on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

19.04.2024, 15:15

Проєкт «Вишивана Херсонщина»

До Дня Вишиванки започаткований проєкт «Вишивана Херсонщина». Для ...
19.04.2024, 11:56

На Херсонщині понад 10 000 пам'яток історії та культури. У якому стані більшість з них зараз — невідомо — ОВА

  У якому стані наразі перебувають більшість пам'яток історії ...
19.04.2024, 11:45

"Не занурити в глибину навколишнього жаху, а подарувати посмішку", - херсонська художниця Яна Голуб'ятникова

  Наразі в роботах херсонської художниці Яни Голуб'ятникової не ...
> Теми > Кіно > З історії херсонського кіно > Про Генічеськ зняли документальний фільм

Про Генічеськ зняли документальний фільм

Як український корабель тікав з Криму від «зелених чоловічків». Пригоди командира-бандерівця та екіпажу маленького, але гордого мінного тральщика «Генічеськ» — у документальному фільмі Богдана Кутєпова.

У перші дні березня 2014 року українські кораблі, що стоять у Криму, були заблоковані російськими військами на своїх базах. Жодна військова частина чи корабель не виконали ультиматуму: здатися або перейти на бік Росії. За кілька тижнів майже всі кораблі були захоплені або мусили здатися.

Останнім захопленим кораблем після двогодинного штурму став морський тральщик «Черкаси».
Україна втратила ключові військово-морські бази та розвинену інфраструктуру для базування флоту.
Через російську агресію флот утратив 51 корабель, під українським прапором залишилися тільки 10 кораблів та допоміжних суден.

Третина військовослужбовців ВМС ЗСУ служить Україні, ще третина звільнилася, а решта перейшли на бік окупантів.

Історія єдиного українського мінного тральщика «Генічеськ»: від анексії Криму — до кораблів НАТО в Чорному морі. Дві доби у відкритому морі з екіпажем маленького, але гордого корабля, провів документаліст Громадського телебачення Богдан Кутєпов.

Разом з військовими моряками Польщі, Туреччини, Іспанії та Німеччини наш тральщик шукає в акваторії міни, щоб знешкодити їх. Такі спільні з НАТО навчання не проводилися від 2004-го року. А тепер старенький «Генічеськ» лідирує в маневрах, ведучи за собою групу потужніших європейських кораблів.
Навесні 2014-го росіяни забрали в України переважну більшість українського флоту.

Старшому мічману Олександру Бойчуку теж запропонували перейти на бік Росії в обмін на соціальні блага. Командир «Генічеська» пообіцяв поміркувати, і так виграв час для маневру. Український екіпаж спробував утекти й угнати мінний тральщик. Та втікачів наздогнали на швидкісних катерах і жорстоко побили…

«Генічеськ» – одне з небагатьох суден, яке росіяни пізніше повернули Україні, розраховуючи, що воно згодиться лише на брухт. Адже його термін експлуатації сплив ще наприкінці минулого століття. Та навіть без сучасного оснащення, на самому лиш ентузіазмі українських моряків цей корабель досі здатен чистити територіальні води України від небезпечних «подарунків», яких, як передає «матроське радіо», могли сьогодні насипати росіяни.

Джерело інформації

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.