on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

13.10.2021, 11:17

Як Херсон відзначатиме День захисників і захисниць України

    У міcькрaді зaтвердили плaн зaходів до Дня зaхиcників ...
13.10.2021, 11:14

У Новій Каховці відбувся «День музики», присвячений 45-річчю музичного відділення дитячої школи мистецтв

    Учні та викладачі музичного відділення КЗ «Новокаховська ...
12.10.2021, 10:14

Херсонський театр отримав відзнаку Міжнародного театрального фестивалю у Туреччині

  З 7 по 10 жовтня Херсонський обласний академічний музично-драматичний ...
Всі новини

23.10.2015 14:22

Серпанкові крила пісенного натхнення

Чисті ключі - це джерельна прозора вода, плеск блакиті, струмочок живильної води, а для міста Нова Каховка - це ще й славетний, яскравий, творчий політ талановитого колективу. 10 жовтня у місті Нова Каховка відбувся ювілейний вечір «Серпанкові крила пісенного натхнення», присвячений 50-річчю народного жіночого вокального ансамблю «Чисті ключі». Історія колективу бере свій початок у далекому 1965 році, коли він був створений тодішнім директором Палацу культури Віталієм Данилевичем із дівчаток шкіл міста. Вже у 1968 році ансамбль став лауреатом конкурсу молодих талантів України, дипломантом ВДНГ СРСР та лауреатом багатьох республіканських і всесоюзних телевізійних конкурсів. Виступали співачки на сценах Херсону, Одеси, Києва, Москви, в Прибалтиці та ін.

У 1970 році «Чисті ключі» нагороджені Золотою медаллю і дипломом І ступеню Всесоюзного фестивалю самодіяльної творчості і в цьому ж році їм було присвоєно звання «народний самодіяльний колектив». Вагомий внесок у роботу ансамблю внесла його концертмейстер, а пізніше керівник - Ольга Шуманська. Ольга Михайлівна проводила дуже велику, копітку і якісну роботу над звукоутворення, чистотою та інтонацією. З 1995 року ансамбль очолює Стефанія Олійник – керівник тріо бандуристів, заслужений працівник культури України. Її творчого запалу вистачає на кожного учасника колективу. Вона є тією людиною, яка надихає на працю, завжди має жартівливий та бадьорий настрій. Стефанія Степанівна є гідною Берегинею творчості, а також продовжувачем сімейної пісенної традиції. Чоловічий хор Новокаховського електромеханічного заводу, а нині Новокаховського міського Палацу культури носить почесне ім’я свого колишнього керівника Тараса Олійника - рідного брата Стефанії.

У репертуарі ансамблю «Чисті ключі» твори європейських та українських класиків, обробки народних пісень та сучасні композиції. Коли колектив виконує свою концертну програму, то здається - ніби срібний птах пролітає над містом і несе чарівну, задушевну мелодію. Слухаючи музичні твори у виконані ансамблю глядачі можуть уявити різні образи, на них лине хвиля почуттів, вони поринають в океан радості, переживання, смутку і ніжності.
Вокальний ансамбль «Чисті ключі» завжди був окрасою творчого колективу Палацу культури і було іноді шкода, коли в концертній програмі не могли взяти участь всі учасниці колективу. Тож згодом із основного складу ансамблю створилось вокальне тріо «Горлиця» - мобільна група підтримки для творчого колективу. Учасниці тріо стали переможцями обласного конкурсу «Пісенна веселка Херсонщини». І ось вже 10 років «Горлиця» радує слух мешканців Нової Каховки та України.

Богатые духом, богатые словом,
Богатые сердцем… Из самых небес
Высший талант был дарован Вам Богом,
Каждый ваш голос – одно из чудес.

Добрые песни, чистые ноты,
Светлое имя каждой из вас
Все мы запомним на долгие годы.
Вы своим пением лечите нас.

Спасибо, красавицы милые, искренне,
Спасибо за крылья и свет для души.
Вы мир зажигаете новыми искрами!
Ура! С юбилеем вас, «Чисті ключі»!

Від прихильниці творчості ансамблю «Чисті ключі» - Марії Єщенко

Бажаємо ювілярам: хай щастить і в творчому, і особистому житті, а ваша пісня не змовкає і радує ще багато років вдячних шанувальників!

Працівники Новокаховського міського Палацу культури
та колеги областіНапишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.