on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

15.04.2024, 23:51

Серія картин еротичного жанру. У Херсоні художниця презентувала виставку "Гола правда"

  Херсонська художниця Оксана Оснач презентувала у місті виставку ...
13.04.2024, 11:07

Обстріляний, але живий: Херсонський театр привіз до Чернігова зворушливу виставу

Днями у Чернігові побував Херсонський академічний театр імені Миколи ...
13.04.2024, 11:04

У Херсонській громаді не закрили жодного закладу культури - МВА

  У Херсонській громаді не закрито жодного закладу культури ...
> Організації > Музика > Херсонське музичне училище > У кого музика звучить в серцях...

У кого музика звучить в серцях...

 

Ось і прийшла пора випускникам шкіл обирати навчальний заклад, який приведе їх до омріяної професії. Зважаючи на те, що на Херсонщині надзвичайно багато художньо обдарованої молоді (це засвідчили, зокрема, і травневі мистецькі фестивалі - обласні і Всеукраїнські) кореспондент газети Олена СКОРА звернулася до директора Херсонського музичного училища Олени ЛИПИ, якій колектив довірив цю посаду у 2004 році, з проханням відповісти на кілька запитань, відповіді на які допомогли б юним талантам визначитися з подальшим навчанням.

Олено Анатоліївно! Недавно відбувся звітний концерт Херсонського музичного училища. Прокоментуйте, будь ласка, цю подію.

- Херсонське музичне училище сьогодні - це осередок мистецького життя області, центр розвитку музичної культури на Херсонщині, вищий навчальний заклад, який дає справді академічну, якісну музичну освіту і вважається провідним серед аналогічних закладів України. Вже майже 100 років училище готує фахівців високого рівня: виконавців на різних музичних інструментах, диригентів, викладачів музики.

У нас вже стало доброю традицією у травні кожного року звітувати про роботу училища великим святковим концертом. Цього року у переповненому залі серед слухачів було багато гостей з консерваторій та училищ України, музичних шкіл області, представників міської громадськості, випускників училища різних поколінь. Концерт пройшов, як завжди, з великим успіхом. Відгуки наших гостей про якість професійної підготовки студентів училища відрадні. Особливо сподобалися публіці такі колективи і виконавці, як академічний хор (художній керівник О.Климова), симфонічний оркестр (Д.Сірий), оркестр української музики (В.Кисіль), оркестр народних інструментів (К.Петров), ансамбль скрипалів (В.Кратасюк), а також солісти: Я. Бура (фортепіано), Є. Халкова та Ю. Алексеева (скрипка). Яскравим номером концерту був виступ учениці обласної дитячої музичної школи при музучилищі лауреата багатьох міжнародних та українських конкурсів Зіни Лебедєвої.

Сталося так, що дата концерту збіглася з акредитацією училища як навчального закладу. Голова акредитаційної комісії Г.Ф.Завгородня - кандидат мистецтвознавства, професор кафедри теорії музики та композиції Одеської державної музичної академії імені А.В.Нежданової - дала найвищу оцінку творчій діяльності викладачів та студентів училища.

- Відомо, що ваші студенти щороку стають лауреатами та дипломантами різних професійних конкурсів. Якими новими перемогами пишаєтесь?

- У 2005-2006 навчальному році квартет у складі Є.Халікової, В.Новохижньої, Т.Сівцової та Д.Свердлова (художній керівник Н.С.Дробот) виборов III місце на Всеукраїнському конкурсі струнних квартетів, що проводився в Житомирі. На Всеукраїнському конкурсі виконавців на духових та ударних інструментах «Дніпровські сурми-2006» в Кривому Розі отримали: II премію - А.Снєжко, III премію - К.Ткачук (класний керівник Г.І.Богданова). — На IX міжрегіональному конкурсі виконавців на струнних інструментах імені Прокоф'єва у Донецьку нагороджені І премією Є.Халікова (клас викладача В.В.Кратасюк), II! премією - Д.Свердлов (клас викладача А.К.Шевелюка). На міжнародному вокальному конкурсі (Польща) III місце посіла В.Кучеренко (обласна ДМШ, клас викладача Д.Б.Ємельян).

На музично-теоретичній олімпіаді на базі Донецької музичної академії імені Прокоф'єва II місце виборола В.Канюка (клас викладачів О.А.Липи, І.В.Якубовської). На Всеукраїнському конкурсі вокалістів імені Петрусенко наші студенти посіли: II місце - К.Касьяненко, III місце - Г.НІкіфорова (клас викладача В.С.Созанського). На регіональному конкурсі бандуристів імені Кабачка в Миргороді Д.Федотова (клас викладача Н.П.Мазур) стала лауреатом II премії. Дипломантом Всеукраїнського конкурсу фортепіанної музики імені Карабіца (м.Артемівськ) стала О.Малацковська (клас викладача Л.В.Садетової).

Звичайно, це тільки частина тих перемог, які ми вибороли цього року. Але основна наша перемога - це вступ наших випускників до консерваторій та інших музичних вузів.

Останнім часом біля училища можна побачити багато афіш із запрошенням на концерти не лише солістів та творчих колективів училища, а й філармонії та виконавців з інших міст... Чим викликане таке співробітництво?

Сталося так, що актові зали музичного училища на сьогодні в Херсоні є єдиним місцем для проведення концертів класичної музики. На жаль, обласна філармонія не має свого концертного залу. Тому ми приймаємо у себе колег-музикантів, раді проводити концерти обласної філармонії, солістів і колективи, які приїздять до Херсона з гастролями, проводити музичні конкурси обласного та регіонального рівнів та інші культурно-мистецькі заходи. Але наші зали потребують капітального ремонту. Ми сподіваємось, що найближчим часом владою міста та області це питання буде вирішене.

- Шанувальники музичного мистецтва завжди з інтересом стежать за творчим життям колективу вашого училища, а надто - ті, хто збирається вступати до нього. Скажіть, будь ласка, що нового в навчальному процесі з'явилося за останні роки?

- Слід сказати, що вже два роки училище випускає студентів нових, дуже популярних серед абітурієнтів відділів: «Музичне мистецтво естради» та «Спів». З першого вересня нового навчального року на цикловій комісії «Оркестрові народні інструменти» буде відкрито нову спеціалізацію «Українська народна інструментальна музика», яку очолить Заслужений працівник культури України Віктор Іванович Кисіль, відомий як невтомний пропагандист українського фольклору. Отже, запрошуємо випускників шкіл до нас на навчання за цією спеціалізацією (до речі, початкова музична освіта при вступі на цей відділ не обов'язкова). В найближчій перспективі - відкриття ще однієї нової спеціалізації -«Звукорежисура».

Тож, як бачите, спеціальності, яких ми навчаємо в нашому училищі, досить ексклюзивні. Отримати кваліфікацію юриста або бухгалтера нині можна майже в кожному вузі. А кваліфіковану музичну освіту можна здобути тільки у нас!

Будь ласка, детальніше про умови вступу до училища.

- Перш за все треба мати музичні здібності і велике бажання. На такі відділи, як «Фортепіано», «Оркестрові струнні інструменти», «Теорія музики», «Оркестрові народні інструменти» та «Хорове диригування» ми беремо випускників музичних шкіл. На духовий та вокальний відділи початкова музична освіта не обов'язкова, але потрібен відповідний рівень навичок співу або гри на музичних інструментах. Взагалі в нашому закладі дуже індивідуальний, диференційований підхід до кожного абітурієнта. А відтак і студента.

Тому запрошуємо всіх, хто бажає пов'язати своє життя з музикою, до нас на співбесіди. Наші викладачі з радістю проконсультують і нададуть кваліфіковану допомогу. Іногородніх забезпечуємо гуртожитком.

Отже, «ми шукаємо таланти». До речі, в нашому закладі разом із дипломом спеціаліста випускники отримують атестат про повну загальну середню освіту. Тобто, випускникам нашого училища відкрита дорога до будь-якого вузу. Наприклад, після закінчення відділу духових інструментів юнаки успішно вступають до Харківської юридичної академії та інших військових вузів...

При нашому училищі працюють обласна дитяча музична школа, де заняття ведуть викладачі нашого училища, та школа педагогічної практики. Тому тих дітей, кому ще зарано вступати до училища, запрошуємо до цих шкіл. Тут діти зможуть розвинути свої таланти і добре підготуватися до вступу в училище.

Цікаво дізнатися, як складається надалі доля ваших випускників?

- Понад дві третини випуск­ників нашого училища щорічно стають студентами консерваторій та інших музичних вузів. Серед колишніх вихованців - лауреати і дипломанти престижних конкурсів, Народні та Заслужені артисти України, Заслужені діячі мистецтв, кандидати наук, професори, доценти, викладачі, аспіранти музичних вузів, артисти та солісти театрів, оркестрів, диригенти, композитори, викладачі музичних та загальноосвітніх шкіл.

Всі випускники нашого училища працевлаштовуються. Багато з них поєднують свою педагогічну роботу в музичних школах та колективах міста й області з навчанням у музичних вищих навчальних закладах. Вони передають набутий професійний досвід своїм учням, пропагують музичне мистецтво, створюючи різноманітні творчі музичні колективи, сприяючи розвитку духовної культури українського народу.

Газета «Наддніпрянська правда», 16 червня 2006

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.