on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...

Пташиний рай на березі Інгулки

На Херсонщині вистачає заповідників. Але справ­жньою Меккою для любителів живої природи тут легко може стати нічим не примітне до цього часу село Микільське у Білозерському районі області — менш ніж година їзди від обласного центру. Тут не­має жодних зоопарків чи бодай зоокуточків. Вони просто ні до чого, адже дикі качки із пташенятами неквапно переходять дорогу на околиці, не поступаючись місцем автомобілям. Людей вони підпускають до себе на відстань витягнутої руки, а на березі бі­ля тутешньої річки Інгулки почуваються справжні­ми господарями. І це не кілька птахів, а ціла хмара, якої в пониззі Дніпра вже давно не бачили!

Пташиний рай у Микільському створи­ли з легкої руки місце­вого бригадира риболо­вецького кооперативу Миколи Юдіна. Мико­ла Миколайович і ри­балка нівроку, і шість років полюванням за­хоплювався — навіть тримав на обійсті під­садних качок, щоб на водоймі приманювати на постріл селезнів. Та з часом чоловік почав помічати, що на плесі мальовничої Інгулки качині зграї надто по­меншали. І заповзявся їх вирощувати для випускання в дику приро­ду. Ще торік зібрав сво­їх підсадних, докупив ще з шістдесят голів молодих крижнів у роз­плідниках Українського товариства мисливців та рибалок та заснував просто на території ри­боловецької бригади свій пташиний рай. Отут і сталося кілька маленьких див.

Качок за хвости у Микільському ніхто не хапав і силоміць не три­мав. Для них збудували просторий вольєр, але його двері з самого по­чатку тримали для кри­латих новоселів відкри­тими. Їх не турбували і ситно годували зерно­відходами. Тож незаба­ром крижні звикли до присутності людей і з настанням холодів ніку­ди не відлетіли — певно, зрозуміли, що їх і тут непогано годують. Так і перезимували біля сіль­ських рибалок. А цієї весни закрутилося: се­лезні почали залицятися до самичок. Для цього крижням побудували будиночки в очереті, та далеко не всі з них ки­нулися займати «окремі помешкання». Хтось влаштував собі затишні гніздечка поруч із рибальськими човнами, а хтось пригледів густі ча­гарники вже за межами «володінь» рибалок. Тож тим довелося братися за мисливські рушниці і відстрілювати лисиць та здичавілих котів і собак, щоб не нашкодили ка­чатам. А от саме по кач­ках Микола Юдін стрі­ляти... зарікся.

«Наші крижні не ба­чили від людей нічого лихого і звикли, що у нас їх підгодовують, на­дають прихисток. Тому навіть незнайомих до­вірливо підпускають майже впритул. По-моє­му, вбити такого птаха — це підлий вчинок і зрада довіри. Хоча не всі мої земляки, на жаль, це зрозуміти», — розповідає Микола Миколайович.

Не дивно, що безпе­ка вже приваблює сюди і лисок, лебедів, чирків тощо. Та й люди, надто малеча, до пташиного раю у Микільському те­пер "навідуються часті­ше. Хтось заради прос­тої цікавості — адже, окрім крижнів, тут в очікуванні нового прип­лоду завели ще й двох диких кабанців. А хтось і досвід переймає: схожі оази створюють і в су­сідніх селах поруч із плавнями. Голова об­ласної організації УТМР Леонід Величко додає: нинішнього року на Херсонщині плану­ють випустити в дику природу не менш як три тисячі вирощених у та­кий спосіб качок, а на­далі й більше. То, може, за кілька років вся Таврія перетвориться на пташиний рай?

Сергій Яновський
«Голос України».- №92 (6346).- 20.05.2016.- стр.11

 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.