on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

20.04.2024, 14:28

"Ескізи вільної весни". У Херсоні художниця представила виставку картин у стилістиці самчиківського розпису

  Херсонка Олена Маляренко презентувала виставку картин у стилістиці ...
20.04.2024, 14:24

На концертах збирає гроші на потреби ЗСУ. Історія адвоката та музиканта з Херсона

  Херсонець Дмитро Ігнатов 20 років працює у правовій сфері ...
20.04.2024, 14:17

Онлайн-екскурсія Гозадінови - херсонська та маріупольська гілки династії

  19 квітня пройшов ще один віртуальний захід у межах проєкту ...
> Новини регіону > Херсонському краєзнавчому музею передали артефакти з археологічних розкопок
Всі новини

23.12.2020 10:31

 

Херсонському краєзнавчому музею передали артефакти з археологічних розкопок

Херсонському обласному краєзнавчому музею передали артефакти, знайдені на археологічних розкопках цьогоріч.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Тут представлені матеріали, знайдені під час польового сезону 2020 року, що проводився на території Херсонської області – на Червономаяцькому пізньоскіфському комплексі, Золотобалківському пізньоскіфському комплексі та під час розкопок групи курганів поблизу села Ювілейного", – розповів журналістам заступник начальника обласної інспекції з охорони пам’яток історії та культури Денис Сікоза.

Відповідаючи на запитання кореспондента агентства, Сікоза зазначив, що всі ці знахідки свідчать про різноманіття пізньоскіфської культури та про торгівельні зв’язки скіфів із тогочасним світом.

"Тут представлені буси з гагату, це не місцевий камінь, він привозився зі сходу, оброблявся або в Єгипті, або в грецьких містах, і потім вже його закуповували скіфи. Також тут є застібка – фібула латенської схеми – такі застібки вигадали кельти, але згодом ця система застібок розповсюдилася на територію сучасної України", – розповів він.

Також обласному краєзнавчому музею передали горщики зрубної культури, крем’яні вироби та астрагал з поховань ямної культури, ліпну курильницю та внутрішню чашу від неї, імпортний посуд (його скіфи закуповували, вимінювали), дитячий браслет.

"Сарматська культура – було знайдене дуже гарно збережене сарматське поховання, де було декілька посудин, намистини, кілька бронзових предметів. Тут ми представили горщик сарматської культури", – розповів Сікоза.

Наразі в області на обліку перебуває понад 3 тисячі різночасових курганів – в одному можуть бути поховання різного часу. Усі три експедиції були рятувальні, зазначив Сікоза. У Червоному Маяку та Золотій Балці працювали спільні експедиції обласної інспекції з охорони пам’яток історії та культури та Інституту археології, у Ювілейному – Інституту археології.

Як додала директорка музею Тетяна Братченко, артефакти потрібно науково обробити перед тим, як їх побачать відвідувачі.

За словами директора департаменту реалізації гуманітарної політики ОДА Михайла Линецького, важливо, щоб історія регіону не обмежувалася періодом від заснування Херсона, тому потрібно розповідати, чим на цій території жили люди у давні часи.

Як повідомляв Укрінформ, у Запоріжжі на острові Хортиця в Совутиній балці археологи знайшли козацькі зимівники XVIII століття.

Джерело: Укрінформ







Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.