on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...


Каракурти на Джарилгачі


Фото Національного природного парку «Джарилгацький»

Як повідомляють учені Національного природного парку “Джарилгацький”, цього сезону острів приваблює не лише туристів та інших громадян, які подорожують, щоб відпочити влітку.

Джарилгач у липні став справжньою “домівкою” для небезпечних комах і плазунів - зокрема, для каракуртів. 

“Останніми роками почастішали випадки, коли людину кусала самка каракурта. Найчастіше такі випадки фіксуються під час польових робіт на присадибних ділянках. Цьогоріч самка каракурта («чорна вдова») вже укусила туриста на острові Джарилгач. У зв’язку зі змінами клімату: надто короткими і теплими зимами, більшість павуків виживає, і все частіше зустрічається на території острова. Зустрічаються вони в сухій траві, пеньках, поблизу напівсухих дерев, іноді залазять до нір гризунів і навіть у мушлі рапанів”, - повідомляють біологи.

Каракурт, або чорна вдова, — павук чорного кольору з кулястим черевцем, розміром 10-20 мм. Під час розмноження у нього на черевці з'являються червоні цяточки. Самці менші від самок. Після спарювання, якщо самець не встигає втекти, самка його з'їдає, за що й отримала назву «чорна вдова». Також існує повністю чорний різновид каракурта. Павутина складається з кількох майже непримітних ниток, натягнутих, як струна.

Самка каракурта, або «чорна вдова», є найбільш небезпечною з павуків, що зустрічаються на Херсонщині, зокрема на острові Джарилгач. ЇЇ отрута може бути смертельною для людини. І чим швидше буде надано правильну першу допомогу, а потім і медичну – залежить життя. Укус каракурта не дуже болючий - біль приблизно такий, ніби ви вкололися трав’яним устюком чи колючкою. На місці укусу можна побачити невеличку червону цятку, у ній - дві крихітні білі крапки - сліди від введення отрути.

Але ця плямка швидко зникає, а все найгірше тільки починається. На ураженій ділянці з'являється спочатку слабкий, а потім сильний біль, який посилюється впродовж 5-20 хвилин. Він швидко перекидається на груди, кінцівки, живіт, спину, може локалізуватися як опоясуючий біль. З'являються головний біль, нудота, блювота, блідість, порушується дихання та серцева діяльність. Становище ускладнюється розвитком психомоторного збудження.

При укусах необхідно не пізніше ніж за дві хвилини припекти місце укусу полум'ям від сірника. Для цього: один - два сірника прикладаємо до рани, а іншим їх підпалюємо. Від спалаху руйнується від 90 до 100 відсотків отрути. Павук вводить отруту у верхній шар шкіри, а припікання руйнує отруту, коли вона ще не проникла в глибші шари шкіри й інші органи та тканини. Після цього постраждалого відправляють до лікарні - навіть тоді, коли він нібито добре почувається. 

Щоб застерегти себе від укусів, необхідно надягати одяг зі щільної тканини і носити закрите взуття, перебуваючи на природі.

Євген Ляшенко
Джерело ынформацыъ: Газета "Вгору", 26.07.2020

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.