on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...
> Організації > Шоу, масові видовища > Фестивалі Таврії > 230 років – як одна мить. Каховка відзначила ювілей

 

230 років – як одна мить. Каховка відзначила ювілей

Дводенний святковий марафон надовго запам’ятається  жителям міста

Я так довго чекав цього моменту, коли знову зможу сказати: «Привіт, Каховко!». Я вас вітаю з Днем міста! Всі пісні сьогодні я співатиму тільки для вас! - звернувся до каховчан народний артист України Олександр Пономарьов.

Виступ зіркового гостя багатьом присутнім нагадав про відомий міжнародний фестиваль «Таврійські Ігри», який проходив колись у Каховці. Такий подарунок місту зробив місцевий підприємець, почесний консул Королівства Швеція в Україні Карл Стурен: свого часу заснована ним компанія «Чумак» була спонсором цього «свята музики і краси». Саме тут, у Каховці, 26 років тому він познайомився і подружився з Олександром Пономарьовим.

- Як кажуть тут, страшно навіть уявити, скільки років ми з ним знайомі, та й 26 років тому ми були значно молодші. Але Каховка для мене так і залишилася унікальною та одним із найкрасивіших міст України. Бо тут є неймовірне водосховище і величезний степ, дуже красива природа. Я дуже радий, що сюди, до нас, приїхав мій близький друг Олександр, аби своїм виступом прикрасити наше свято, - сказав Карл Стурен.

Молоді дубки - у спадок нащадкам
З символічної події у Каховці почали святковий марафон, присвячений 230-й річниці міста. На центральній площі, біля висаджених рівно 100 років тому дубів, висадили ще два молоді дубки, привезені з Київщини.

- Більше року ця ділянка на площі стояла порожньою. Колись на ній росли ялиці, але ми вирішили, що буде дуже символічно, якщо ми висадимо там саме дуби. Без цих дерев ми не уявляємо собі наше місто, його центральну частину. Місцеві люблять призначати зустрічі «біля дубів», відпочивати біля них. Можливо, через 100 років наші нащадки так само згадуватимуть день, коли ми висадили ці молоді саджанці. Дуже сподіваюся, що вони приживуться, а ми зробимо для цього все належне, - розповів міський голова Каховки Віталій Немерець.

Поряд із молодими деревцями встановили табличку з таким написом: «Ці дуби висаджені гуртківцями станції юних натуралістів з нагоди відзначення 230-ї річниці заснування міста Каховка та 30-ї річниці Незалежності України. 17 вересня 2021 рік».

- Ця знакова подія повного мірою відображає символізм цього дерева: могутній і величний дуб є справжнім оберегом українського народу. Для наших пращурів він став символом роду. Тож діти, які долучилися до цієї історичної події, залишили для своїх нащадків прекрасні спогади про сьогодення, - додав Віталій Немерець.

«Гарні ворота до гарною міста»
Другим символічним подарунком до свята стало відкриття сучасної клумби при в’їзді до міста.

- Спочатку ми планували просто привести до ладу стару клумбу, але поступово виникла ідея повноцінної реконструкції цього чудового місця. Тим більше, що влітку поруч із ним нам вдалося встановити нову стелу з тризубом. В Одесі ми замовили проект реконструкції, демонтували те, що було на клумбі, поклали на ній нову бруківку, провели систему водопостачання з інноваційною системою зрошення та дистанційним моніторингом.

Результат - сучасний дизайн справжньої європейської клумби, де будуть рости найпопулярніші сорти туї та різноманітні зелені насадження. Переконаний, це місце з красивим ландшафтом стане справжньою родзинкою Каховки і символізуватиме ті зміни, які відбуватимуться у нашому місті, - запевнив Віталій Немерець.

Розкішна клумба стала справжнім подарунком каховчанам до Дня міста від першого заступника міського голови Руслана Романенка. На її урочисте відкриття приїхало багато гостей. Завітав і голова облради Олександр Самойленко.

- Це гарні ворота до гарного міста, - сказав він на цій церемонії. - Правду кажуть, що у вас не просто Каховка, а легендарна Каховка, ще й центр Херсонської області. Бажаю, щоб ваше місто розвивалося, мало свою родзинку і завжди відрізнялося від інших.

Перо птиці Фенікс для кращих із кращих
День народження свого міста каховчани відгуляли на славу. На всіх чекала цікава ювілейна програма, багато сюрпризів і несподіваних зустрічей. Безліч дітлахів і їхніх батьків відвідали «Місто дитячих мрій» на центральній площі, де стали учасниками кріо-шоу, шоу мильних кульок і змагалися в численних конкурсах на кмітливість. Тут же розгорнулося величезне спортивне містечко, де свої здібності продемонстрували юні любителі футболу, баскетболу, волейболу, боксу, художньої гімнастики, шахів, легкої атлетики та інших видів спорту. «Це ж треба, ми навіть не знали, що у нас у місті працює так багато різних спортивних секцій», - приємно дивувалися каховчани.

Продовжили свято виступи місцевих талантів Анни Богинської, Аліни Щаднєвої, Наталії Мінаєвої, Володимира Юлюгіна, Анни Рудік, Галини Завірухи, Ольги Осипенко, Оксани Коваленко, Юлії Ващенко, а також зіркових гостей: гурту Up&up Band, Андріани та, звісно, Олександра Пономарьова.

На урочистому концерті, за традицією, нагородили кращих каховчан у різних номінаціях. Усім їм вручили нагороду - перо птиці Фенікс як символ світла, вогню та відродження.

Відзнаку отримали: «Сім’я року» - родина Олега та Надії Поліщуків, «Благодійник року» - керівник приватного сільгосппідприємства «Діамант» депутат облради Сергій Дроздік, «За відданість справі» - вчителька історії школи № 2 Тетяна Зубкова, хореограф-постановниця, педагогиня Ольга Волик, слюсар-ремонтник місцевого водоканалу Микола Єфремов, тракторист КП «Комунальне транспортне підприємство» Євгеній Воробйов, майстер виробничої дільниці КП «Каховтеплокомуненерго» Андрій Білих та заступниця начальника управління праці та соціального захисту населення міськради Олена Фурса.

В номінації «Відкриття року» нагороду вручили солісту міського культурно-методичного закладу Денису Кириценку. «Талантом року» став соліст міського палацу культури «Меліоратор», лауреат багатьох фестивалів Володимир Юлюгін. «Молодіжним лідером року» визнано громадського діяча, активного учасника козацьких та молодіжних таборів Костянтина Нечитовського.

Відзнакою «Рятувальник року» нагородили командира відділення четвертого державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Херсонській області Владислава Суріна. «Правоохоронцем року» став старший лейтенант поліції, інспектор сектору реагування патрульної поліції відділення поліції № 1 Каховського районного відділу поліції Олександр Карпенко.

У номінації «Врятоване життя» відзначили завідувачку денного стаціонару, лікарку-терапевта Лідію Нечай та лікаря-хірурга вищої категорії, заступника директора центральної міської лікарні ім. родини Панкеєвих Валерія Романенка.

Переможницею в номінації «Спортивна гордість року» стала учениця 11-го класу школи № 6, чемпіонка з легкої атлетики серед спортсменів з порушенням слуху Ангеліна Міхеєнко. «Закладом освіти року» стала Дитячо-юнацька спортивна школа: нагороду вручили її директору Віктору Чухраю.

«Підприємцем року» визнано Євгена Антосюка, котрий відкрив нові для міста кав’ярні та заклади харчування: «Coffeeman», «COYOTE» та «Гречка». Нагороду в номінації «ОСББ року» вручили голові правління ОСББ Першотравнева, 29, Ігорю Гуржею. «Підприємством соціального спрямування» стало ПрАТ «Чумак». А приз у номінації «Підприємство року» вручили директору швейної фабрики «Скандітекс» Гюл Умуту.

- І я, і моя команда робимо все від нас залежне, щоб наше любе місто змінювалося на краще. Ми вдячні всім, хто долучається до цього. Вдячні військовослужбовцям, котрі захищають нас на сході країни, - додав Віталій Немерець. - Одна моя знайома нещодавно переїхала з Маріуполя на Херсонщину і не може надивуватися нашій прекрасній природі, Дніпру, степам, лісам. На жаль, ми багато чого вже не помічаємо і вважаємо, що все так і повинно бути. Тож хочу, щоб усі ми цінували такі речі й об’єднувалися в любові до нашої Каховки, працювали і жили для її добробуту!

Олександр Пітоєв

«Новий день».- №39 (5500).- 29.09.2021.- стр.10

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.