on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Новини регіону

18.06.2021, 11:55

У Херсоні відбудеться концерт нового музичного проекту Святослава Вакарчука «Оранжерея»

“Останні місяці у нас іде дуже активний творчий процес: ми працюємо ...
31.05.2021, 10:08

На Херсонщині створять комікс-журнал, присвячений художниці українського наїву Поліні Райко

На Херсонщині оголосили про початок нового проєкту для молоді – ...
25.05.2021, 15:31

Вікі любить Землю 2021. Фотографів і аматорів запрошують до участі у фотоконкурсі пам’яток природи

На переможців чекають цінні призи та можливість представити Україну ...

Подорож по Олешківській пустелі

Такого неба, як у нас на Херсонщині, в Олешківській пустелі, немає більше ніде в світі. Якщо хочете пересвідчитися «так» чи «ні» — подорожуйте новим туристичним маршрутом «Шляхами козацької слави». Місцеві туроператори та керівництво області впевнені, що маршрут користуватиметься значним попитом, адже Олешківські піски офіційно визнані єдиною на сьогодні пустелею в Європі. Це найбільший в ній піщаний масив, оточений лісами, який має унікальний клімат.

Відпочинок у барханах приваблює, в першу чергу, екстрим-туристів, і не тільки з Херсонщини. Зазирніть в мережу світової павутини, і матимете можливість прочитати безліч відгуків про місцевість, що поруч з нами. Хотілося б зважити на те, що майже всі відгуки передають позитивні почуття, захоплення рідкісним та дивовижним. Все там же можете знайти інформацію, як добратися до єдиної в Європі пустелі.
Хоча, аби зважитися на самостійну подорож по пустелі, без туристичних провідників, котрі проводять екскурсії тільки на визначених ділянках, потрібно знати про наступне...

В пустелі довгий час знаходився військовий полігон, на якому відпрацьовували бомбометання пілоти з усіх країн Варшавського договору. Причому боєприпасами користувалися не навчальними, а справжнісінькими.
Минулого тижня в Херсонській ОДА відбулося позачергове засідання обласної постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Під час засідання розглядалося питання щодо виконання Указу Президента України від 23 лютого 2010 року «Про створення природного парку «Олешківські піски»». Щодо виконання вищезазначеного Указу Міністерство оборони України разом із Херсонською обласною держадміністрацією протягом 2010-2010 років мають вжити заходів щодо вивільнення земельних ділянок колишнього авіаційного полігона «Херсон» від вибухонебезпечних предметів з метою подальшої передачі таких земель у постійне користування НПП «Олешківські піски». Як повідомив на засіданні комісії начальник відділу правового забезпечення Повітряного командування «Південь» Ігорь Білоус, наразі розмінованими є лише 0,8% території полігона, яка увійшла до земель нацпарку. Останнє масштабне розмінування вказаної території проводилося в 2008 році, де за 5 місяців було зібрано 1180 одиниць боєприпасів загальною масою 650 т. Після цього кошти на розмінування не виділялися і розмінування не проводилося.

Нині ж Херсонська облдержадміністрація планує максимально обмежити доступ туристів до території національного природного парку «Олешківські піски» через небезпеку віл старих боєприпасів.
У зв'язку з цим членами комісії було вирішено направити клопотання до Кабінету Міністрів України щодо прискорення вирішення проблеми фінансування заходів щодо вивільнення земельних ділянок колишнього авіаційного полігона від вибухонебезпечних предметів та було прийнято рішення створити й організувати роботу дирекції НПП «Олешківські піски», звернутися до всіх туроператорів, котрі повинні узгодити маршрут по пустелі з обласним управлінням культури та туризму.

Тетяна Дергачева
“Новий час”.- №25 (160).- 24.06.2010.- стр.4

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.