on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

19.04.2024, 15:15

Проєкт «Вишивана Херсонщина»

До Дня Вишиванки започаткований проєкт «Вишивана Херсонщина». Для ...
19.04.2024, 11:56

На Херсонщині понад 10 000 пам'яток історії та культури. У якому стані більшість з них зараз — невідомо — ОВА

  У якому стані наразі перебувають більшість пам'яток історії ...
19.04.2024, 11:45

"Не занурити в глибину навколишнього жаху, а подарувати посмішку", - херсонська художниця Яна Голуб'ятникова

  Наразі в роботах херсонської художниці Яни Голуб'ятникової не ...
> Персоналії > Музика > Гурба Віктор Тихонович > ...Коли співали солов'ї


...Коли співали солов'ї

Півстоліття тому, на співочій землі, у співочій родині, в годину, коли співали солов'ї, народився у перший день травня хлопчик. Батьки дали йому ім'я Віктор, на честь святого Віктора, пам'ять якого відзначається саме 1 травня.

І зовсім невипадково заслужений артист України, соліст Херсонської обласної філармонії Віктор ГУРБА назвав свою ювілейну програму «Півстоліття любові».

- Вікторе Тихоновичу, що означає для вас цей ювілей, який співпадає з Великоднем?
- Для мене Великдень - найбільше свято. Це справжнє свято відродження душі, надій, великого пробудження. Я ніби відчуваю підтримку й допомогу святого Віктора... У Великодні дні особливо помічаєш красу своєї землі, її велике духовне багатство. Минулого тижня наш колектив гастролював в Іванівському районі: скільки доброти, любові нам подарували! Навіть втомився давати автографи. Скажу відверто: чимало їздив по світу, побував у п'яти країнах Європи, але рідна земля здається найкращою.

- А з чого саме Ви зробили такий висновок?
- З пережитого. Пригадую, як під час концерту в одному з міст Німеччини глядачі плакали. Ми запитали перекладача, невже ці люди знають українську мову? З'ясувалося, що ні, не знають, але їх глибоко зворушили сам спів і мелодика народної пісні. Я пересвідчився, що наші пісні мають надзвичайний вплив на серця людей. Тож народ, з глибин якого виходить таке слово, просто зобов'язаний жити щасливо.

- Які пісні Ви найбільше любите виконувати?
- Скільки пам'ятаю себе - завжди мріяв співати. Колись, у восьмому класі, вперше вийшов на шкільну сцену з піснею «Ой ви, очі волошкові». Відтоді, як у 1977 році закінчив Донецьку консерваторію і приїхав працювати до Херсона, переспівав стільки пісень, що годі й згадати. Слухачі завжди просять виконати «Два кольори», «Черемшину», «Летять, ніби чайки»... Для мене велике щастя - відчувати, як розкриваються серця людей назустріч пісні.

- Пісня «Два кольори» починається розповіддю про те, як «малий збирався навесні піти у світ незнаними шляхами». Що хочеться Вам сказати людям тепер, коли так багато шляхів пізнано?
- Найголовніше: усе насправді починається з любові. Серце, зігріте нею, завжди буде життєдайним. Я глибоко вдячний колегам - заслуженій артистці України Наталії Лелеко, Любомиру Селецькому, Зінаїді Колісниченко, Валерію Половецькому й усім, хто в ці святкові дні, працюючи над ювілейною програмою, знову допоміг мені відчути глибину любові. Сподіваюся, що цю програму побачать і жителі Херсонщини, оскільки плануємо в найближчому майбутньому гастрольні поїздки. Ми прославляємо нашу землю, нашу пісню - і просимо у Господа натхнення і щастя для всіх людей. Найщиріші вітання з Великоднем!

Тетяна Петрова
"Новый день" 28.04.2000 р.

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.