on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

15.04.2024, 23:51

Серія картин еротичного жанру. У Херсоні художниця презентувала виставку "Гола правда"

  Херсонська художниця Оксана Оснач презентувала у місті виставку ...
13.04.2024, 11:07

Обстріляний, але живий: Херсонський театр привіз до Чернігова зворушливу виставу

Днями у Чернігові побував Херсонський академічний театр імені Миколи ...
13.04.2024, 11:04

У Херсонській громаді не закрили жодного закладу культури - МВА

  У Херсонській громаді не закрито жодного закладу культури ...

Чому горять плавні?

Щороку навесні та восени палають плавні. Дим та попіл розносяться вітром на кілька десятків кілометрів. Передостанній випадок 17 лютого був зафіксований та описаний в минулому номері газети. Останній трапився 19 лютого.

Як повідомили в ГУ МНС в області, на диво, ніхто й ніколи не викликає на боротьбу з вогнем МНС. За винятком тих випадків, звісно, коли виникає загроза для дач, помешкань, майна чи життя. Тому, кажуть рятівники, й недивно, що такі загоряння не проходять по інформаційних сводках МНС.

Незважаючи на це, працівники прес-служби ГУ МНС Херсонщини вирішили з’ясувати, кому і чому з року в рік вигідно підпалювати плавні. Вони «вийшли в народ», щоб звернутися з цими запитаннями до мешканців Голопристанського, Цюрупинського, Білозерського районів. Тобто саме тих, хто є або свідком, або учасником, або винуватцем цих подій. Звісно, гарантувавши їм анонімність та збереження інкогніто.

Ось які були відповіді.

Мешканка Голопристанського району, 63 роки: «Нам очерет у господарстві потрібен. І дах стелемо, і цеглинки з мулу та комишу робимо, і плетемо з нього. Не знаю, як зараз хто кого вчить, але в нас і діди так робили, і нас учили: підпалювали очерет, щоб краще ріс. Хто восени таке робить, а хто й ранньою весною. Він вигорає, а потім виростає як стіна. Багато. Ну і ще, поки вода мілка, можна собі мул з попелом натягати на город – хороше добриво. Десь кизяк, а десь оце – і город родить. А що ще треба? Урожай, значить. От я і прошу чоловіка, щоб не лінився, а йшов і палив. Щоправда, у нас пожеж ніколи не було – він обкосить, обкопає ділянку, щоб вогонь далі не йшов. І там випалює клаптиками. Так ми робимо. Та й не ми одні».

Чоловік, 57 років, не побажав сказати, де мешкає: «Зараз є риба, що йде на нерест, – щука, наприклад. Вона обирає мілководдя: якраз під очеретами, в канавках, ямочках, заглибинах з водою. Рибалка-любитель такого не зробить, а той, кому риба – товар на продаж, знає, як її здобути багато і одразу». На наше запитання, як саме, чоловік відповів: «Не розумієте? Підпалюють плавні – і все як на долоні. Ходи потім і збирай. І на базар. Що тут ще казати? І так зрозуміло».

Чоловік, 73 роки, охоронець дачної ділянки: «Багато говорити не буду – не моє це діло. Я потроху палю комиш, щоб ріс краще. Я тут зимую – він у хазяйстві пригодиться. Але, буває, понаїдуть на вихідні оті, з рушницями, – полювати на кабана, качку. Вони палять безбожно. Не те що там цигарку кинуть чи сірник – ні, навмисне підпалюють – тоді ходити плавнями їм так легше, і звіря шукати. Може, для чого ще. Коли риба на нерест іде. Ну і так: браконьєрство це все. В наш час за таке судили. А зараз... Кому воно треба? Сам я їм нічого не зроблю, от і сиджу тихо».

Були й інші варіанти, але переважна більшість відповідей, з деякими нюансами, зводилася до цих трьох версій. Звісно, перевірка їх вимагає втручання компетентних органів та відомств, яким підпорядковане природне господарство області. Зрозуміло тільки одне: палій ніколи не стане кричати «Тримай палія!» Отже, раз населення не поспішає звертатися за допомогою до відповідних служб, значить воно не зацікавлене у зупиненні у плавнях вогню.

Олена МАЛЯРЕНКО, прес-служба ГУ МНС в області
Гривна , 2009-02-25 (стр. 2)

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.