on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...
> Теми > КУЛЬТУРОЛОГІЯ > Історія культури і краєзнавство > Таврія XXI століття > «Херсон – обличчям до історії» – урок перший

«Херсон – обличчям до історії» – урок перший

За ініціативи міського голови Володимира Сальдо у школах міста розпочато впровадження освітньо-виховної програми для херсонських старшокласників у рамках проекту «Херсон – обличчям до історії». Перший урок «Моє рідне місто – місто Херсон (Історія Херсона в його пам’ятках)» пройшов 26 лютого у Херсонській багатопрофільній гімназії №20 ім. Бориса Лавреньова. Учні 10-В класу мали можливість поспілкуватись з міським головою, отримати від нього відповіді на питання, які стосувалися історії, сьогодення та майбутнього рідного міста.

«Я вперше виступаю у ролі вчителя, сподіваюсь, що ця спроба буде вдалою, адже будь-яка нова справа є цікавою і корисною. Тож сподіваюся на розуміння і активну співпрацю», - з такими словами на початку уроку звернувся міський голова до школярів. Володимир Сальдо представив старшокласникам історичну довідку про основні етапи створення м. Херсона та його розвитку, а учні запропонували до уваги присутніх відеороліки власного виробництва з цієї ж тематики: проект-презентацію «Вулиця Карла Маркса» з циклу «Історія вулиць Херсона» і проект-презентацію «Історія міста в його пам’ятниках та історичних місцях».

В.Сальдо відзначив високий рівень ерудованості учнів і подякував за шанобливе ставлення до історії рідного міста. Серед питань до міського голови були й такі: «Що планується зробити задля збереження історичних пам’яток в Херсоні?», «Якою є ваша думка щодо повернення сучасним вулицям міста їх історичних (старих) назв?», «За Вашої ініціативи у Херсоні реконструюються місця, які мають історичне для міста значення. Чи буде ця робота продовжуватись?», «Як Ви ставитесь до запровадження курсу «Краєзнавство» з 1 класу, як одного із засобів запобігання вандалізму?», «Яку роль має відігравати молодь у майбутньому міста?». Враховуючи високий рівень актуальності зазначених питань, міський голова докладно зупинився на відповідній проблематиці і конкретних кроках міської влади щодо їх вирішення.

У рамках проекту «Херсон – обличчям до історії», що реалізується за підтримки Громадської ради при міському голові, вже визначені напрямки історико-культурного значення. До Дня міста херсонці отримають декілька нових подарунків краєзнавчо-туристичного спрямування, вже цього року в місті з’являться нові пам’ятники – як духовні, так і історичні. Міський голова підкреслив, що для збереження історичного потенціалу Херсона, у тому числі і його зовнішнього вигляду, розроблено новий Генеральний план розвитку міста до 2020 р., в якому передбачається збереження архітектурних пім’яток, розвиток інфраструктури, рекреаційних зон тощо. В.Сальдо пропонує до обговорення і питанння повернення деяким вулицям їх історичних назв, при цьому обов’язковою умовою буде думка всієї громади.

Херсон розвивається, змінюється, але дуже важливо створити привабливі умови для гостей нашого міста та виховувати повагу самих херсонців до всього того, що нас оточує. Саме такою метою пронизані заходи проекту «Херсон – обличчям до історії»: виховні програми у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах, подальша розбудова ландшафтної моделі Херсонської фортеці та створення музею просто неба, відродження історичних пам’яток та історичних традицій і Херсона, і херсонців.  «Лише спільно, в тому числі з молоддю, ми створимо сучасний, процвітаючий Херсон. Любіть рідне місто!», - з цими словами звернувся В.Сальдо до старшокласників, завершуючи розмову на уроці з краєзнавства. Найактивніші учасники бесіди отримали від міського голови пам’ятні сувеніри – книжки та презентаційні диски.

Управління громадських зв'язків
міської ради , 02.03. 2009

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.