on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...
> Теми > Музика > Музичні гастролі в Херсоні > Вадим Красноокий і «Mad Heads XL»: ми - це весело


Вадим Красноокий і «Mad Heads XL»: ми - це весело

В рамках акції «З Україною в серці» на 300-річчя Голої Пристані завітав гурт «Mad Heads XL» і додав голопристанцям драйву. Звісно, щодо участі у проекті хлопці говорили, що це в них свідома позиція, але ці, хай щирі, слова ми пропустимо як політичну рекламу і запитаємо лідера гурту Вадима Красноокого про інші речі.

- Вадим, кілька років тому Ви стверджували, що Україна - зовсім не рокабільна країна…
- І це не змінилося. Україна справді не рокабільна країна. Рокабілі - музична культура, яка народилася в Америці, у нас інше коріння - це, власне, те, чим ми зараз і займаємося. Ми приготували в цьому році нову програму, яка називається Україн-SKA. В цьому проекті задіяні всі наші музиканти, ми там співаємо тільки українські народні пісні. В перспективі, думаємо, ця програма буде існувати окремо від основної програми «Mad Heads XL», тобто, свої пісні ми будемо співати окремо, народні - окремо. Обов’язково буде диск, можливо, навіть не один. Ми над усім цим зараз працюємо. І якщо раніше, колись давно, наша група «Mad Heads» (ще в якості тріо) грала музику в традиційному американському, європейському розумінні, ми хотіли бути максимально європейською командою. І нам це вдавалося - в Європі нас прекрасно сприймали. Але потім ми прийшли до того, що цікаво все-таки пам’ятати, хто ми, звідки. І якщо ми не зможемо знайти спільну мову із тим народом, з якого ми вийшли, то не варто їхати до якихось інших народів - ми і там будемо нецікаві. Ми змінили багато чого в своєму звучанні, ми змінили мову, якою співаємо свої пісні... Раніше співали чисто англійською, тепер в основному українською, і мені здається, що наші експерименти взагалі-то людям подобаються, тому що група стала в Україні популярною за цей час. Власне, ми поєднуємо традиційне українське коріння із світовою рок-музикою.

- Російською співаєте?
- У нас такий досвід був, коли ми наспівалися досхочу англійською мовою, згадали, які ще мови знаємо. Я особисто почав писати пісні і українською, і російською. Мені більше сподобалося те, що в мене виходило українською. Буває, і зараз з’являються російськомовні тексти, але писати українською мені більше подобається з багатьох причин - це і своя мелодика, і дуже важливий момент, що українською мовою мало чого створено в сучасній музиці, і багато в чому можна бути першими. Це класне відчуття, яке дуже надихає.

- Як сприймають українські пісні в Росії? Взагалі, Росією давно гастролювали?
- Уже давненько не були - багато зараз концертів в Україні. Тому ми останнім часом і в Європі мало бували, хоча зараз збираємось з новим проектом «Україн-SKA », з народними піснями. Нам здається, що це буде цікаво не тільки в Україні, і ми уже про це ведемо переговори з промоутерами. Щодо українських пісень в Росії... Не можу однозначно сказати. Я думаю, що зараз є певне упередження проти всього українського, порівняно з тим, що було 5-10 років тому. Але, по-перше, в Росії багато українців, які, можливо, навіть самі не зізнаються, але носять українські фамілії, і десь у них резонує всередині, коли звучить щось українське - від цього нема куди подітися. По-друге, публіка в Росії щира, і коли вони чують щось класне, воно їх чіпляє, вони не зважають на те, якою це мовою - вони реагують на емоцію, як, в принципі, і всі в світі. Такий наш досвід виступів у Москві, Санкт-Петербурзі, в тому числі і з проектом «Mad Heads XL». Просто коли класно, це класно, і люди так на це і реагують.

- Багато гастролей, а поїсти любите? Яка у Вас улюблена страва?
- У мене це взагалі окрема тема, тому що я півтора роки тому назад відмовився повністю від м’яса - я вегетаріанець, і за останній час сильно змінилися смаки. Наші смаки змінюються відповідно того, до чого ми себе привчаємо. Звички можна культивувати, і я зараз більше думаю про здоровий спосіб життя, тому що великий гастрольний досвід певним чином здоров’я підірвав.

- Це й стало причиною переходу до вегетаріанства?
- Не тільки це - і життєва філософія, яку я останнім часом сповідую, вона до цього підвела. Філософія позитиву, гарного настрою і транссьорфингу реальності.

- Зовсім як оптимістична «Надія є». До речі, як з’явилася ця пісня?
- Це дуже інтимні речі - написання пісень, це завжди йде з глибини душі, і це не завжди можна описати. Коли пишеться кожна пісня, здається, вона буде хітом, як мінімум - дуже гарною піснею. Звичайно, доля пісень буває різна. Одні знаходять великий резонанс в серцях багатьох людей, інші знаходять меншу аудиторію. А є й такі, які зовсім аудиторії не знаходять, потім їх навіть співати не хочеться. Це непередбачувано. В цій пісні, крім того, що вона має гарну мелодію, яка легко запам’ятовується, була важлива тема, і мені вдалося підібрати ті слова, в яких ця тема розкривається. Дуже прості слова в простих формах. Коли я цю пісню створював, думав, що би я сказав людині, якій настільки погано, що вона нічого не хоче чути, а мені треба їй допомогти і якимось простими словами підняти її, підштовхнути до якихось дій. Як би нам не було погано, завжди щось можна зробити, завжди є вихід. Це я і хотів вкласти в цю пісню. Класно, що з тих пір багато людей мені казали, що в екстремальних життєвих ситуаціях їм ця пісня допомагала, класно, що вона також добре сприймається і людьми, яким добре, у яких все в порядку - вона просто ще більше їм підіймає настрій. Універсальна пісня.

- І все ж таки, повернемось до кулінарних уподобань: що Вам найбільш смакує?
- Насправді, я поки що їм рибу, тому мені подобається японська кухня - все, що пов’язано з суші. Люблю сири, які довго витримані, по старовинних рецептах. Але останнім часом, з тих пір, коли я став більше споживати натуральної їжі, рослинної і термічно не обробленої, то я зрозумів, що найсмачніше для нас природа уже створила. Якщо взяти будь-який фрукт, наприклад, яблуко, то воно за смаком настільки насичене і багате, що для того, щоб штучно приготувати щось подібне, треба добре постаратися.

- А власними руками приготувати?
- Я насправді часто це роблю, тому що, оскільки в мене специфічне харчування, то я мушу про себе піклуватися сам. У мене є досвід пророщування пшениці, квасолі, тобто - щоб були не просто зерна, а пророщені ростки, і з них щось таке готується максимально натуральне. В мене є улюблений гарячий салат, який робиться із пророщеної квасолі, горіхів кеш’ю і свіжого стебла селери. Це все нарізається, приварюється 5 хвилин і додається туди соєвий соус. Це моя власна розробка, частково запозичена з одної китайської страви, яку я під себе доопрацював. Я це називаю так: салат «Бенкет аскета». А якщо, наприклад, взяти пророщену пшеницю із грецькими горіхами та медом, то це смакує краще, ніж мюслі.

- Що для вас є у житті найголовнішим?
- Знаходити якомога більше причин для того, щоб радіти життю, посміхатися, знаходити якомога більше любові, гарних вражень і позитивних емоцій. А все інше приходить до нас. Якщо ми таку філософію сповідуємо, то наша реальність сама по собі починає змінюватись, зникають неприємні ситуації в житті - з’являються ситуації веселі та приємні; зникають люди, які нас дратували - з’являються інші люди, або люди, які раніше дратували, показують себе зовсім з іншого боку. А вже такі речі що їсти - організм сам підказує. В ці непрості часи важливо, щоб був гарний настрій, позитив - це те, що є в нашій музиці. Щоб вирішувати найскладніші проблеми, потрібно починати з того, щоб створити в собі таку впевненість, що все можливо, на все вистачить сил. Я думаю, з цього все потрібно починатися, і ця місія лежить на нас.

- Зі своєю заводною музикою та позитивною філософією на весіллях грати не пробували?
- Насправді грали, і неодноразово, причому - навіть в ті часи, коли ще грали втрьох рокабілі. Колись Володимир Якименко (сьогодні він один з найвідоміших українських кліпмейкерів), зняв нам перший відеокліп (це був і його перший відеокліп), а ми у нього грали на весіллі - це не був бартер, це просто були дружні стосунки. Ми грали на весіллі і у Максима, мого брата. А тепер з цим матеріалом справді стали запрошувати на різні весілля, я думаю, що насправді тут нема чого соромитися абсолютно, тому що на весілля люди погане не запросять. Ну, і потрібно, щоб був певний формат, щоб було весело. А ми - це весело.

Лариса Жарких
«Херсон маркет плюс». -№40(194). -1-7.10.09. -стр.19

 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.