on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

15.04.2024, 23:51

Серія картин еротичного жанру. У Херсоні художниця презентувала виставку "Гола правда"

  Херсонська художниця Оксана Оснач презентувала у місті виставку ...
13.04.2024, 11:07

Обстріляний, але живий: Херсонський театр привіз до Чернігова зворушливу виставу

Днями у Чернігові побував Херсонський академічний театр імені Миколи ...
13.04.2024, 11:04

У Херсонській громаді не закрили жодного закладу культури - МВА

  У Херсонській громаді не закрито жодного закладу культури ...

 

У чарівному світі орігамі

Історики не мають жодних сумнівів, що папір був винайдений у Китаї. Однак батьківщиною орігамі стала саме Японія. Можливо тому, що в цій країні процес складання вдало ілюстрував деякі світоглядні ідеї філософії Дзен. Суттєвою виявилася також подібність звучання японських слів «папір» і «бог» - «камі». Отже, в японців виник зв'язок між релігійним ритуалом і складанням фігурок з паперу. Не випадково перші орігамі з'являються в синтоїстських храмах. У періоди Камакура і Муромати орігамі виходить за межі храмів і потрапляє до імператорського двору. Аристократія і придворні зобов'язані були мати навички у мистецтві складання паперу. Записки, складені у формі метелика, журавля, чи квітки абстрактної геометричної фігури, були символом дружби чи доброго побажання для коханої людини. Ними вдавалося часом виразити більше уваги, любові, ніж це зробити словами. Вміння складати стало одним з ознак гарного тону і вишуканих манер. Різні знатні родини використовували фігурки орігамі як герб і печатку.. Саме тоді винаходиться низка нових фігурок, що пізніше стають класичними.

Поява авторських моделей і початок розвитку орігамі як напрямку сучасного мистецтва пов'язують з ім'ям знаменитого японського майстра Аїри Йошизави. В другій половині XX ст. створено основні базові форми і на їх основі придумуються нові фігурки орігамі. В Україну орігамі прийшло через Росію. Роботами відомих російських майстрів зацікавились українські педагоги, освітяни. Велика кількість бібліотек «пригріла» гуртки орігамі у своїх приміщеннях. І ніхто не пошкодував, адже молодь, читачі бібліотек ще й ставали сумлінними учнями клубу орігамі. Вони зосереджувались на творчості, а отже не уподібнювались до вуличних розбишак, тягнулись до прекрасного.

З 25 жовтня 2010 року у Херсоні на базі Херсонського державного будинку художньої творчості розпочала роботу виставка обласного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу «Мій паперовий друг, або у чарівному світі орігамі». Організаторами виставки виступили Федерація дитячих громадських організацій Херсонської області «Веселкова країна дитинства», Херсонський державний будинок художньої творчості.

В обласній виставці взяли участь роботи майже 200 вихованців позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів 17 районів області (Білозерський, Горностаївський, Каланчацький, Нижньосірогозький, Новотроїцький, Нововоронцовський, Каховський, Цюрупинський Чаплинський), міст Херсона, Нової Каховки, Генічеська, Голої Пристані. Експозицію підсумкової виставки склали майже 150 робіт, виконаних у техніці орігамі та паперопластики. Тематика та складність виконання робіт вражає глядачів, адже їх автори - діти віком від 8 до 14 років. Виставка триватиме до 10 листопада. Запрошуємо всіх бажаючих переглянути чудові твори дитячої майстерності!

П.О. Гімпель
“Наддніпрянська правда”.- №83-84 (22139-22140).- 05.11.2010.- стр. 8

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.