School, учителькою біології Херсонської школи № 32 Ольгою Демченко, яка й згуртувала навколо себе учнів, яким не байдужа екологія їх рідного краю.

Трохи передісторії. Ще три роки тому херсонська вчителька з учнями виграли конкурс від фонду Кличка (допомагає українським дітям відкривати свій потенціал і втілювати мрії в життя), з’їздили на триденний тренінг до Києва, що дало можливість навчитися розробляти та реалізовувати свої проекти для захисту навколишнього середовища.

Школярі з педагогом вирішили започаткувати й свою справу. Це був проект «Херсонщина без сміття». Він спочатку полягав у тому, що команда прибирала забруднену ділянку дикого пляжу після літнього сезону. Завдання було знайти спонсорів, щоб оплатити послугу перевезень, призи для волонтерів, харчування. Все вдалося. Й коли провели день прибирання, отримали від херсонців позитивні відгуки. Це підбадьорило еко-колектив. Діти вирішили не зупинятися. Почали організовувати різні заходи.

«Але ми побачили: щоб зробити щось значуще, потрібні кошти та постійно шукати спонсорів, - розповідає Ольга Демченко. - Це непроста справа. Ми з дітьми згадали, що нас під час тренінгу навчили писати грантові заяви. Але школярі це зробити від себе не можуть. Тому ми скористалися допомогою голови правління обласної громадської організації  “Регіональна рада підприємців” Федора Баруліна. Спочатку виграли грант на 3 тисячі євро, потім другий “Чорноморське узбережжя Херсонщини без сміття” - на 12,5 тисяч євро».

Одним із напрямків цього гранту було створення пластикової майстерні. Таким чином Zero Waste School отримала грантове обладнання для виробництва: два верстати - це шредер (подрібнює кришечки) та термопрес («запікає» стружку в пластикові листи). Міська влада надала приміщення на території КП «Херсонкомунтранссервіс». За словами Ольги Демченко, це приміщення тимчасове, воно не зовсім підходить для їхнього виробництва, тому зараз шукають інше.

Херсонські діти - це 19 учнів СШ №№ 32 і 44 та ліцею ХДУ - зі своїм викладачем розпочали справу, яка є дуже рідкою для України. Таких цехів у країні кілька. Діти навчилися переробляти пластикові кришечки з-під пляшок на меблі - це столи різного розміру й приналежності з пластику та металу.

Кришечки збирають усім миром. Ще до того, як школярі виграли грант, започаткували проект для херсонців зі збору пластику (ідею підгледіли за кордоном). Домовилися з адміністрацією ТРЦ «Фабрика» про розміщення спеціального контейнеру, а їхній спонсор - «Херсонводоканал» - його виготовив. За рік у цей контейнер відвідувачі ТРЦ накидали 5 великих мішків кришечок. Також містяни приносили кришечки до школи, збирали їх і бібліотеки, й дитсадки, й підприємства. Навіть від взуттєвої майстерні принесли два величезних пакети з кришечками. Зараз збір організовано й у фітнесзалах.

Коли діло дійшло до відкриття майстерні, то вже назбиралося 10 великих мішків сировини.

Зараз екокоманді для розвитку справи не вистачає фрезерного верстату. Діти мають намір і вже виготовляють таку корисну річ для будь-якого населеного пункту, як адресні таблички. Але їм доводиться звертатися по допомогу до майстерні херсонця, який працює з деревиною, виготовляє гарні речі, - він має спеціальний верстат і не відмовляє школярам.

Діти дуже сподіваються, що встигнуть назбирати для купівлі фрезерного верстата 73 тисячі гривень за 28 днів березня. Це весь час, який залишився за умовами інтернет-платформи колективного фінансування «Спільнокошт». Уже є 17 тисяч гривень. У разі успішного збору грошей фонд «Відродження» дофінансує ще 50 тисяч грн., на які діти хочуть облаштувати майстерню, придбати необхідний для роботи ручний інструмент, пройти курси з векторної графіки та роботи за фрезерним верстатом.

Усі зібрані кошти від спонсорів чи продажу адресних табличок і меблів будуть перераховані на рахунок проекту «Пластикова реінкарнація» на благодійній платформі «Спільнокошт». Тобто, купуючи вироби екокоманди, ви одночасно стаєте власником пластикового виробу й доброчинцем організації. Придбати адресні таблички (одна - всього 350 грн.) чи меблі можна безпосередньо у виробників (телефон для контакту 0-50-396-95-08) або перерахувати кошти відразу на рахунок проекту «Пластикова реінкарнація» на «Спільнокошт» biggggidea.com.

Альона Шнабська
Джерело інформації: «Гривна».- №9 (1365).- 3-10.03.2021.- стр.14

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.