on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Новини регіону

16.09.2021, 12:02

У Херсоні до Дня міста відбудеться циркове шоу

    Продовжуємо знайомити із фестивалями, які ...
16.09.2021, 11:41

Запорізькі археологи знайшли на Херсонщині середньовічну піч часів Київської Русі

    В ході експедиції організованої Національним заповідником ...
16.09.2021, 11:20

У Херсоні з'явився кримськотатарський громадсько-культурний простір

    Новий громадсько-культурний простір з'явився в ...
> Організації > Танок > Танцювальні колективи > Танцюють «Веселі чобітки»

Танцюють «Веселі чобітки»

Днями в обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Куліша відзначали 40-річчя народного художнього колективу ансамблю танцю «Веселі чобітки». Упродовж цих років кілька поколінь хлопчиків та дівчаток з різних районів Херсона поспішали до палацу дитячої та юнацької творчості, щоб оволодіти мистецтвом танцю в цьому колективі. Залучати дитину до світу прекрасного, вчити розуміти мистецтво, прищеплювати гарний смак завжди прагнули педагоги ансамблю. Упродовж чотирьох десятиліть його вихованці радували глядачів яскравими постановками, оригінальною хореографією. Завдяки цьому колектив з багатою історією та традиціями визнали не лише в Херсоні, а й навіть за межами України, де він виступав з концертами. На початку 1980-х ансамбль був лауреатом міжнародних фестивалів молоді і студентів у Москві, Гавані, Німеччині та Болгарії, лауреат Міжнародного дитячого кінофестивалю «Артек-98», Міжнародного фестивалю «Слов'янський базар-2001», фестивалю дитячої та юнацької творчості «Наша земля — Україна». А ще «Веселі чобітки» —лауреат премії ім. Миколи Островського, активні учасники благодійних акцій «Діти Чорнобиля», концертів з нагоди свята Незалежності України. Упродовж 20 років без «Веселих чобітків» не обходилася жодна концертна програма біля головної ялинки держави в Національному палаці «Україна».

Серед останніх творчих здобутків — дипломи лауреата Міжнародного фестивалю дитячої творчості «Зоряний Сімеїз» (м. Ялта, 2002—2004 pp.), Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Сузір'я мрій» (м. Дніпропетровськ, 2006 p.), обласного фестивалю хореографії «Натхнення» (2007 p.), відкритого регіонального конкурсу юних та молодих виконавців «Маленькі зірки» (2008 p.).
Ансамбль у 1968 році заснувала народна артистка України Людмила Сидошенко, яка присвятила йому 35 років творчої біографії. Нині «Веселі чобітки» очолює її вихованка та спадкоємиця відмінник освіти Ірина Близнюкова. Колектив працює за авторською програмою і має свою школу хореографії та виховання. Педагоги-хореографи — високопрофесійні фахівці, які успішно розвивають здібності дітей. До речі, всі вони теж є колишніми вихованцями ансамблю, тож залюбки прищеплюють художньо-естетичні смаки дітям засобами хореографії. У репертуарі ансамблю понад 40 танців різних напрямів: сюїти, картинки, мініатюри та композиції, танці народів світу, естрадні постановки. їх яскраво доповнюють неперевершені сценічні костюми, які відображають палітру різних культур, колорит національних традицій. Активно допомагають розкривати здібності дітей і батьки. У зв'язку з тим, що хореографічні заняття передбачають суттєві фізичні та емоційні навантаження, керівник ансамблю значну увагу приділяє оздоровленню дітей. Щороку протягом літа найактивніші вихованці відпочивають у оздоровчих закладах на узбережжі Чорного моря. В ансамблі займаються близько 200 дітей віком від 3 до 17 років. Кожному з них створюються всі умови для розкриття творчого потенціалу.

Серед успішних випускників «Веселих чобітків» — режисер-балетмейстер московського цирку Світлана Черепащук, кіноакторка Анна Чухалова, артистка балету, солістка ансамблю «Ритми планети» Віра Кудінова, заслужений діяч мистецтв України Олег Мішуков та інші. Щороку випускники залишають ансамбль, а на їх місце приходять такі ж талановиті діти.
До ювілею колективу за сприяння міської влади у палаці дитячої та юнацької творчості відремонтовано сучасний танцзал для репетицій, адже ансамбль завжди бажаний гість і окраса будь-яких заходів у обласному центрі, що дарує яскраві кольори, гарний настрій, естетичну насолоду. Тож у день народження на його адресу звучало багато теплих слів, поздоровлень, було чимало подарунків та сюрпризів.

Олена АНТОНЕНКО.
Новий день.- 11.12.2008
 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.