on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

19.04.2024, 15:15

Проєкт «Вишивана Херсонщина»

До Дня Вишиванки започаткований проєкт «Вишивана Херсонщина». Для ...
19.04.2024, 11:56

На Херсонщині понад 10 000 пам'яток історії та культури. У якому стані більшість з них зараз — невідомо — ОВА

  У якому стані наразі перебувають більшість пам'яток історії ...
19.04.2024, 11:45

"Не занурити в глибину навколишнього жаху, а подарувати посмішку", - херсонська художниця Яна Голуб'ятникова

  Наразі в роботах херсонської художниці Яни Голуб'ятникової не ...
> Організації > Музика > Херсонське музичне училище > Відродження мистецького свята

Відродження мистецького свята



1 квітня у великій залі Херсонського музичного училища завершився ІІ Всеукраїнський академічний огляд-конкурс молодих піаністів пам’яті професора Олександра Бугаєвського.

Довгоочікувана мистецька подія у фортепіанному житті міста завершилася концертом лауреатів. Нарешті знайшлися ентузіасти, які відродили конкурс, що «заснув» на цілих 5 років. Ініціатором проведення І Всеукраїнського конкурсу піаністів серед студентів музичних училищ виступив Олександр Михайлович Бугаєвський, який і розробив конкурсні вимоги до майбутніх учасників. Цю ідею підтримала тодішня адміністрація училища, його директор Євген Сівцов. Подія стала знаковою в житті міста у 2002 році. Але так склалося, що вже немає серед нас Олександра Бугаєвського. Тому конкурс піаністів, що все ж відбувся, був присвячений його пам’яті.

На жаль, проведення ІІ Всеукраїнського конкурсу стало можливим лише через 5 років завдяки підтримці обласної державної адміністрації та особисто губернатора Бориса Сіленкова (він заснував власну премію для одного з конкурсантів), а також облуправління культури й туризму. Спонсорську допомогу конкурсу надали підприємство «Мобілстар», партнер оператора мобільного зв’язку «Київстар», та страхова компанія «Еталон». Оргкомітет конкурсу очолив ректор Одеської державної музичної академії імені А. В. Нежданової, професор, академік, наш земляк Олександр Сокол. До речі, він привіз на конкурс три спеціально виготовлені кубки, які надало Херсонське земляцтво у Москві.

Активну участь в організації конкурсу взяла адміністрація музичного училища на чолі з директором Оленою Липою. Але, безперечно, головним «винуватцем» свята став фортепіанний відділ музичного училища і його невтомний керівник Людмила Ілліч-Резнікова. Викладачі-піаністи музичного училища «примудрилися» не лише взяти на себе весь тягар чорнової роботи з організації свята, не перериваючи при цьому навчального процесу, а й підготували гідну відповідь херсонців досить сильним конкурсантам із інших училищ України. Журі конкурсу очолив видатний музикант, професор, завідувач кафедри ОДМА імені А. В. Нежданової Ігор Сухомлінов (він був викладачем і в Олександра Бугаєвського). До складу журі увійшли також провідні музиканти, піаністи, викладачі музичних вузів України.

У цьогорічному конкурсі брали участь представники майже всіх музичних училищ нашої держави – від Львова до Маріуполя, загалом – 21 учасник. Серед херсонців нагороди завоювали студентка 4-го курсу Херсонського музучилища Лілія Олійник (викладач Тетяна Сівцова) – ІІ премія, студентка 4-го курсу Тетяна Жужа (викладач Людмила Ілліч-Резнікова) – диплом ректора ОДМА імені А. В. Нежданової. Дипломом облуправління культури та туризму був відзначений студент 4-го курсу Дмитро Малий (викладач Ірина Бурбас). Усі лауреати та дипломанти одержали грошові премії.

Журі конкурсу відзначило високий рівень організації заходу, привітну творчу атмосферу Херсонського музичного училища. На жаль, на цьому змаганні не виявилося лідера, який був би гідний найвищої нагороди, але загальний рівень конкурсантів, на думку членів журі, був стабільно високим. Звідси і велика кількість нагород учасникам – були присуджені три других та три третіх премії, а також шість дипломів.

Звичайно, не все у перебігу конкурсу було ідеальним. Велике занепокоєння викликає матеріально-технічна база училища, а саме відсутність справжнього, якісного концертного рояля. Два роялі, що є в наявності, аж ніяк не можуть задовольнити піаністів ні за якістю звучання, ні за роботою механіки. Потребують ремонту дах і стеля над великим залом музичного училища, де проходив конкурс. Хотілося б побажати, щоб до наступного конкурсу (ми сподіваємося, що він нарешті стане традиційним) усі ці проблеми були б вирішені. Колектив училища щиро розраховує і на підтримку з боку обласної держадміністрації, і на відродження справжніх меценатів у нашому славному місті.

За всіма бурхливими подіями, що сталися за цей час в державі, не змінилося одне: працюють талановиті музиканти, передають свою майстерність юним, наповнюють їх серця любов’ю до прекрасного та благоговінням перед видатними творами класичного фортепіанного репертуару.

Отже, другий конкурс закінчився. До зустрічі на ІІІ Всеукраїнському академічному огляді-конкурсі молодих піаністів пам’яті Олександра Бугаєвського у 2010 році!

Катерина СЕРГЄЄВА, викладач музичного училища
Гривна-СВ , 2007-04-13 (стр. 13)

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.