on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

15.04.2024, 23:51

Серія картин еротичного жанру. У Херсоні художниця презентувала виставку "Гола правда"

  Херсонська художниця Оксана Оснач презентувала у місті виставку ...
13.04.2024, 11:07

Обстріляний, але живий: Херсонський театр привіз до Чернігова зворушливу виставу

Днями у Чернігові побував Херсонський академічний театр імені Миколи ...
13.04.2024, 11:04

У Херсонській громаді не закрили жодного закладу культури - МВА

  У Херсонській громаді не закрито жодного закладу культури ...
> Туризм, відпочинок, розваги > Туризм в Таврії > Моря, Дніпро, Асканія - і все у нас

Моря, Дніпро, Асканія - і все у нас

"Херсонтурист" - ця назва відома багатьом любителям мандрівок здавна. А що сьогодні являє собою ваша організація? - звертаюсь до голови правління закритого акціонерного товариства М.І. ГУСАРА

- ЗАТ "Херсонтурист" було створене 1998 року на базі колишньої обласної ради по туризму та екскурсіях. Сьогодні до його складу входять туристичний готель "Нова Каховка", туристична база "Чорномор" у Лазурному Скадовського району, а також Херсонське та Генічеське бюро подорожей та екскурсій. Силами усіх цих підрозділів ми щороку обслуговуємо в середньому 17 тисяч туристів та чотири тисячі екскурсантів. Надаємо у середньому за рік послуг на 2,5 мільйона гривень. До бюджету переказуємо до 700 тисяч гривень. Основне наше завдання - на власній матеріальній базі та орендованій приймати туристів з України, Росії, Білорусі та інших країн і таким чином залучати кошти в нашу область.

- Яким чином пропагуєте відпочинок на Херсонщині?
- Співпрацюємо в інформаційному плані з турфірмами за кордоном, представляємо наш край на туристичних ярмарках - зазвичай такі ярмарки проводяться на початку весни у Києві, Ялті, Одесі. В результаті вже прийняли цього літа дві групи відпочивальників з Росії, туристів з Білорусі, де Таврію, багату на сонце, море, овочі й фрукти, знають і люблять.
- Будь ласка, розкажіть детальніше про організацію відпочинку.
- Турбаза "Чорномор" водночас може прийняти 383 мандрівників. Упродовж останніх років вдалося реконструювати 12 корпусів, і тепер 180 наших гостей живуть у приміщеннях зі всіма зручностями.

Удосконалювати матеріальну базу плануємо й надалі: маємо проектну документацію на спорудження котеджів, у яких житимуть по 4 сім'ї. Вже у вересні почнемо спорудження двох таких приміщень. Поступово зноситимемо дерев'яні будиночки, і кількість котеджів доведемо до 15.
Вже тепер надаємо чимало додаткових послуг: у "Чорноморі" є дитяча та ігрові кімнати, більярд, сауна, три бари, прокат водних велосипедів. Пропонуємо мандрівки на мальовничий острів Джарилгач, комфортабельним автобусом - до заповідника "Асканія - Нова".
Харчування - триразове. Вартість путівки для однієї особи на добу у приміщенні зі зручностями - 60-80 гривень, без зручностей - 45 гривень.

- Пляж "Чорномора" не потерпів від стихії?
- Як і в сусідніх пансіонатах, пляж у нас гарний. Однак проблема руйнації узбережжя в Лазурному стоїть дуже гостро і вимагає негайних дій щодо його зміцнення. А на це треба великі кошти, за підрахунками фахівців - 20 - ЗО мільйонів гривень. Ні Скадовському району, ні області розв'язання даної проблеми, на жаль, не під силу... Тим часом відпочивальників їде менше, не добирає коштів селищна рада, позбавлені додаткового заробітку чимало селян, які здавали житло приїжджим.

- Але повернемось до "Херсонтуриста". У готелі "Нова Каховка" хто переважно зупиняється?
- Готель ми теж реконструювали, у номерах є всі зручності. Тож із задоволенням зупиняються у ньому й екскурсанти ( насамперед ті, хто мандрує з інших областей України до Асканії-Нової, серед них на початку літа багато школярів), і спортсмени, які проводять тут свої збори. Чисте, зелене місто над Дніпром, гарна спортивна база, добре обслуговування кличуть сюди команди з різних регіонів держави. Ось і зараз у готелі розташувалися футбольні команди "Нафтовик" з Охтирки, «Нафком» з Броварів та "Черкаси".

- А чому не називаєте турбазу "Кринки"?
- На жаль, ця турбаза стала збитковою, і загальні збори акціонерів вирішили продати її. Шкода, звичайно, втрачати таке мальовниче місце, рай для любителів "тихого" відпочинку, але не маємо коштів на реконструкцію бази.

Можливо, прийде міцний інвестор, і в «Кринок» з'явиться гарна перспектива.
- Ваші бюро подорожей та екскурсій — куди пропонують путівки?
- Вони орендують місця у відомчих пансіонатах Залізного Порта, Лазурного, Арабатської Стрілки. Зокрема, на узбережжі Азовського моря вартість відпочинку однієї особи протягом доби у дерев'яному будиночку, без харчування - 18 гривень, у корпусах пансіонатів з триразовим харчуванням - від 65 до 75 гривень. Реалізують також путівки на відпочинок за кордоном. Найбільшою популярністю у заможних жителів області користуються курорти Єгипту та Туреччини. Нині, у пік сезону, вартість путівки - від 350 до 400 доларів США за тижневий тур.

Хотілося б реалізувати такі путівки сотнями, але на сьогодні, у зв'язку з невисокими доходами населення області, продаємо їх лише кілька десятків за сезон.
- А які проблеми найболючіші для "Херсонтуриста"?
- Сьогоднішня матеріальна база не задовольняє ні нас, функціонерів галузі туризму, ні тих, хто нею користується. Вона не відповідає європейському рівню. Причина - нестача коштів. Я вже казав, що ми кожного року до бюджету переказуємо 700 тисяч гривень. Для розвитку ж власної матеріальної бази у нас залишається 100 тисяч. А цього вистачає хіба що на косметичний ремонт приміщень. Вихід у чому бачу? Насамперед у зменшенні податкового тиску.

Для більш інтенсивного розвитку туризму в області вкрай необхідний і розвиток інфраструктури - поліпшення стану доріг, удосконалення торговельного обслуговування, урізноманітнення індустрії відпочинку... Та й сезон курортний міг би бути продовжений - адже вересень на Херсонщині такий багатир на овочі, фрукти, кавуни і дині!

Однак лише приходить Першовересень - і морські узбережжя порожніють. А це зайвий раз свідчить про те, що люди наші відпочинок на морі зв'язують, переважно, лише з оздоровленням дітей.
Погода теж не завжди сприяє туризму. Ось і цьогорічний теплий сезон дуже короткий. Уже й липня середина, а ми ще досі не запрацювали на повну потужність...

Однак, попри усі ці труднощі, не сидимо, склавши руки. Реконструкція турбази та готелю дозволяє працювати - все краще. Продовжуємо впорядковувати території, розширюємо коло платних послуг, зміцнюємо зв'язки а господарствами Херсонщини; які поставляють нам продукти харчування, бо працюємо в цьому плані під відомим девізом: з лану - до столу.

Цього року "Херсонтурист" планує надати послуг відпочивальникам на 2 мільйони 800 тисяч гривень. Упевнений, що з поставленим завданням справимося.
- Михайле Івановичу, свого часу ви ратували з створення при облдержадміністрації окремо служби, яка б опікувалася розвитком туризму області. Така служба нині є — це відділ з питань курортів, мінеральних ресурсів та туризму обласної державної адміністрації. Чи відчуваєте Ви своїй діяльності допомогу цього відділу?
- Звичайно. Стало легше вирішувати проблеми, які торкаються співпраці з облдержадміністрацією, владою на місцях. Це своєрідний координаційний центр. Сподіваємось, що і в подальшому тісно контактуватимемо в розв'язанні питань розвиті туристичної галузі на Херсонщині. А перспективи вона має неабиякі!

Олена СКОРА
«Наддніпрянська правда».- № 55.- 16.07.2004 р.

 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.