on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

19.04.2024, 15:15

Проєкт «Вишивана Херсонщина»

До Дня Вишиванки започаткований проєкт «Вишивана Херсонщина». Для ...
19.04.2024, 11:56

На Херсонщині понад 10 000 пам'яток історії та культури. У якому стані більшість з них зараз — невідомо — ОВА

  У якому стані наразі перебувають більшість пам'яток історії ...
19.04.2024, 11:45

"Не занурити в глибину навколишнього жаху, а подарувати посмішку", - херсонська художниця Яна Голуб'ятникова

  Наразі в роботах херсонської художниці Яни Голуб'ятникової не ...
> Організації > Візуальне мистецтво > Художня освіта в Херсоні > Святкуємо по-своєму, або нові шедеври

 

Святкуємо по-своєму, або нові шедеври

Кожне нове покоління студентів, аспірантів, викладачів Херсонського державного університету додає до його історії щось своє, особисте

За роки існування факультету культури та мистецтв ХДУ його студенти та викладачі здобули чимало перемог, мають цікаві творчі здобутки, і саме тому тут вирішили, що до ювілейної дати, а цими днями ХДУ виповнюється 95 років, слід влаштувати виставку найкращих творчих робіт з різних напрямків сучасного образотворчого мистецтва.
Виставки - тут не новина. Кожного року, після захисту дипломних проектів, у виставковій залі та холах університету розгортається експозиція випускних робіт студентів, але, ця виставка є особливою, адже вона присвячена визначній даті у житті як всього університету, так і факультету зокрема, і сповнена вона не тільки роботами обдарованих студентів, які мають своє бачення розвитку сучасного мистецтва, але й роботами майстрів - викладачів кафедри образотворчого мистецтва і дизайну.

Якщо роботи студентів можна сприймати як результат сумісної праці художника-початківця і викладача-керівника, то роботи Майстрів є взірцем довершеності та творчої фантазії - Особистості.
- Виставка - це нагода не тільки розкрити потенціал Майстра, але й привід показати його педагогічні здобутки, вміння навчити, передати свій професіональний досвід обдарованій молоді, - розповідає декан факультету культури та мистецтв, заслужений працівник культури України, професор Микола Левченко. - Невелика за кількістю викладачів, але сповнена творчого пошуку, кафедра має у своєму складі 8 членів Національної спілки художників України, які постійно експонують свої творчі здобутки на обласних, Всеукраїнських та Міжнародних виставках, звітують перед широким загалом фахівців та пересічних глядачів про свої задуми, художні здобутки.

Цікавий своїми творчими пошуками колектив художників-викладачів представляє різні покоління Херсонської обласної організації Національної Спілки художників України. Це три покоління митців на чолі із Секретарем обласної організації НСХУ, народним художником України, професором Володимиром Чуприною.
Мені приємно відзначити, що наші студенти працюють під творчим оком таких майстрів, як: Н. Кругла, О. Бережний, А. Платонов, С, Курак, заслужений художник України О. Гоноболіна, 3. Гуріч, В. Раковин, О. Гуляєва, Г. Кашуба, О. Оснач.
Маючи на кафедрі міцний професійний склад як Майстрів, так і молодих викладачів, які поступово і цілеспрямовано займають своє місце як у педагогічній, так і у художницьких сферах, ми спокійно дивимося у завтрашній день.

Найкращі наші випускники - стають молодими викладачами, що у свою чергу говорить про те, що на кафедрі, на факультеті склалася, живе і розвивається своя, власна художня школа. ЇЇ творчі спрямування йдуть у руслі сучасних напрямків розвитку вітчизняного мистецтва, а її інтереси охоплюють різні сфери діяльності: живопис, графіку, декоративно-прикладне мистецтво, сценографію та дизайн. Кожний художник-педагог - це творча особистість, яка займає певне місце в художньому просторі нашої країни.
Так, Володимир Григорович Чуприна, визнаний на Україні майстер оригінальної техніки акварельного живопису. Ця примхлива техніка криє у собі великі можливості, але знайти в ній своє особисте, творче відкриття досить не просто. Поєднання різних засобів, прийомів, авторської техніки у творах Чуприни суттєво поширює сучасне бачення акварельного живопису.
Невичерпність творчої фантазії, віртуозне мислення, образотворчість уяви - це саме ті риси і якості, що розвивають у своїх студентів викладачі та керівники факультету культури та мистецтв Херсонського державного університету, який цими днями відзначає свій 95-й, ювілейний День народження.

Світлана Єгорова
«Акценти».- № 46 (297).- 14.11.2012.- стр. 3

 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.