on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...

Мандрівка в стилі джаз

25.01.2007

Світ музики — великий і різноманітний, як і світ людей з їхніми смаками та пристрастями. А, можливо, навіть і більший. Є в ньому музика танцювальна і класична, рок і кантрі, рок-н-рол і джаз... Кожний обирає свою.

Наша розповідь — для шанувальників джазу. Справа в тому, що в Херсоні є колектив, де джаз виконують лише діти. Це — диксиленд Палацу дитячої та юнацької творчості. Унікальність його в тому, що він — самодіяльний, але його рівень — професійний. Починаючи з 1998 року, диксиленд неодноразово ставав лауреатом Міжнародного дитячого джазового фестивалю імені Леоніда Утьосова, що проходить в Одесі. Змагаючись з колективами країн СНД, колектив щоразу завойовував почесні І та II місця серед професіоналів.
— Майже рік тому диксиленд вперше запросили до Києва на ill дитячий джазовий фестиваль «Атлант-М», — розповідає методист Палацу дитячої та юнацької творчості Вікторія Філенко.

— Це справжнє свято джазу, де були представники не тільки України, але й гості з-за кордону. І те, що наші діти виступали на одній сцені з такими зірками джазу, як вокальний секстет «Mansaund» та американський саксофоніст з Каліфорнії Ерік Маріентал, говорить про рівень підготовки учасників диксиленду. Клуб просто вибухав оплесками, коли у виконанні ансамблю звучали твори Міллера, Уорена, Маккартні, Леннона, Дунаєвського.

А нещодавно персональні запрошення стати учасниками IV дитячого джазового фестивалю «Атлант-М» одержали трубачі диксиленду 13-річний Микола Рева та 7-річний Роман Купріянов. Відбувався фестиваль у стінах відомого «Арт-клубу 44», що знаходиться в центрі Києва, на Хрещатику,
— Микола Рева грав «Flamingo» і «St Louis Blues». Звук його труби був чистий і сильний. Не чекав від такого тендітного чоловічка. Навіть свінгував по-справжньому, як належить, випереджаючи ритм на частку секунди. Без сумніву, це одна зі складових створення власного фірмового звучання, — прокоментував почуте провідний джазовий експерт України Олексій Коган.

Коган — це людина, без якої в столиці не реалізується жоден джазовий проект. Саме він представляв слухачам «Арт-клубу 44» юні херсонські таланти І не приховував, що скорений ними:
— Якби був живий Армстронг, він сказав би, що це справжній чоппер. Знаєте, що це таке? Ніж для обробки м'яса. Коли трубачі грають на такому звуці, їх називають чопперами. Чоппер з Херсона —Микола Рева! І наступний учасник. Він грає на кишеньковій трубі! На такій колись грав Дон Черрі! Як говорять у джазовій збірній з баскетболу, він буде центровим! Рома Купріянов — труба, Херсон! «Tea of Two» І «Chattanooga Choo Choo».
Сповнений гідності, підтягнутий, у білій сорочці, чорних брюках на широких підтяжках, шестирічний виконавець на pocket-горні підійшов до мікрофона, який довелося нахилити ледве не до самої сцени.

— Це був, мабуть, найгарячіший момент фестивалю, — пригадує Вікторія Філенко, яка супроводжувала юних джазменів у поїздці. — Рома буквально «порвав» зал, граючи соло, і остаточно «добив» у дуеті з Колею. Наші хлопчики завоювали і скорили серця та душі всіх слухачів. Зал аплодував, свистів, кричав від захвату майже протягом усього виступу, і — чого ще ніколи не траплялося в історії фестивалю— виконавців викликали на біс!

Одна з організаторів фестивалю Євгенія Стрижевська подарувала Ромі картину розміром майже як він сам. Народний артист Білорусі та заслужений артист України Валерій Щириця попросив у тріумфаторів дозволу сфотографуватися на згадку. Юні джазмени отримали прекрасний фестивальний досвід. А ще чудовою згадкою про «Атлант-М» для них стане ліцензійний музичний диск з кращими фестивальними виступами, серед яких будуть і їхні. Уже зараз відомо, що диск крутитимуть радіостанції України, Росії, Польщі, Бельгії, Франції та США. Хлопців запросили також взяти участь у джазовому фестивалі, який відбудеться в Санкт-Петербурзі.

Диксиленд в Палаці дитячої та юнацької творчості міста Херсона з'явився в 1997 році, народившись з естрадно-духового оркестру. Саме тоді здібні діти під керівництвом Семена Ривкіна почали займатися джазом, який потребує у виконанні справжньої віртуозності. Завдяки унікальній авторській методиці Семена Миколайовича діти дуже швидко опанували техніку гри і почали виступати на сцені. Незабаром прийшло і визнання глядачів та фахівців. Чимало вихованців Семена Ривкіна продовжують здобувати музичну освіту в консерваторіях Києва і Донецька. Багато хто з них уже став професійним музикантом. Спеціалісти пророчать велике майбутнє його нинішнім учням Ромі та Колі, які за останній рік неймовірно виросли у професійному плані.

Софія ЛЕОВДОВА.
Новий день.-2007.- 25 січня

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.