on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

19.04.2024, 15:15

Проєкт «Вишивана Херсонщина»

До Дня Вишиванки започаткований проєкт «Вишивана Херсонщина». Для ...
19.04.2024, 11:56

На Херсонщині понад 10 000 пам'яток історії та культури. У якому стані більшість з них зараз — невідомо — ОВА

  У якому стані наразі перебувають більшість пам'яток історії ...
19.04.2024, 11:45

"Не занурити в глибину навколишнього жаху, а подарувати посмішку", - херсонська художниця Яна Голуб'ятникова

  Наразі в роботах херсонської художниці Яни Голуб'ятникової не ...

 

“Мельпомена Таврії - 12” уже на порозі

З 25 по 31 травня у нашому місті пануватиме сама богиня театру: вже через чотири дні розпочнеться знаний і відомий не лише в Україні, а й далеко за її межами 12 Міжнародний театральний фестиваль “Мельпомена Таврії”.

Під час прес-конференції у театрі ім. Миколи Куліша генеральний директор Олександр Книга повідомив, що цього року у фестивалі візьмуть участь 20 театрів із 7 країн (Україна, Білорусь, Польща, Росія, Румунія, Молдова й Угорщина), а глядачі побачать 23 вистави. “Наш фестиваль набирає обертів,– відзначив гендиректор,– і з’являється все більше бажаючих взяти в ньому участь, кількісний і якісний рівень театральних колективів, що беруть участь у “Мельпомені”, теж значно підвищився. А відомі театральні критики, актори, режисери, які відвідували фестиваль, були в справжньому “естетичному шоці.”

Чим же здивує нас головне театральне свято року? Ще до початку урочистого відкриття фестивалю, 25 травня о 14 годині у виставковому залі університету відкриється виставка театральних плакатів президента фестивалю “Живи” з Харкова Володимира Какуріна. У фойє облмуздрамтеатру розташується фотовиставка Ігоря Бойченка “Театр міста Х”. Найкращі драматурги й режисери України та зарубіжжя вже вдруге зберуться на режисерську конференцію: “Драматургія як провідний компонент театрального мистецтва.”

Цікавий факт: деякі зі столичних режисерів уперше зустрілися торік саме на першій такій конференції. Цього року вирішили зібрати ще й директорів обласних театрів України на робочу нараду для вирішення суто театральних проблем – уже за сприяння міністерства культури.

“Якщо вже ми взяли на себе місію законодавців моди у театральному світі, то треба тримати марку, – продовжив Олександр Книга.– Тому збираємо драматургів і шукаємо нові цікаві ідеї. А ще плануємо заснувати для авторів кращих творів премію імені нашого земляка – драматурга Миколи Гуровича Куліша".

Директор Міжнародного фестивалю “Гоголь-Фентезі” Валерій Кругов розповів про створений ним сайт для зустрічі драматургів, у якому могли взяти участь усі. В результаті отримав інтернаціональний літературний конкурс, на який 180 авторів надіслали свої роботи “з українським колоритом” – такою була умова. Конкретний результат не забарився: видано книгу кращих драматургічних творів – 21 п’єса дев’ятнадцяти авторів, серед яких і “Нечиста хата” херсонця Володимира Лобаша.

Серед почесних гостей фестивалю будуть композитор Юрій Рибчинський, артист Михайло Голубович, драматург Ніна Садур, переможці всеукраїнського конкурсу “Україна має талант” і, можливо, Богдан Ступка. Разом зі своїми театрами їдуть і два мери: польського міста Ельблонг та румунського Ботошань.

Олександр Книга відзначив допомогу спонсорів (генеральний спонсор, як завжди – “Херсонбуд”, а новий – “Оскар”), міської влади і, звичайно ж, вірних друзів театру, які не дадуть фестивалю зникнути. Цього року на свято театру буде витрачено близько 700 тисяч гривень – так, як і в 2009.

Безперечно, кожна фестивальна вистава – це “родзинка”, але ж, звичайно, інтерес до столичного театру української драми ім. Івана Франка буде підвищеним. А ще херсонцям буде цікаво подивитися “Чайку” за п’єсою Антона Чехова у постановці нашого улюбленця Сергія Павлюка, здійснену ним у Миколаївському академічному театрі драми і музкомедії . Квитки у касах вже успішно продаються, тому поспішайте придбати їх своєчасно, аби не прогавити найцікавіше.

Тетяна Крючкова
“Вгору”.- № 20 (399).- 20.05.2010.- стр.17

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.