on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

15.04.2024, 23:51

Серія картин еротичного жанру. У Херсоні художниця презентувала виставку "Гола правда"

  Херсонська художниця Оксана Оснач презентувала у місті виставку ...
13.04.2024, 11:07

Обстріляний, але живий: Херсонський театр привіз до Чернігова зворушливу виставу

Днями у Чернігові побував Херсонський академічний театр імені Миколи ...
13.04.2024, 11:04

У Херсонській громаді не закрили жодного закладу культури - МВА

  У Херсонській громаді не закрито жодного закладу культури ...
> Новини регіону > "Херсонський хронограф": таку експозицію відкрили у краєзнавчому музеї
Всі новини

"Херсонський хронограф": таку експозицію відкрили у краєзнавчому музеї

13.09.2021 10:53

 

 

У Херсонському краєзнавчому музеї відкрита нова експозиція. Херсонський хронограф – моменти, зафіксовані музейниками за останні три десятиліття.

Науковий співробітник краєзнавчого музею Андрій Микитюк, розказав, що центральна інсталяція означає висловлювання, голос народу.

"Коли якісь були моменти, коли люди виходили на майдан. Їх завжди супроводжували: мікрофон, гітара, пісні, спілкування. І цей невеличкий символ висловлювання думки народу, якщо виникає в цьому потреба", - каже чоловік.

Голос народу був почутий в новітній історії України вперше 1991 року з набуттям незалежності, під час помаранчевої та Революції гідності. Війна на Сході, пандемія COVID-19, перехід в онлайн. Для музейників історія пишеться вже сьогодні.

"Музейники живуть якоюсь мірою минулим і споглядають минуле, оскільки треба всі ці речі зібрати, щоб відобразити цю епоху. А головне – що, от людина пережила, вона все пам’ятає і намагається вкласти своє відчуття, оцю атмосферу епохи зберегти. І тому ми споглядаємо у минуле.Але нам потрібно також дивитися і в сучасне. І трішки заглядати в майбутнє. Щоб не виникло так – виходиш з музею – о, а тут все змінилося. Наприклад, в ситуації з коронавірусом. Коли був карантин, я мимоволі думав, а як це буде відображено в експозиції, коли ми будемо її робити. Це були ще тільки перші тижні карантину, а уже вже якось думка працювала, що можна було зібрати, що можна предоставити та яким чином це подати", - говорить науковий співробітник музею Андрій Микитюк.

Часопис починається з витоків державотворення: гетьманської України Богдана Хмельницького і до часів Української народної республіки. Ілюстрації козацької доби підтверджені артефактами двох Січей, що розташовувались на території нинішньої області. І часи незалежності – матеріалів дуже багато завдяки технологіям. Перші гаджети найбільше зацікавлюють покоління 2000-х.

"Україна – моя рідна держава, і мені цікаво все знати про її історію. І про те, які предмети були притаманні, про експонати. Мене зацікавили найбільше старі телефони, бо зараз ми користуємося вже смартфонами, айфонами. І ми вже так звикли до цього, а ці кнопочні старі, це не мій час. Це було раніше. За моїх батьків, за 90-х років, але це цікаво побачити", - розповідає відвідувачка виставки Вікторія Бачинська.

Музейники працюють як хронограф – записують час з короткими інтервалами. Цією постійною експозицією планують знайомити херсонців з політичними, економічними, соціальними процесами, які відбувались і зараз тривають у незалежній державі.

Олена Ліщенко

Джерело інформації





Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.