on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новини регіону

02.12.2021, 09:31

Херсонська легенда: не стало народного артиста Харіса Ширінського

  Невимовний сум і велика втрата для Херсонщини. Із життя раптово ...
30.11.2021, 10:26

Херсонці знову перемогли. Тепер у Тайбеї та Лос-Анджелесі

  Как ранее сообщало наше издание на кинофестивале «Бардак» ...
29.11.2021, 11:18

Нa Xepcoнщинi вiдбудeтьcя 18 кiнoфecтивaль дoкумeнтaльнoгo кiнo пpo пpaвa людини

  Зaпpoшуємo пpeдcтaвникiв ЗМI Xepcoнa тa гpoмaдcькиx aктивicтiв ...

«Хто куди, а ми в Кринки»

У виставковій залі обласної організації Національної спілки художників України відкрилася виставка малярських робіт, присвячена 125-річчю від дня народження всесвітньо знаного письменника Остапа Вишні. Автор проекту і організатор осіннього вернісажу - відомий херсонський митець Володимир Гончаренко. Дивна річ: всі картини - не з нових (деяким по 20-30 років), а споглядаєш їх, наче вперше. І не поодинці. В чому секрет? У простому: це одна велика спільна мозаїка роботи різних за стилем і уподобанням, творчою манерою і досвідом авторів. І постають Кринки у своїй цілісності, первозданності й гармонії. Гармонію цю, правда, останнім часом захарастила наша «нецивілізована цивілізація»... Тому це виставка-сповідь, виставка засторога, виставка-натхнення! На це звернув увагу, відкриваючи її, голова правління обласної організації НСХУ заслужений художник України Олександр Ковач і передав слово її організаторові.

Володимир Гончаренко, звертаючись до присутніх, сказав:
- «Хто в Крим, а я в Кринки», - говорив Остап Вишня. - Ми перефразували слова письменника і замість «я» написали «ми». На виставці представлені роботи 13 художників: Володимира Осадчого, Івана Бєліча... Декого вже й немає серед нас: Віктора Трапенка, Георгія Петрова, Лазаря Штирмера... Ідея виставки - вшанувати Остапа Вишню, показати Кринки, цей чудовий куточок нашого краю, очима митців.

Роботи створені у різні роки і пори року. Кожен автор передав природу Кринків по-своєму. Ось одна і та ж верба. Її вже, на жаль, немає. Але її напевне бачив Остап Вишня, коли приїздив сюди відпочивати. У селі одна вулиця, яка носить ім'я Остапа Вишні. Тут є база мисливців і рибалок - теж імені Остапа Вишні. Секретар НСХУ народний художник України Володимир Чуприна наголосив: «Святих місць на Херсонщині дуже багато, і всі вони достойні увічнення. Ми робимо багато виставок, але такі, як ця, цікаві тим, що мають конкретного адресата».
- Херсонщині пощастило, що Остап Вишня приїздив саме сюди. Кринки для нього були меккою, - зауважив відомий поет і художник, лауреат Національної премії імені І Г Шевченка Анатолій Кичинський. - Оскільки цей рік особливий - 200-річчя Кобзаря, то згадую слова, сказані на адресу нашого світоча саме Остапом Вишнею: «Це ж треба так! Прийшла одна людина і врятувала цілий народ, цілу націю!».

Завідувачка літературного відділу обласного краєзнавчого музею Галина Мартинова ознайомила присутніх із біографією великого сміхотворця. Для Остапа Вишні Кринки так і залишилися нерозкритою таємницею. І нинішня виставка свого роду теж нерозкрита таємниця. Відкрити її намагалося не одне покоління художників і літераторів, та так і не змогло. Бо хіба ж не в цій нерозкритості і незбагненності планетарна велич маленьких Кринок? Остап Вишня був одним із перших українців, хто звернув на це увагу.

Василь Піддубняк
«Новий день».- №46 (5145).- 13.11.2014.- стр.21

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.