on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

19.04.2024, 15:15

Проєкт «Вишивана Херсонщина»

До Дня Вишиванки започаткований проєкт «Вишивана Херсонщина». Для ...
19.04.2024, 11:56

На Херсонщині понад 10 000 пам'яток історії та культури. У якому стані більшість з них зараз — невідомо — ОВА

  У якому стані наразі перебувають більшість пам'яток історії ...
19.04.2024, 11:45

"Не занурити в глибину навколишнього жаху, а подарувати посмішку", - херсонська художниця Яна Голуб'ятникова

  Наразі в роботах херсонської художниці Яни Голуб'ятникової не ...

 

"Цивілізація сміття" коментарі експертів

21.06.2001

Нагадаємо: 18 травня група молодих художників, дизайнерів та активістів громадських організацій провели акцію "Цивілізація сміття". Мета акції - привернути увагу херсонців та міської влади до однієї з найгостріших проблем - сміттєзвалища, яке безупинно росте, шириться, гниє, отруює все навколо і все ближче підступає до житлових будинків.

Молодь цілий день збирала на звалищі старі речі, зламані іграшки, дріт, пляшки, дерев'яшки й інші відходи, а вільні художники та студенти кафедри "Дизайн та комп'ютерна графіка" ХДТУ створювали з цього скульптури та візуальні об'єкти. Автор ідеї такої виставки Євген Бондаренко, активісти Центру молодіжних ініціатив "Тотем" та Центру самореалізації "Іствікські відьми" вирішили показати можливий варіант майбутнього - цивілізацію, в якій навіть мистецтво побудоване на відходах.

А волонтери обласного Фонду милосердя та здоров'я роз'яснювали працівникам звалища та мешканцям прилеглих будинків їхні права на чисте довкілля та законні методи захисту цих прав.
Минуло три тижні. Ми поцікавилися, чи акція мала якісь наслідки, чи вдалося зрушити справу.

Любов Бачевська, в. о. начальника відділу охорони земельних ресурсів та контролю за відходами управління екології та природних ресурсів Херсонської області: "Згідно з правилами сміттєзвалище повинно бути обваловане 2-2,5 метрами землі. На нашому звалищі немає ані рову, ані насипу. Смітник "розповзся" по всій балці. 20-сантиметровий шар землі повинен перемежатися шаром сміття, щось на зразок торту "Наполеон", аби при гнитті сміття зі стічними водами в грунт не потрапляли шкідливі речовини. Щоб машини, які вивозять сміття, не розповсюджували інфекцію, мають бути дві дороги. Одна - з міста на звалище, друга - до міста, де б машини проходили дезінфекцію.

Смітник майже увесь час димить. Машина з водою приїжджає туди тільки інколи. Хоча згідно з правилами вона має бути там постійно.
На сморід і смог нам постійно скаржаться мешканці Таврійського та Північного мікрорайонів. У таких випадках ми разом з представником природоохоронної прокуратури або міської санстанції виїжджаємо на місце, виписуємо штрафи. Максимальний штраф - 240 гривень.

Із Державного і місцевого бюджетів згідно з програмою "Екологія-2000" у 1998 році Херсонському смітєзвалищу виділили 50 тисяч гривень. А згідно з програмою "Екологія-2005" з 2000 по 2005 роки повинні виділити 820 тисяч гривень. Все це на реконструкцію старого і первинні роботи для обладнання нового полігону. А фактично за три роки комунальники одержали лише 50 тисяч. Звичайно, без грошей і обладнання важко добиватися відповідності стандартам..."

Ольга Філіна, начальник І управління екології Херсонського міськвиконкому:
"Особисто я не схвалюю акцію, тому що вона не сприяє позитивному іміджу нашого міста. Краще б молоді люди провели роз'яснювальну роботу і переконали людей не звалювати сміття в одну купу, а сортувати і здавати у пункти прийому окремо папір, метал, ганчірки. На цьому ще й заробити можна. І сміття було б менше. А що стосується проекту реконструкції полігону, то він здійснюється, наскільки вистачає коштів. Можна сказати, що після акції дещо прискорилася робота над документацією. А депутати вирішили найближчим часом іще раз розглянути це питання на сесії міськради".

Наталя Козаренко, юрист Центру Громадського Правозахисту при Фонді милосердя та здоров'я:
"Отруйні випари звалища не можуть не впливати на здоров'я місцевих жителів. А моральні переживання у зв'язку з погіршенням якості життя та ушкодженням здоров'я - підстава для відшкодування моральних збитків. Крім того, власникам квартир, що біля звалища, воно заважає повною мірою використовувати їх власність. Адже квартири в районі звалища значно дешевші, ніж у парковій зоні. Законодавством встановлений мінімальний розмір компенсації за моральну шкоду - п'ять мінімальних зарплат -590 гривень. Максимальний розмір не встановлено, отож кожен може сам визначити (і, головне, обґрунтувати) суму, необхідну для відновлення нормального самопочуття.

Люди пишуть скарги - отримують відписки. Тим часом для ефективного захисту прав держава створила судову систему. Коли ті, хто відповідає за порядок на звалищі, змушені будуть за рішенням суду виплачувати компенсації за моральну та матеріальну шкоду, проблема зі смітником може виявитися не такою вже й нерозв'язною, як здавалося досі.
Але поки що усього 2 пенсіонери звернулися у Центр Громадського Правозахисту з проханням допомогти їм скласти позовні заяви до суду з приводу шкоди здоров'ю, завданою смітником."

Підготувала Світлана СМАЛЬ, доброволець Фонду милосердя та здоров'я, учасник акції "Цивілізація сміття".
Адреса Центру Правозахисту: Херсон, вул. Фрунзе, 2, каб. 24.
Телефон: 24-60-03

"Гривна" 21-28 червня 2001 г.
 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.