on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Новини регіону

14.02.2022, 08:47

VI Всеукраїнський хореографічний фестиваль-конкурс «DANCE-клас»

Положення про конкурс «DANCE-клас» Дитяча громадська ...
12.01.2022, 09:14

"Суспільне: Херсон" запрошує на передпоказ документальної програми «Херсонська бавовна або невдалий радянський експеримент»

  12 січня о 13:00 у Херсонській обласній універсальній ...
03.01.2022, 11:26

Для xepcoнcькиx дiтeй opгaнiзувaли нoвopiчний зaxiд у тeaтpi ляльoк

  З нaгoди нoвopiчниx тa piздвяниx cвят, Xepcoнcьким мicьким ...
> Організації > Декоративно-прикладне мистецтво > Союз Херсонських художників і майстрів прикладного мистецтва "Дніпровська палітра"

Херсонська обласна громадська організація «Дніпровська палітра»


73000, м.Херсон, пр. Ушакова, 16, тел.: +38 050-584-20-88, e-mail: art_ula13@mail.ru, www.artkherson.com.ua
Бичкова Юлія Анатоліївна - Голова ревізійної комісії Херсонської обласної Спілки самодіяльних майстрів "Дніпровська палітра", художник-дизайнер.

Юридична адреса:м. Херсон, вул. Покришева, 14, кв.234
Черненко Олег Михайлович
11.11.09р. № 471

Вперше на Херсонщині за багато років створено обласну спілку образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва «Дніпровська палітра». Головою спілки є Черненко Олег Михайлович, головою ревізійної комісії – провідний методист ОЦНТ з образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва Бичкова Юлія Анатоліївна. Працює спілка спiльно з областным Центром народної творчості, що знаходиться на вул.Ушакова 16

Основною метою діяльності організації є захист законних соціально-економічних, творчих, духовних, національно-культурних прав та інтересів членів Спілки, виконання статутних цілей та завдань. Свою роботу ми спрямовуємо на покращення розвитку мистецького життя на Херсонщині, організацію виставок, семінарів, пленерів, конкурсів, фестивалів, злетів,тощо.

Головною ціллю створення Спілки є об’єднання всіх майстрів Херсону та області в один міцний дружній союз для укріплення та розвитку мистецтва та народної творчості на Херсонщині, пошуку та допомоги починаючим перспективним талантам. «Дніпровська палітра» запрошує в свої ряди майстрів, художників, та всіх, хто може своїми руками творити оригінальні вироби в різних напрямках: живопис, вишивка, в’язання, макраме, лозоплетіння, вироби з природного матеріалу, флористика, бісероплетіння, різьба по дереву, художня фотографія, батік, біокераміка, скульптура, графіка, гобелен, ковальство й чеканка та інші. Наші майстри завжди раді допомогти починаючим в обміні досвідом, знаннями, завжди підтримають ваше бажання творити та примножувати народне мистецтво. Найбільше уваги розвитку мистецтва в області приділяють такі райони, як: Великоолександрівський, Великолепетиський, Бериславський, Новотроїцький, Каховський, Новокаховський та Чаплинський.

Такі жанри, як скульптура, різьба по дереву та художня фотографія більш розвинуті у Голопристанському, Нововоронцовському, Високопільському, Скадовському районах. Найбільш складними за виконанням та найрідкіснішими жанрами є лозоплетіння, ковальство та біокераміка. Зустрічаються вони у Генічеському, Голопристанському, Цюрупинському, Великоолександрівському та Нововоронцовському районах.
Обласну Спілку «Дніпровська палітра» було створено на честь відомого Херсонського живописця Курнакова Георгія Васильовича, члена Спілки художників України з 1956 року, Заслуженого діяча мистецтв УРСР з 1967 року. В Херсонському художньому музеї ім. О.Шовкуненка відкрито окрему залу, в якій постійно експонуються його роботи, що стали його заповітом місту. На будинку, де жив останні роки художник, встановлено меморіальну дошку.

Завдяки старанням Г.В.Курнакова у Херсоні була створена пейзажна школа самодіяльних художників під назвою «Дніпровська палітра». Саме в ці роки Курнаков Г.В. відкрив для себе естетичну цінність природи рідного краю. Пейзажі, на яких зображені сільські вулички, дворики, передмістя Херсона, малі пристані на Дніпрі, наповнювали звучанням молодості,прагненням створити узагальнений епічний образ Херсонщини, з яким асоціюється могутній Дніпро, дужий і працьовитий, та безмежні простори таврійських степів. Глибока ідея його полягала саме в тому, що «Дніпр» розділяє Херсонщину на дві половинки, а «Палітра»- це майстри, що мали бажання творити у всіх у всіх куточках рідного краю, тобто по обидві сторони ріки.Курнаков був не лише глибоким, тонким художником. Важко переоцінити його громадську діяльність. Справжній ерудит, він щедро ділився своїми знаннями. Його дім завжди був відкритий кожному, хто прагнув пізнати мистецтво. Курнаков багато працював з самодіяльними художниками, передавав їм свій досвід. Після смерті митця ще довго працювала створена за його ініціативою студія «Дніпровська палітра».

В плани нашої обласної Спілки, крім вищевикладеного, входить організація систематичних пересувних виставок по Херсону та області, а також іншим містах України. На сьогоднішній день створено міжнародний Інтернет-сайт (www.artkherson.com.ua), на якому можна побачити більш детальну інформацію про Спілку та нашу діяльність у всіх куточках світу. З нового 2010 року ми плануємо розпочати плідну працю в області мистецького життя нашого краю, залучивши кращі сили художників-аматорів та майстрів народного мистецтва Херсонщини.

Також «Дніпровська палітра» має на меті пошук невеличкого приміщення для постійної експозиції робіт майстрів Херсонщини, щоб херсонці та гості міста мали змогу споглядати те, що золотими руками створюють прості люди. Щирим прикладом цього є такі майстри, як Теленчак Антоніна –майстриня з вишивки, робота якої була презентована самому папі Римському, Змієвський Євген – майстер по дереву, дипломант багатьох обласних та Всеукраїнських виставок, Руденко Галина – майстер-флорист, визнана не тільки своїми послідовцями, але й професіоналами, Тимошенко Олександр – молодий майстер, що спеціалізується на круглій дерев’яній скульптурі, Литвинов Микола – має неперевешену експозицію кованої мініатюри, Івченко Валерій – знаний живописець, іконописець та реставратор, Богун Андрій – геніальний майстер свого часу, що виробляє з лози неймовірні речі, Гусак Марія – працює в техніці декоративного розпису, має послідовників та значну кількість обласних Всеукраїнських та Міжнародних виставок за плечима. Цей список можна продовжувати нескінченно, як нескінченно тече Дніпро могутній та розстеляються поля широкі Херсонські. В нашому мальовничому, прекрасному краї діють багато художників і народних умільців, творчість яких – невичерпна скарбниця народної душі.

Стати членом організації може кожен самодіяльний майстер чи художник-аматор, який пройшов попередній відбір ревізійної комісії та за згодою голови Спілки. Для цього варто лише звернутися до нас за телефонами: +38050-054-44-25 (Черненко О.М.), +38050-584-20-88 (Бичкова Ю.А.)
Ми запрошуємо до діалогу всіх бажаючих вступити в обласну громадську організацію «Дніпровська палітра». Сподіваємось також на плідну співпрацю з обласними відділами культури та туризму, районними та сільськими Палацами та Будинками культури. Бажаємо всім творчої наснаги і високих злетів у новому успішному для нас усіх році!

www.artkherson.com.ua/showthread.php


 

 

13. 15.08.2016 14:54
Наташа
Я по образованию исполнитель художественно-оформительских работ.Сейчас делаю картинки из соломки.Возможно ли мне стать членом организации "Днепровская палитра"?
12. 06.01.2016 00:47
Олег Черненко
Для связи с "Днепровской палитрой" 050-05-444-25 раб. 0552-444-104 kherson-palitra@mail.ru Черненко Олег Михайлович. https://www.facebook.com/profile.php?id=100003732343596
11. 10.11.2015 13:59
лингвист любитель
Дорогие оматоты...так вы продайте несколько шедевров "так нужных" нашему городу ...снимите или купите приличный уголок на заработаные гривны и развивайтесь как творцы и как личности. Все ЧЕСТНО и прилично как в Европе... иначе за ваше развитие кто-то должен будет платить..- это нэ есть карашо !!
10. 10.11.2015 09:32
ДіваДії
Так нужно помещение для галереи! Нужно, чтобы город посодействовал Палитре. Объединение художников-аматоров - это же очень-очень важно. Для развития и их - как личностей и как творцов, и для города. Есть в городе много помещений. Навскидку - первый этаж в убитой гостинице "1 Мая". Там нет отопления. Но для галереи - достаточно светлое помещение. Или в ЦУМе на 2-м этаже. Или даже в "гробу" Оскара на Суворова. Или... Ну можно ещё придумать несколько помещений, где разместить галерею. Это сразу значительно улучшит моральную и духовную обстановку в Херсоне. Нужно только договориться! Натхнення на добрі справи вам, митці!
9. 17.03.2015 09:10
Редакция_МАК4
Уважаемая Виктория, рекомендуем лично обратиться в Союз Херсонских художников и мастеров прикладного искусства "Днепровская палитра" по таким контактам: г. Херсон, пр. Ушакова, 16, тел.:+38 050-584-20-88, e-mail: art_ula13@mail.ru
8. 15.03.2015 16:02
Виктория
Здравствуйте. Я занимаюсь бисероплетением и остальлными видами рукоделия, хочу спросить, возможно ли в настоящее время стать членом вашей организации?
7. 12.09.2013 20:26
людмила

здравствуйте,подскажите как зарегистрироваться в "днепровской палитре",кроие сайта,куда и когда можно подойти.я проживаю в херсоне,13 лет занимаюсь народным творчеством,имею большой опыт в разных направлениях народного творчеств,готова поделиться своими знаниями с начинающими мастерами.

Редакция ИР12 13.09.2013 г.

Уважаемая Людмила, рекомендуем лично обратиться в Союз Херсонских художников и мастеров прикладного искусства "Днепровская палитра" по таким контактам: г. Херсон, пр. Ушакова, 16, тел.:+38 050-584-20-88, e-mail: art_ula13@mail.ru

6. 10.06.2013 16:27
Редакция

Уважаемая Наталья, чтобы дать представление о себе, направьте, пожалуйста, свое резюме по адресу editortavrik@gmail.com

5. 10.06.2013 15:21
Наталья

 Здравствуйте! Не подскажите, есть ли в Херсоне вакансии руководителя кружка декоративно- прикладного искусства , или что-то в этом роде? В поиске творческой работы.

 

4. 09.03.2011 13:20
Редакция_IR12

Добрый день, Анна. Ваша информация передана заинтересованным лицам.

3. 28.02.2011 12:46
Анна

 Добрый день. Я из каталога "Рукотворний світ". Наш каталог посвящен декоративно-прикладному искусству. И я хочу вас пригласить принять участие в нашем каталоге. С вами можно по телефону связаться? 

2. 06.01.2011 11:50
Редакция_IR12

Добрый день, Галина! Рекомендуем по всем вопросам обращаться по адресу: г.Херсон, пр. Ушакова, 16, e-mail: art_ula13@mail.ru,или по тел. 050-05-444-25

1. 05.01.2011 23:12
Галина

Здравствуйте! Хотелаось бы попасть на "Форум". Но как зарегистрироваться?Почему-то нет регистрации. Спасибо за сайт.

С уважением Малета Галина-г.Геническ

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.