on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...

Туристів - у село

6-7 жовтня, Херсонщина приймала гостей, учасників Міжнародної науково-практичної конференції «Сільський зелений туризм в Україні», серед них були представники управлінь та відділів культури і туризму Херсонської області, а також гості з інших областей України та країн близького зарубіжжя
Метою конференції було підписання резолюції та маніфесту сільського «зеленого туризму» в Україні. Учасники заходу упевнені, що саме «зелений туризм» є гідною відповіддю на потреби урбанізованої Європи щодо необхідності відновлення фізичних, психічних, емоційних та інтелектуальних сил населення в умовах сільського способу життя.

Українське село у найближчі роки спроможне створити систему туристичних послуг світового рівня, не втрачаючи при цьому своєї самобутності та розмаїття національних культур. Місія учасників конференції: «Створити умови для людей, які звикли до шаленого ритму життя сучасного міста, в спокійному затишку сільської садиби», - зазначено у Маніфесті. Тому учасники конференції звертаються до селян з проханням широко відчинити двері своїх садиб для гостей з українських та європейських міст, показати їм приклади нашої гостинності, познайомити з сільською культурою та неповторним сільським побутом.

Мешканці міст складають 68% населення України, а це величезний потенціал для формування попиту на послуги сільського «зеленого туризму». Але сьогодні розвиток цієї галузі потребує сучасного закону, що повинен узгодити інтереси туристів, власників садиб, сільських територіальних громад та держави. Для того, аби знайти ці точки дотику й було проведено конференцію. Пошук оптимальних шляхів розробки законодавства про сільський туризм та розбудову сільської садиби як осередку туризму - таким визначили основне завдання заходу.

У нашій області вже є хороші приклади співпраці влади та самих селян. Так вважає учасник конференції, представник комплексу «Зелені хутори Таврії» Юрій Гора: «Ми презентуємо тут цікаві туристичні напрацювання, в основному для інформування потенційних туристів та для можливого приваблення інвестицій у цю сферу. На «Хуторах» поєднані історичні елементи з розважальними, а головне - з виховними моментами, що стосуються екології. Зелений туризм важливий, адже дозволяє розслабитись урбанізованому жителю від турбот і проблем великого міста. Для Херсонщини він важливий ще й тому, що, приваблюючи іноземних інвесторів і туристів, ми можемо бути гідними конкурентами зарубіжним курортам».

У нас насправді є чимало досягнень в галузі сільського зеленого туризму. Проведена системна адаптація нормативних документів та регуляторних актів, в стратегічний план розвитку області вперше внесено галузь сільського зеленого туризму як операційну ціль. Сьогодні вже існує комунальне підприємство «Бізнес - інкубатор», що працює над розвитком галузі, воно дозволяє сформувати нову систему підходів, і є своєрідним містком між державними органами влади та господарствами сільського туризму.
Реальна кількість туристичних садиб збільшилась на 29 одиниць. Постійно проводяться семінари та тренінги для майже двохсот осіб, які прагнуть займатись сільським туризмом.

А у Херсонському державному університеті, з цього року, навіть відкрито нову кафедру туризму, що буде готувати фахівців за напрямками: «Міжнародний туризм» та «Зелений туризм», Херсонщина - насправді унікальний природний комплекс. Тут і екологічно чисте узбережжя з найдовшою пляжною смугою в Європі на Арабатській стрілці; і острів Джарилгач; бальнеологічні курорти і гейзери; біосферні заповідники; Національні природні парки; регіональні ландшафтні парки. З такими можливостями в області просто необхідно розвивати «зелений туризм», - вважають учасники конференції. Тому вони будуть на державному рівні створювати та реалізувати туристичні проекти, а отже, сприяти відновленню та збереженню історичних, природних та соціокультурних цінностей нашого регіону.

Валентина Смирнова
«Акценти».- №39 (241).- 12.10.2011.- стр.2

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.