Святкуємо Купалу
Існує легенда про квітку папороті, яка розкривається один раз на рік, всього на кілька хвилин. Хто знайде цю квітку, тому відкриються таємниці, він стане провидцем, буде багатим.
Ось і зібрались херсонці святкувати Купала в ніч з 23 на 24 червня - за старим стилем. Саме тоді і трави набрали цілющої сили, і ворожити слід було, бо природа вирішила не підпорядковуватись новій календарній системі.
Як і наші предки, прихильники старої віри, святкували Купала у рамках давніх традицій. Слід було виготовити Марену - втілення смерті, яке варто спалити, і Купайла (Коструба) - символ Ярила, який топлять. Велику роль відіграють пісні - це частина магічного замовляння, яке виголошували ще наші предки, аби схилити богиню Долю на свій бік. Всі присутні запрошуються до вогнища. Тут по черзі перестрибують парами чи по одинці бажаючі очистити свій дух і тіло від хвороб. Пара, яка перестрибне тричі, тримаючись за руки, вважається зарученою. І на святі така пара знайшлась! Але свято не було б святом, якби не Херсонська громада Родового Вогнища Рідної Православної Віри „Сварожий Вогонь", яка його і організувала. Члени громади займаються збиранням і відтворенням обрядів, традицій та фольклору південного регіону.
За новим стилем свято Купала відзначатиметься в ніч на 7 липня. Так що бажаючі ще можуть пошукати квітку папороті.
Рая Мірошник
"Булава".- 02.07.2009