on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

29.11.2021, 11:18

Нa Xepcoнщинi вiдбудeтьcя 18 кiнoфecтивaль дoкумeнтaльнoгo кiнo пpo пpaвa людини

  Зaпpoшуємo пpeдcтaвникiв ЗМI Xepcoнa тa гpoмaдcькиx aктивicтiв ...
29.11.2021, 10:29

Відома херсонська художниця Венера Такаєва відзначає ювілей

    Юбилей Венеpы Такаевой 28 ноябpя иcполняетcя ...
29.11.2021, 10:07

У будинoк нapoднoї xудoжницi з Xepcoнщини пoвepнувcя знaкoвий килим

      Kилим, iз зoбpaжeнням кoтiв, cxoжий нa ...

Майстри Херсонщини

06.12.2006

Так називається виставка творів образотворчого мистецтва, що діє в залах Херсонського художнього музею імені Олексія Шовкуненка. Вона присвячена 35-річчю з часу створення обласної організації Національної Спілки художників України. Сьогодні філія об'єднує: більш як 70 майстрів живопису, графіки, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва, мистецтвознавців. Серед них почесного звання «Народний художник України» удостоєні троє, «Заслужений художник України» - четверо митців.

Творчість херсонських художників невід'ємна від історії культури рідного краю; в художніх образах вони відображають минуле і сьогодення Херсонщини, формуючи естетичні смаки сучасників. Обличчя Херсона прикрашають скульптурні монументи, які гордо височать на його площах та вулицях. Твори декоративно-ужиткового мистецтва, живопису, графіки знайшли гідне місце в інтер'єрах багатьох споруд. Значним явищем у культурному житті обласного центру є відкриття та експонування художніх виставок. Херсонські митці беруть активну участь в обласних, всеукраїнських, закордонних виставках.

Співробітники Херсонського художнього музею імені Олексія Шовкуненка вважають, що комплектування колекції творів наших земляків та пропаганда їх творчості - одне з найважливіших завдань роботи музею. Нині у його фондах зберігаються твори всіх херсонських художників. Виставка, яку музей пропонує, дає змогу познайомитися з деякими з них.

І.Ботько - один з фундаторів організації. До художньої спадщини майстра належать емоційно стримані, звучні за кольором пейзажі та натюрморти, виконані у техніці пастелі. Одна з тем творчості художника пов'язана з Херсонським суднобудівним заводом («Черга за хлібом», «Суднобудівний завод»). Серед послідовних представників реалістичного напряму - художники, які входили до першого складу організації: К.Московченко, Д.Дзеваневський, Д.Катинін, Л.Штирмер. За всієї відмінності творчих індивідуальностей їх об'єднує життєва переконливість
та правдивість художніх образив. Надзвичайною емоційністю, яка досягається підвищеною колірною напругою, відзначається творчість Народного художника України А.Платонова («Горобина», «Осінній мотив» тощо). Близький Платонову у чутливому сприйнятті світу Народний художник України В.Чуприна.

Оригінальна техніка, зумовлена декоративним почуттям майстра, допомагає йому при створенні романтично піднесених за настроєм образів природи («Соняшники», «Станіслав. Дахи» тощо). Матеріально вагомий світ відчувається у творах В.Трапенка, який майстерно володіє технікою гуаші на полотні : («Дощовий день», «На річці Кошовій»). Центральне місце у творчості Є.Толкунова посідає робота над створенням жіночого образу, який невід'ємно пов'язаний з природою («Біля ріки»).

За час існування організації у Херсоні склалася своя акварельна школа. Старший серед художників-акварелістів Г.Петров. Його мистецтво одночасно стримане й наповнене, земне й поетичне, приваблює гармонією сріблясто-лілових барв, легкою акварельною прозорістю, майстерністю («Польові дельфініуми», «Елегія» тощо). Декоративний характер акварелей Заслуженого художника України В.Такаєвої зумовлений своєрідністю її світосприйняття, властивістю суто жіночої основи («Віта», «Натюрморт з хурмою»).

У 80-х роках минулого століття з'явилася значна група майстрів друкованої графіки. Серед них - художники Р.Браїлов, В.Ваганов, І.Христич, Ю.Діденко, які досконало володіли багатьма техніками гравюри на металі, а саме: офортом, акватинтою, сухою голкою тощо.

Значний внесок у розвиток художньої культури Херсонщини зробив Заслужений художник України Ф.Кідер. Самобутній талант художника виявився як у графіці, так і у живопису та скульптурі. Його образи філософсько глибокі.

Досить цікаво та різноманітно розвивається на Херсонщині мистецтво художнього текстилю. Значне місце серед майстрів художнього ткацтва посідає Заслужений художник України М.Шнайдер-Сенюк. Професійна бездоганність її робіт, які виконані у традиційній техніці ручного плетіння, поєднується з великою змістовною наповненістю, що йде від природних підвалин її таланту, тісно пов'язаних з природою України (триптих «Тиша Дніпрових плавнів»).
До традицій українського фольклору та історії звертається її син А.Шнайдер (диптих «Народні свята»).
Відчуття матеріалу, образна наповненість, вишуканий художній смак притаманні гобеленам О.Ковача.

У нетрадиційних формах працюють художники О.Бондаренко та К.Стеценко, які у своїх творах використовують засоби декоративного мистецтва.
Мистецтво пластики на виставці представляють станкові скульптурні твори І.Білокура, В.Шкуропата, І.Шапка та Ю. Шапка.

Лілія ВОЛЬШТЕЙН, завідувачка
науково-експозиційним відділом музею.
Наддніпрянська правда.-2006.-6 грудня

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.