on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Новини регіону

16.09.2021, 12:02

У Херсоні до Дня міста відбудеться циркове шоу

    Продовжуємо знайомити із фестивалями, які ...
16.09.2021, 11:41

Запорізькі археологи знайшли на Херсонщині середньовічну піч часів Київської Русі

    В ході експедиції організованої Національним заповідником ...
16.09.2021, 11:20

У Херсоні з'явився кримськотатарський громадсько-культурний простір

    Новий громадсько-культурний простір з'явився в ...
> Організації > Музика > Фольклорні групи Херсонщини > Так тепло нас іще ніде не приймали


Так тепло нас іще ніде не приймали

Народний аматорський ансамбль народної пісні «Козачка», який був запрошений на слов'янський фестиваль народної пісні в місто Познань (Польща) щойно повернувся додому. Своїми враженнями від поїздки ділиться керівник ансамблю Р.М.ОСДДЧА.

Після виступів в Познані нас запросили й інші міста: Вангровці, Пньовє, Шемотули, а також у провінції Пом'ятково, Штючинє, Козлі, Конєх. Важко передати ті теплі почуття поляків, їх емоції, їх гостинність та доброту до нас. Під час концертів вони вигукували: «Україна - Польща!», і аплодувати так, як ніхто і ніколи.

Після концертів зі сльозами на очах поспішали з нами поспілкуватися, цілували руки, розповідали про свої родини. У багатьох з них є родичі в Україні, але тут уже сім'ї, вони не можуть повернутися в Україну, та в них болить серденько за Батьківщиною.

У кожному місті чи селі зустрічали нас і дарували квіти, солодкі подарунки. Про одну із зустрічей у великому місті Вангровці хочеться розповісти окремо. Ми виступали о 9 годині вечора. Чекаючи на нас, господарі сиділи за столиками, на яких яскраво горіли свічки.

І ось оголосили, на їхній мові, що приїхав з України народний аматорський ансамбль народної пісні «Козачка». Всі встали і аплодували до того часу, поки ми не розпочали свій концерт. Тільки почали співати, як встали і малі, і дорослі, взяли зі столиків свічки, принесли до нас і виставили нам під ноги довгий ряд свічок. І поки не закінчився концерт, біля наших ніг горіли свічки...

Це так було урочисто, що радощам не було меж. І знову нам аплодували й вигукували: «Польща - Україна!» А після концерту нам довелося співати українські пісні на їх замовлення. По закінченні виступу я запитала у ведучого, що означають ті свічки, які були поставлені під ноги ансамблю. Він розповів, що це велика подяка від польського народу та побажання горіти вогнику любові українському народу. А потім нас запросили на гостинну вечерю.

Хочу сказати, що де б ми не були, чи у великому місті, чи в селі, але після концерту нас запрошували гостинно до столу. Це у них така традиція. Все, звичайно, не можна описати про поїздку в Польщу, але хочу сказати про чистоту вулиць, красу міст і сіл і доброту польських людей.

За час перебування в Польщі ми дали 8 концертів у чотирьох великих містах: Познань, Вангровці, Пньовє, Шемотули, а також у провінції Пом'ятково, Штючинє, Козлі, Конєх. Ті теплі зустрічі і оплески, ті ніжні усмішки, та невичерпна людська доброта польських людей будуть довго зігрівати серця народного аматорського ансамблю народної пісні «Козачка». Українська пісня - душа українського народу. І я вірю, що ми залишили в Польщі слід невмирущої української пісні, а разом з нею і крихту нашої душі.

Голова Польського фонду культури нагородив народний ансамбль «Козачка» та кожного члена ансамблю зокрема нагрудним знаком «Ремідіум натура». На нього
видали і Сертифікат, в якому написано в перекладі: «За високий професіоналізм у виконанні української народної пісні». А також нагородили Дипломом «За співдружність у галузі культури і творчих зв'язків між Польщею і Україною. (У Польщі найвища нагорода - Диплом і нагрудний знак). Все це ми і привезли в рідне село Козачі Лагері, у рідний Цюрупинськ та Херсон. А ще нас запросили на Новий рік з колядками та на травень 2009 року.

Ми дякуємо за велику допомогу на поїздку в Польщу Цюрупинській держадміністрації, районній раді і особисто В.С.Лєню, В.Ф.Плотнікову, В.М.Черкесову, І.В.Іванушкіній, які підтримали нас як морально, так і матеріально. Велике спасибі за благодійну допомогу Партії регіонів, зокрема, народному депутату України О.В.Журавку, голові правління ВАТ «Цюрупинська швейна фабрика «Юність» В.Й.Вільгельму та голові Цюрупинського районного осередку ВГО «Громадський контроль» І.Г.Нестеруку.

Ми щиро дякуємо і низько кланяємося всім людям нашого села Козачі Лагері та в.о. сільського.голови Н.М.Ткаченко за добрі побажання, підтримку та зустріч нашого народного ансамблю «Козачка» з Польщі.

Раїса Осадча, керівник народного аматорського ансамблю народної пісні «Козачка».
Наддніпрянська правда. - 01.10.2008
 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.