on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Новини регіону

16.09.2021, 12:02

У Херсоні до Дня міста відбудеться циркове шоу

    Продовжуємо знайомити із фестивалями, які ...
16.09.2021, 11:41

Запорізькі археологи знайшли на Херсонщині середньовічну піч часів Київської Русі

    В ході експедиції організованої Національним заповідником ...
16.09.2021, 11:20

У Херсоні з'явився кримськотатарський громадсько-культурний простір

    Новий громадсько-культурний простір з'явився в ...


«Чумацький шлях»: розмаїття народних мелодій

У Новій Каховці відбувся II Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної музики «Чумацький шлях», засновниками та організаторами якого є відділ культури Новокаховської міської ради, управління культури і туризму обласної державної адміністрації та обласний Центр народної творчості.

У фестивалі взяли участь 33 музичних колективи (майже 500 учасників) з Херсонської, Миколаївської, Вінницької, Житомирської, Полтавської, Чернігівської областей та АР Крим.

Конкурсанти представляли програму з творів українських та закордонних композиторів, обробки народних пісень, класичні авторські твори, аранжування, оркестровки провідних музикантів та керівників самодіяльних музичних колективів.

До складу журі увійшли фахівці культури і мистецтв нашої держави на чолі з Заслуженим діячем мистецтв України, диригентом Зразкового оркестру збройних сил України Геннадієм Григор'євим.

Гран-прі завоював оркестр народних інструментів Херсонського училища культури.

Біля джерел цього колективу стояли видатні музиканти-педагоги Микола Могилевський, Микола Кулагін, Павло Прудкевич, Юрій Святенко, Володимир Єпур. З 2001 року колективом керує молодий педагог-диригент, випускниця Херсонського музичного училища та Одеської консерваторії Олена Новаковська.

Дипломами першого ступеня удостоєні:

- серед оркестрів народних інструментів - народний ор­кестр народних інструментів Палацу культури м.Нова Каховка (керівник Василь Яротник);

- серед ансамблів народних інструментів - ансамбль пісні і танцю «Сіверські клейноди» з Чернігова (Сергій Вовк). Колектив виступив не ординарно, колоритно, підкоривши глядача грою на нетрадиційних інструментах - косах, а також грою на трембіті, цимбалах;

- серед троїстих музик - народний аматорський ансамбль «Веселі музики» з м.Андрушівка Житомирської області (Вадим Гонзецький);

- серед окремих виконавців - Наталія Таран - студентка Херсонського музичного училища (Олена Новаковська);

Серед колективів, удостоєних Дипломів II і III ступеня - оркестр народних інструментів з Каховки (Володимир Маракін), інструментальний ансамбль «Дивертисмент» з Каланчака (Любов Кушніренко), ансамбль народної музики «Перебендя» з Голої Пристані (Заслужений працівник культури України Микола Безвуляк), «Троїсті музики» з Нової Маячки Цюрупинського району (Сергій Санін).

Після виступу учасників конкурсу, для керівників колективів провели майстер-клас Геннадій Миколайович Григор'єв - Заслужений діяч мистецтв України, та Лапинський Ігор Леонтійович - музикознавець, старший науковий співробітник, завідувач сектора народної музики УЦКД Міністерства культури і туризму України. Обговорювалися питання аранжування та оркестровки музичних творів, добір репертуару для оркестрів та ансамблів народних інструментів.

Кульмінацією фестивалю-конкурсу став Гала-концерт, в якому взяли участь найкращі колективи - переможці II Всеукраїнського фестивалю-конкурсу, і який вилився у свято народної музики.

Володимир Шалигін,
провідний методист
з музичного жанру ОЦНТ.

Газета «Наддніпрянська правда», 31 травня 2006
 

1. 27.07.2010 23:06
Сергій

Невірно - серед троїстих музик - народний аматорський ансамбль «Веселі музики» з м.Андрушіка Чернігівської області (Вадим Гонзецький);
 

Вірно - серед троїстих музик - народний аматорський ансамбль «Веселі музики» з м.Андрушівка, Житомирської області (Вадим Гонзецький);
 

Дякуємо, виправлено.

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.