on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Новини регіону

16.09.2021, 12:02

У Херсоні до Дня міста відбудеться циркове шоу

    Продовжуємо знайомити із фестивалями, які ...
16.09.2021, 11:41

Запорізькі археологи знайшли на Херсонщині середньовічну піч часів Київської Русі

    В ході експедиції організованої Національним заповідником ...
16.09.2021, 11:20

У Херсоні з'явився кримськотатарський громадсько-культурний простір

    Новий громадсько-культурний простір з'явився в ...
> Персоналії > Музика > Зимовець Юрій Миколайович > Хоровій капелі ХДУ – 5 років


Хоровій капелі ХДУ – 5 років

29 листопада о 16.30 у концертній залі художнього музею ім. О.Шовкуненка відбудеться ювілейний концерт хорової капели ХДУ, присвячений п’ятиріччю діяльності колективу.

Творча біографія хору нерозривно пов’язана з ім’ям його творця і блискучого керівника, корифея херсонської музичної культури, почесного Голови правління Всеукраїнської музичної спілки Херсонської області, доцента ХДУ Юрія Миколайовича Зимовця. П’ять років тому його заповітна мрія про створення у м. Херсоні хорової капели, завдяки підтримці керівництва ХДУ, стала здійснюватись на базі хору новоствореного тоді художньо-педагогічного факультету, а зараз, факультету культури і мистецтв на чолі з деканом доцентом Левченко М.Г. З перших днів свого існування колектив активно концертує, і сьогодні уже годі уявити собі культурне життя нашого міста без цього талановитого колективу, котрий виховує слухачів на кращих зразках світової хорової музики.

Активна творча співпраця колективу із палким шанувальником хорового мистецтва та композитором архієпископом Херсонським і Таврійським Іонафаном, подарувала херсонцям вже традиційні Різдвяні концерти хорової капели у приміщенні Свято-Духівського собору. Під час яких вперше в Україні прозвучали духовні концерти В.А.Фатєєва, “Літургія” Михайла Вербицького, нові духовні твори архієпископа Іонафана, що стало значною подією в культурному житті міста.

У репертуарі хору понад 60-ти творів, написаних у самих різних жанрах, епохах і композиторських стилях. Це і монументальні хорові полотна В.А.Моцарта, Г.Ф.Генделя, немеркнучі творіння старих європейських майстрів А.Вівальді, А.Лотті, твори сучасних українських та російських композиторів: Г.Свирідова, Ю.Фаліка, М.Скорика, В.Степурка, В.Стеценка, О.Алжнєва, П.Добровольського, джазова музика Д.Гершвіна,  Ж.Хермана.

І звісно весь цей час творчому зростанню колективу сприяла самовіддана праця артистів хору, які співпрацюючи зі студентами ХДУ і під керівництвом Ю.М.Зимовця, виховують майбутніх фахівців у любові до хорового мистецтва. Це солісти хорової капели: заслужений працівник освіти Роман Козян, Віктор Івано, Катерина Григорова, Віталій Іващенко, Тетяна Пігрова, Запорожець Ельвіра, Сергєєв В’ячеслав. Велику подяку хочеться висловити незамінному помічнику у підготовці хорових партій старшому викладачу кафедри образотворчого мистецтва, артисту хору Олійнику Юрію Івановичу.

На протязі усього існування капели своїм чарівним співом її виступи прикрашали заслужені артисти України Віктор Гурба, Харіс Ширинський, Наталля Лелеко, лауреат конкурсу “Золотий голос України” Зінаїда Колісниченко. Дозвольте привітати усіх з таким маленьким, але значним для творчості ювілеєм і побажати хоровій капелі ХДУ і, зокрема, її чудовому, високопрофесійному керівнику, майбутніх творчих злетів.

Катерина Григорова

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.