on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Новини регіону

23.06.2021, 12:09

До Херсона їде фотовиставка «Обличчя нових громад»

Фотовиставку створено в рамках Програми Агентства США з міжнародного ...
18.06.2021, 11:55

У Херсоні відбудеться концерт нового музичного проекту Святослава Вакарчука «Оранжерея»

“Останні місяці у нас іде дуже активний творчий процес: ми працюємо ...
31.05.2021, 10:08

На Херсонщині створять комікс-журнал, присвячений художниці українського наїву Поліні Райко

На Херсонщині оголосили про початок нового проєкту для молоді – ...

«Країна on-line» знову на Херсонщині!

Триває плідне співробітництво Херсонської обласної ради з телерадіокомпанією «Ера». Цього разу знімальна група популярної програми «Країна on-line» на чолі з директором ТРК «Ера» Василем Климчуком працювала у Генічеському районі.

Про результати цієї роботи телевізійників херсонці могли дізнатися 27 червня з 6 до 9 години ранку, подивившись на УТ-1 програму «Країна on-line. Херсонщина, Генічеський район»». Нагадаємо, це вже другий візит телевізійників на запрошення голови Херсонської облради Володимира Демьохіна до нашого краю. Перший відбувся на початку травня. Тоді знімальна група на чолі з Василем Климчуком та Володимир Демьохін на вертольоті облетіли майже всю нашу область, ознайомившись з потенційними економічними та рекреаційними можливостями регіону. Тож нинішня поїздка носила вже більш предметний характер та мала на меті познайомити всю Україну з Генічеським районом. Його презентував гостям голова Генічеської райради Сейтумер Німетуллаєв.

Під час спілкування з Василем Климчуком постало питання, що саме приваблює його – людину, яка бачила майже всі куточки країни – у нашому регіоні?

- По перше, це єдиний край, де є щонайменше 3 моря, – відповів пан Василь. – У регіону безмежні можливості та перспективи. Тим більше зараз тепло, світить сонце, і куди як не на Херсонщину їхати (посміхається. – Прим. авт.)! Адже тут є все те найкраще, що потрошку представлено у всіх інших регіонах. І знову ж таки повертаюсь до того, що край має фантастичні перспективи. В області були проблеми, пов’язані з тим, що, мабуть, не таланило на керівників. Проте сьогодні все нормально. Тому питання вирішуються на всіх рівнях: від місцевого до державного. І дуже приємно, що керівництво районів однаково з обласним та державним бачить шляхи розвитку Херсонщини. Важливо, що обласна рада налагоджує тісні стосунки з державною владою. Я знаю, що вже підписані відповідні угоди з міністерствами. Це дуже перспективна тематика, яка направлена і на створення нових робочих місць, для того, щоб дати людям можливість заробити. Бо незважаючи на те, що Херсонщина – аграрна область, у неї невичерпні рекреаційні можливості, пов’язані з пляжами, відпочинком, відновленням, оздоровленням тощо.

Під час поїздки гості потрапили на обряд мусульманського вінчання. Це, мабуть, їм найбільше запам’яталося. Вони, до речі, зауважили, що відкрили для себе багато цікавого.

Вразило співвідношення якості послуг, які надаються відпочивальникам, та ціни за них. Ніхто необдумано не підвищує ціни, щоб люди отримували якісний відпочинок. Такий підхід є дуже демократичним.

Голова обласної ради Володимир Демьохін, пояснюючи, чому програма «Країна on-line» завітала саме до Генічеського району, зауважив: - Ми намагаємося приділяти увагу всім районам Херсонщини. У кожного з них – величезний природний потенціал, потужний людський ресурс. Головне, у кожному районі знайти свою «родзинку». Це дасть поштовх для розвитку економіки області в цілому. В цьому полягає головне завдання місцевої влади. Адже люди скрізь прагнуть одного – зробити своє життя кращим. І Генічеський район вже став одним із прикладів нормальної співпраці між владою та громадою.

Звичайно, що, перебуваючи на території Генічеського району, не можна не завести розмову про перспективи розвитку рекреаційної галузі як в області, так і в країні.

- Тут потрібні сміливі рішення, – говорить Володимир Анатолійович. – У першу чергу, слід впускати в цю галузь капітал. Будь-якому інвестору треба дати гарантії – як політичні, так і економічні. Вкладати гроші можна, лише розуміючи, що це принесе прибуток. Природний фактор в області чудовий, треба відкривати доступ внутрішньому капіталу – а це питання земельних відносин. Неурегульоване законодавство в цій сфері негативно впливає на процес капіталовкладення. Не треба боятися на нашу територію пускати іноземного інвестора. Хоча я дотримуюся принципу підтримки вітчизняного бізнесу. У нас в країні вже достатньо капіталу, щоб люди могли за його рахунок розвивати економіку. Ми маємо запроваджувати всі світові досягнення, у тому числі управлінські.

Якщо говорити про рівень держави, то тут історія повторюється, ми й самі належного прибутку не отримуємо, і іншим не даємо можливості на цьому заробити.

Ідеальний варіант для рекреації Херсонщини – зробити проект щодо території пріоритетного розвитку, надати преференції: пільги на оподаткування на першому етапі, дозвіл на ввезення обладнання з-за кордону, адже нашого все одно не вистачить. У результаті отримаємо реальний прибуток до бюджету. Питання це сьогодні треба ставити на рівні Президента, Кабміну, Верховної Ради. Це повинна бути узгоджена діяльність. Поки що інвестор в Україні не відчуває стабільності. Адже мета у нас одна – добробут народу, а звідси – всієї країни. Дуже цікавою вийшла й розмова з головою Генічеської райради Сейтумером Німетуллаєвим.

- У чому ви вбачаєте перспективи розвитку Генічеського району?

- Найбільший пріоритет – це, звісно, сільське господарство, оскільки район у нас аграрний. Друга прерогатива – Арабатська Стрілка та Азовське море, на яке ми покладаємо найбільші сподівання. Сьогодні вже є інвестиційні процеси від Кабміну. Люди вкладають гроші. У нас кліматичні умови (наявність Сивашу та Азовського моря) дозволяють пришвидшити у два рази процес реабілітації хворих.

Генічеський район сам по собі унікальний. З цим погоджується і голова Херсонської обласної ради Володимир Демьохін, з яким у нас тісні, плідні стосунки. У районі вже другий рік проводиться тендер по переданню землі в оренду на 49 років. Гроші від цього підуть, в першу чергу, на соціальну сферу. За ці два роки вже були великі вливання коштів в економіку району. Лише на останній сесії ми розглядали 13 мільйонів гривень, а в середньому ця сума становить 25–30 мільйонів гривень на рік.

- Як розвиваються господарства району?

- Насправді, по-різному. Ми з вами мали можливість побачити сьогодні господарство «Чонгар». Збиральна кампанія там починається швидше, ніж у середньому по району та Україні. Адже віддзеркалення сонячного світла від вод Сивашу пришвидшує процес визрівання пшениці.

- Кого найбільше приваблюють курорти Генічеська?

- Більше за все сюди їдуть люди з дітьми. Море та пляжі для цього відповідні. До нас дуже часто і з Севастополя, і з Одеси та навіть з Ялти привозять малечу. Тут прохід повітря чудовий і організм оздоровлюється.

Також у нас безліч унікальних місць. По-перше, це лікувальні грязі, аналогічні ізраїльським та сакським. У них присутня вся таблиця Мендєлєєва. По-друге, – сіль, яка містить 40% йоду. На сьогодні це «клондайк», який ще не вивчений.

- Які в районі створені умови для розвитку бізнесу?

- Ми з головою райдержадміністрації вирішили вже зараз вкласти в берегову зону близько 5 мільйонів гривень. Пляжі треба окультурити, укріпити, зробити тут і вечірню, і денну набережну. Сьогодні є в нас і дуже багаті пансіонати з найсучаснішими умовами, є – трохи скромніші, щоб люди змогли вибрати собі відпочинок за своїми статками. Тому відпочинок на Арабатській Стрілці дуже демократичний за цінами.

Ми займаємося і архітектурою курортної зони, щоб вона виглядала пристойно. Над цим працюють проектні інститути.

Звичайно, працювати ще треба багато. Я думаю, через рік–два ситуація у рекреаційній галузі Генічеського району суттєво зміниться на краще. Адже це моя мрія – зробити Генічеськ сучасним курортом. Щоб мені не було соромно за свою роботу.

Після цієї цікавої поїздки, звичайно, постає питання, чи буде надалі продовжена співпраця обласної ради з ТРК «Ера». На це Василь Климчук відповів: - Звичайно, будемо продовжувати співпрацю з Херсонщиною. Бо налаштовані на це і ми, адже у вас цікавий край. Після першого візиту в область ми побували ще в кількох регіонах, і цей факт підтвердився. Приємно, що на продуктивний контакт налаштована зі свого боку й обласна влада в особі голови Херсонської облради пана Демьохіна і районних керівників.

 

Надія КУСТОВА
Гривна-СВ , 2007-07-06 (стр. 1)

 

 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.