on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...

 

Літо Єгора

Саме під такою назвою 16 липня у виставковій залі Національної спілки художників України відкрилась виставка відомого живописця нашого краю Єгора Толкунова, яку автор приурочив до свого 70-ліття.
Виставка є своєрідним звітом майже піввікового творчого шляху майстра. Постійна безупинна натхненна праця, стовідсоткова віддача мистецтву, сердечна чесність з самим собою та глядачем - принципи роботи, які принесли Єгору Толкунову відомість та визнання серед мистецтвознавців, колекціонерів та просто шанувальників мистецтва.
На розсуд херсонського глядача автор дбайливо відібрав близько 40 робіт різних років творчості та різних жанрів: пейзажі, портрети, портрети-ню, абстракція та ін. Не обійшлося і без сюрпризу. Ним, для поціновувачів творчості Єгора Єгоровича, стали дві останні роботи - монументальні абстрактні полотна, що стали родзинкою експозиції. Триватиме виставка до 27липня.

Єгор Толкунов народився у 1943 р. в с. Петрівка Генічеського району Херсонської області в сім'ї селянина. Освіту художник здобув у художньому училищі ім. Рєпіна в Кишиневі. А починав він з темами знаного й близького йому сільського життя.
Важливою в розширенні його світогляду стала праця в будинках творчості художників, багаторазові поїздки на пленер. Свій живопис художник будує на гармонійному співвідношенні внутрішнього лінійного ритму і стриманої тонально-кольорової організації полотна. У радянський період Єгор створив десятки полотен - натюрморти, жанрові композиції, дитячі портрети. Ці твори нині зберігаються у художніх музеях України. Коло творчого спілкування автора з іншими художниками широке й різноманітне: пленери в Україні та Польщі, активна виставкова діяльність, творчі поїздки до Німеччини та США.
Дев'яності роки минулого сторіччя - етап творчої зрілості живописця. Це засвідчують десятки персональних виставок.

Толкунов - переконаний реаліст і розвиває творчі пошуки в цьому напрямі. Особливе місце у творчості художника останнього десятиріччя займає цикл картин, створених під впливом поїздок до Свято-Успенського Псковсько-Печерського монастиря. Полотна, навіяні цими враженнями, стверджують велич духовного начала. Герої цих картин до деякої міри відсторонені від глядача й занурені у світ власних роздумів.
Провідне місце у живопису Толкунова останнього десятиріччя займає портрет. Художник намагається передати образ сучасника в неоднозначному трактуванні, розкрити багатогранність творчої особистості. Лаконічно трактує він вічні теми кохання і народження нового життя.
Не можна не згадати про жіночі образи мистця у портретах, жанрових композиціях. Задумливо-елегійний, романтичний образ молодої жінки - ідеал художника. Його героїні нагадують красунь А. Модільяні та Н. Альтмана, але в кожному образі підкреслено індивідуальні риси характеру моделі.

Живописна манера в Толкунова в останнє десятиріччя стала вільною за пластикою мазка, сміливою у поєднанні кольорів. Ніби випадкові плями чистого холодного червоного, золотистої вохри або білого створюють внутрішню динаміку полотна. Художник з віртуозною легкістю поєднує пастозні мазки з лесуванням.
Загалом митець лаконічний в кольорі. Він мислить головними колірними співвідношеннями, що створює особливу легкість письма. Складається враження, що роботи написані ним «на одному подиху».
Поглиблюючи трактування жіночих образів, Єгор Толкунов приходить до жанрових композицій. За допомогою пластичних засобів він поєднує фігури на площині, немовби милуючись чіткістю композиції, гармонією пластичних об'ємів.
Живопис Єгора Толкунова свідчить про його невичерпний творчий потенціал. Це дає впевненість у тому, що твори цього херсонського художника хвилюватимуть ще не одне покоління шанувальників мистецтва.

Олександр Карпенко
«Херсонський вісник».- №30 (1196).- 25.07.2013.- стр.17
 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.