Ус Сергій
Каховчанин Сергій Ус презентував у міському історичному музеї свою фотовиставку. У такий спосіб кінофотолітописець таврійського краю відзначив свій 55-річний ювілей.
Девіз фотовиставки - «На рубежі віків. Ця мить називається життя». На творчий вечір знаного в місті і районі митця прийшли відомі люди, представники громадськості, друзі. Розмова була щирою, професійною. Ділилися враженнями від фоторобіт, представлених на загальний огляд. А їх - більше ста. Ювіляр розповів, що не один десяток років присвятив себе фотомистецтву. Спочатку складно було. Але поступово, з допомогою фотомайстрів, прийшов до успіху.
А ще допомагала любов до природи. Годинами міг спостерігати за зорями в нічному небі, за сходом і заходом сонця, за хмарами, що пливли у височині... Шукав незвичайні ракурси, свіжі сюжети. І все почало виходити. У центрі ж його уваги завжди була людина - господар чарівної природи.
Каховська зрошувальна система - гордість України. Пригадую, якось рано-вранці ми поїхали на Каховський магістральний канал на зйомки. Поспішали до сходу сонця. Спокійно плескалися хвилі штучної ріки. Червонів небосхил. Сергій миттю якось перевтілився. Схопивши фотоапарат і кінокамеру, швиденько вийшов з автомобіля. Прицлився апаратом на півкруг сонця, що сходило на тлі каналу.
- Важливо схопити саме цю мить, - схвильовано промовив.
Чудові знімки, зроблені на заводі електрозварювального устаткування. Ось вони, машини-велети, виготовлені розумом і руками робітників та інженерів. Сьогодні вони експортуються в десятки країн світу.
- Хорошу рекламу робить нашій продукції Сергій Ус, -сказав голова правління ВАТ «Завод ЕЗУ» Герой України Ярослав Микитин. - Ось такі фотовиставки, на мою думку, слід влаштовувати не лише в Каховці, а й у Херсоні, інших містах України.
Я.І.Микитин висловився й за те, щоб організовувати творчі відрядження майстрів пензля, фотографії, слова по мальовничій Україні.
Мер міста О.П.Карасевич сказав, що вже давно назріла потреба створити фотоальбом, буклет про Каховку, які стануть у нагоді гостям міста, і в цьому багато можуть допомогти наші фотомайстри.
Заслужена вчителька України М.Г.Бабич дала високу поетичну оцінку фотороботам ювіляра, особливо на освітянській ниві.
- На нинішній фотовиставці, - відзначила Маргарита Геннадіївна, - переважають осінні пейзажі. Може, тому, що сьогодні Сергію виповнюється 55. Та віриться, що його яскраві фотографії ще довго радуватимуть каховчан.
Слушну пропозицію вніс голова районної ради ветеранів М.П.Зігура. Він запропонував утворити своєрідний фонд для організації подібних творчих виставок, щоб заохочувати майстрів. До речі, Микола Павлович відразу висловив бажання внести у цей фонд сто гривень.
Теплі слова про кінофотолітописця говорили педагог М.В.Лонська, подружжя художників Федченків, головний редактор «Каховської зорі» В.В.Менисенко, завідуюча музеєм історії С.Л.Сидьолкіна, лікар В.І.Корнацький, інженер В.П.Бабич, правоохоронець Л.Г.Лонський, юрист Т.І.Корнацька та інші. Вони висловлювали цікаві думки, які, безперечно, внесуть свіжий струмінь у розвиток творчого потенціалу каховчан, їх духовності і моральності. Лунали й пісні у виконанні ювіляра, жарти, гумор. Свято вдалося на славу.
Володимир ГОРОБЕЦЬ,
Газета «Наддніпрянська правда», 14 червня 2006
Редакция_IR5
Уважаемый Евгений, к сожалению редакции портала не удалось отыскать контактные данные Уса Сергея Тихоновича.
Смирнов евгений