on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

19.04.2024, 15:15

Проєкт «Вишивана Херсонщина»

До Дня Вишиванки започаткований проєкт «Вишивана Херсонщина». Для ...
19.04.2024, 11:56

На Херсонщині понад 10 000 пам'яток історії та культури. У якому стані більшість з них зараз — невідомо — ОВА

  У якому стані наразі перебувають більшість пам'яток історії ...
19.04.2024, 11:45

"Не занурити в глибину навколишнього жаху, а подарувати посмішку", - херсонська художниця Яна Голуб'ятникова

  Наразі в роботах херсонської художниці Яни Голуб'ятникової не ...

Шукайте корисне в ...болоті

14.02.2008

2 лютого у понад ста країнах світу відзначили Міжнародний день водно-болотних угідь. 37 років тому в іранському місті Рамсар було підписано Конвенцію про водно-болотні угіддя — природні об'єкти, цінність яких полягає у підтримці стійкого розвитку нашої планети. На даний час до Рамсарської конвенції приєдналися 144 держави, у т. ч. й Україна. Однією з умов, що висуваються країнам у такому разі, є створення на своїй території хоча б одного Рамсарського угіддя. Кожне з них заноситься Секретаріатом Конвенції до Списку водно-болотних угідь міжнародного значення.
Не останнє місце у цьому списку посідають природні об'єкти Херсонщини.

Адже, виявляється, вони за своїм значення є найголовнішими водно-болотними угіддями в Україні і складають 40% від загальної площі. Розташовані у приморських регіонах: в Азовському — Східний Сиваш, Центральний Сиваш, Великий Чапельський під; у Чорноморському — Каркінітська, Джарилгацька, Тендрівська, Ягорлицька затоки. Окремо вчені виділяють найцінніше угіддя — дельту Дніпра.

— Світовою науковою спільнотою давно доведено, що без біологічного та ландшафтного розмаїття, включаючи водно-болотні угіддя, людство жити не може, — зауважила в.о. начальника відділу заповідної справи та еко мережі Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Херсонській області Альона Пономарьова. — Навіть звичайні болота виконують роль унікальних природних фільтрів, які очищують прісну воду так, як цього не зробить жодна водоочисна станція. Вони є розсадником лікарських рослин і заповідником рідкісних видів. І саме тут з сезону в сезон знаходять свій прихисток та умови для життя тисячі водоплаваючих птахів.
Екологи наголошують: розорюючи узбережжя, скидаючи стічні води з рисових чеків та незаконно полюючи на цих територіях, ми, люди, шкодимо насамперед собі. Натомість дуже просто зробити власний внесок в охорону водно-болотних угідь. Для цього не потрібно грошей або багато часу.

Головна ідея — «Не нашкодь!». Не забруднюйте водойм, біля яких живете; не оріть свій город до урізу води; залишайте прибережні водоохоронні смуги; висаджуйте ліс у прибережній зоні, дотримуйтеся правил полювання та рибальства; не турбуйте тварин у сезон тиші, не вмикайте гучно музику, відпочиваючи на природі; вивчайте свою водойму і діліться знаннями з дітьми; не проходьте повз порушення, повідомляйте про них у природоохоронні чи правоохоронні органи.

Тетяна ПІДГОРОДЕЦЬКА.
Новий день.-14.02.2008

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.