on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Новини регіону

06.07.2024, 00:02

На міжнародному кінофестивалі в Ірландії покажуть стрічку “Редакція”

  12 липня на міжнародному кінофестивалі  “Galway ...
05.07.2024, 23:56

На війні загинув письменник із Херсонщини Василь Паламарчук

  3 липня на східному напрямку в бою поліг військовий із Херсонщини ...
05.07.2024, 23:46

З народної у заслужену: колаборанти з Херсонщини Рубльова та Максимов отримали звання від РФ

  У Кремлі колаборантам із Херсонщини Ружені Рубльовій та Євгену ...
> Новини регіону > "Експонати ми сховали, бо треба зберегти". Співробітник краєзнавчого музею Херсона розповів, як працює відділ природи
Всі новини

"Експонати ми сховали, бо треба зберегти". Співробітник краєзнавчого музею Херсона розповів, як працює відділ природи

25.04.2024 21:52

 

У природничих залах Херсонського обласного краєзнавчого музею залишились лише діорами. Палеонтологічна колекція, опудала тварин, цінні експонати забрали з експозиції через постійні обстріли російськими військами з лівобережжя. Артефакти можна побачити лише на онлайн-заняттях.

Старший, і наразі єдиний, співробітник науково-природничого відділу Михайло Підгайний розповів Суспільному, який вигляд має експозиція і як зараз працює відділ музею у прифронтовому місті.

"От бачите, як вони евакуювали – виламували замки у дверях, іноді – двері. Це ще не дуже. У відділі історії розтрощили всі двері. А тут вони, мабуть, думали, що тут щось сховане. Оттака була евакуація", — розповідає Михайло.

За його словами, відділ природи краєзнавчого музею майже не постраждав. Російських військових приваблювали інші колекції.

"Вони тягнули те, що блищить. Опудала тварин та мокрі препарати, комахи — їх не цікавили зовсім", — каже співробітник музею.

Михайло говорить, що зараз колектив музею скоротився в десять разів. Тим, хто працює доводиться робити багато технічної роботи, як, наприклад, закладати вікна мішками з піском.

"У першому залі відділу природи. Діорами зостались, а експонати ми поховали. Тому що треба все зберегти. Ось тут якраз і були ці мамонти, коні викопні. В цих діорамах – ландшафти давнини, реконструкції, а нижче, там, де зараз пусто, — там були ці експонати, які ми використовуємо зараз на дистанційних заняттях через зум", — розповів Михайло.

У дитячій кімнаті показує мамонта, роги газелі та череп гіпаріона.

"Це такий наш вапняк, всюди є. 5 мільйонів років. Можна роздивитись: складки емалі, вона йде через весь зуб. Такий зуб не зітреться ніколи. Вона буде стиратись, стиратись, як терка. Слони з такими зубами кущі їдять з такими гілками. Так можна показати еволюцію. Оце старт, такий зуб як у нас, тільки трохи більший, тваринка більша трошки, а зуб такий як у нас. От рослини, як зберігаються у мулі, скам’янілий мул і оце якась папороть добре видно", — пояснює співробітник музею.

Михайло Підгайний проводить онлайн заняття з природи для дітей

"Я сиджу перед камерою зуму і все це показую, розказую. Експонати — окремо, презентація – окремо. Презентація з більш яскравими об’єктами світового значення, археоптерикс, окремо. Отак і працюємо", — каже Михайло.

На одній з діаграм — плавні під Херсоном: жовта чапля, мала біла чапля, летить чорний крячок.

"Все це наша рідна природа, плавні під Херсоном. Все це буде зберігатись як пам'ять про ті часи, коли наша експозиція була в силі", — говорить науковець.

Всі музейні експонати, пояснює Михайло Підгайний, зараз заховали, щоб вберегти їх від обстрілів і ймовірних пожеж, спричинених ними.

25.04.2024

Джерело

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.