on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...

 

Не стріляйте у перелітних птахів!


Директор заповідника «Асканія-Нова» просить мисливців не ганьбити Україну перед іноземними орнітологами.
Директор Біосферного заповідника “Асканія-Нова” імені Фальц-Фейна, Заслужений природоохоронець України Віктор Гавриленко звернувся до мисливців з проханням у період обліку птахів, що зимують, у зональних ландшафтах півдня України з 25 січня до 1 лютого 2010 року не браконьєрствувати у місцях зимівля птахів.

Як йдеться у зверненні, через Херсонщину проходить один із найбільших у світі міграційних шляхів, названий науковцями Азово-Чорноморським міграційним коридором. Щороку фахівці з вивчення птахів проводять за спеціальними методиками кілька обліків птахів, які гніздяться, зимують, або пролітають Херсонщиною. Черговий масштабний облік проводиться з 25 січня по 1 лютого 2010 року орнітологами Азово-Чорноморського союзу за участю іноземних фахівців.
Віктор Гавриленко уточнив, що центром базування орнітологічної групи буде Біосферний заповідник “Асканія-Нова” імені Фальц-Фейна, звідки вчені роз'їдуться до районів Херсонської, Запорізької та Автономної республіки Крим.

“Вже попередні обліки показали, що цього року спостерігається різке зниження чисельності мисливських видів, що зимують, таких як велика білолоба гуска, кряква, лиска. Особливу увагу буде приділено виявленню та підрахунку зимуючих зграй дрохв. З досвіду минулих обстежень ми знаємо, що Херсонщина славиться своєю “гостинністю” і дозволяє вільно полювати в мисливських угіддях заїжджим громадянам з мисливськими рушницями на всюдихідній техніці, які зневажають правила полювання та стріляють з понеділка до суботи де завгодно на очі”, – заявляє вчений.

Він наголошує, що серед орнітологів будуть спеціалісти заповідної справи. “Тому ми хочемо застерегти таких громадян від подібних дій на рисових чеках Каланчацького та Скадовського районів, уздовж ставків у Новотроїцькому та Генічеському районах, особливо на півострові Чонгар. Ми не хотіли б, щоб підготовлена міжнародна акція була зірвана подібними діями, оскільки науковці не пройдуть повз відверті порушення правил полювання і змушені будуть переключитися на боротьбу з браконьєрством”, – зазначає директор заповідника.

“Нам дуже не хочеться, щоб Україна в чергове негативно виглядала на міжнародній арені своїм ставленням до охорони природи. До контролю буде залучено екологічну інспекцію та правоохоронні органи, з якими ми сподіваємося на плідну та безкомпромісну співпрацю”, – заявляє Віктор Гавриленко.

Контекст-Причорномор'я
«Вгору».- №4 (383).- 28.01.2010.- Стор.17

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.