on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Новини регіону

23.06.2021, 12:09

До Херсона їде фотовиставка «Обличчя нових громад»

Фотовиставку створено в рамках Програми Агентства США з міжнародного ...
18.06.2021, 11:55

У Херсоні відбудеться концерт нового музичного проекту Святослава Вакарчука «Оранжерея»

“Останні місяці у нас іде дуже активний творчий процес: ми працюємо ...
31.05.2021, 10:08

На Херсонщині створять комікс-журнал, присвячений художниці українського наїву Поліні Райко

На Херсонщині оголосили про початок нового проєкту для молоді – ...
> Туризм, відпочинок, розваги > Заповідники Херсонщини > Ситуація навколо заповідника

Ситуація навколо заповідника

Обласна державна адміністрація, керівництво і колектив Чорноморського біосферного заповідника стурбовані ситуацією, що склалася на даний час навколо цього заповідника. Про це заявили сьогодні на прес-конференції в облдержадміністрації заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Граділь та директор Чорноморського біосферного заповідника Дмитро Черняков.
Як відзначено на прес-конференції, сучасний стан справ у межах земель, що безпосередньо межують із заповідними територіями або прилягають до берегів заповідних водойм не може не викликати занепокоєння. Зокрема, викликає тривогу обстановка в межах охоронної зони Чорноморського біосферного заповідника та прибережної смуги Ягорлицької затоки, де охоронна зона не створена.

У 2005 - 2006 роках було розроблено проект чергового розширення території заповідника, який мав на меті створити належні умови для збереження унікальних природних комплексів. До складу заповідника повинно було додатково увійти близько 45 тис. га земель та водного простору. Але значна частина цієї програми була провалена. Спершу – на рівні сільських рад (перш за все – Краснознаменська сільська рада Голопристанського району), а потім – обласною радою.

 4 листопада 2007 року обласна рада, без погодження з керівництвом заповідника, рішенням № 413 надала в оренду на 49 років мисливські угіддя площею 10407,6 га в адміністративних межах Краснознаменської сільської ради товариству мисливців та рибалок «Голопристанська Чайка». Ділянка пролягає від берега заповідної Ягорлицької затоки на півночі до берега заповідної Тендрівської затоки на півдні і безпосередньо межує із ділянкою ЧБЗ «Ягорлицький Кут» з заходу. У складі зазначених угідь передаються у мисливське використання понад 1500 га охоронної зони Чорноморського біосферного заповідника.

Серйозну для заповідника проблему створила також і розбудова села Залізний Порт Голопристанського району. Від сучасної західної околиці Залізного Порту до межі Потіївської ділянки заповідника залишилося менше 500 метрів. Влітку 2007 року в охоронній зоні невідомі особи почали визначати на місцевості ділянки невідомого призначення. В результаті майже річного листування із Новофедорівською сільською радою, вдалося з’ясувати, що ділянки виділяються громадянам для дачного будівництва, яке суворо заборонене в охоронній зоні заповідника. Таким чином відбувається остаточне поглинання залишків охоронної зони дачним масивом.

Як відзначено на прес-конференції, зараз йде фронтальний наступ на Чорноморський біосферний заповідник. А коли з охоронною зоною буде покінчено, тоді прийде час «дерибанити» заповідні землі та води. За словами директора Чорноморського біосферного заповідника Дмитра Чернякова, керівництво і колектив заповідника докладуть всіх зусиль, щоб покласти край розбазарюванню земель охоронної зони, і в цій нелегкій роботі вони отримують необхідну підтримку та допомогу від обласної державної адміністрації.

Відділ ХОДА у справах преси та інформації, 09.09.08

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.