on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

29.11.2021, 11:18

Нa Xepcoнщинi вiдбудeтьcя 18 кiнoфecтивaль дoкумeнтaльнoгo кiнo пpo пpaвa людини

  Зaпpoшуємo пpeдcтaвникiв ЗМI Xepcoнa тa гpoмaдcькиx aктивicтiв ...
29.11.2021, 10:29

Відома херсонська художниця Венера Такаєва відзначає ювілей

    Юбилей Венеpы Такаевой 28 ноябpя иcполняетcя ...
29.11.2021, 10:07

У будинoк нapoднoї xудoжницi з Xepcoнщини пoвepнувcя знaкoвий килим

      Kилим, iз зoбpaжeнням кoтiв, cxoжий нa ...

Вічне мистецтво херсонських майстрів

Виставка творів херсонських митців – художника Івана Ботька та скульптора Івана Білокура – на початку весни відкрилася у приміщенні Художнього музею імені Шовкуненка. У залі були присутні рідні, близькі, друзі та шанувальники таланту художників, які згадували цих творчих людей і розповідали цікаві подробиці з їхнього життя.
Розмаїття відтінків, глибина кольорів... Картини Ботька торкають душу і змушують втекти від безкінечної суєтності. Створив ці дива художник м’якими кольоровими олівцями, схожими на крейду. Пейзажі далекого Лейпцига, яскраві натюрморти занурюють глядача у світ художньої уяви і дарують справжню насолоду від споглядання. За словами Володимира Чуприни, голови Херсонського відділення Спілки художників України, пастельна техніка була справжньою стихією Івана Івановича. Дуже часто він писав не на простому, а на чорному наждачному папері. Таким чином посилювався колір фарби, а поверхня набувала оксамитової фактури.

Поруч з картинами величаво розташувалися скульптури та медалі із зображенням відомих людей України у виконанні Івана Білокура. Кожному херсонцю відомі пам’ятник Тарасу Шевченку на проспекті Текстильників, горельєф «Битва. Солдати Суворова у бою», який доповнює пам’ятник Суворову. Автором цих монументальних скульптур і є Іван Григорович. Дружина Івана Григоровича Людмила Білокур згадує: «Работа над созданием памятника Шевченко была нелегкой. Иван с утра до вечера работал на улице, а это была зима... По окончании цементная работа впервые в Советском Союзе была покрыта медью. От азотной кислоты у Вани поразъедало руки, он даже расстегнуть пуговицы не мог...» Ось так нелегко дістався Кобзар херсонському художнику. Крім того, разом з іншими скульпторами митець створив монумент першим корабелам та скульптуру «Ніка» у Херсоні.

Скульптура Івана Білокура багатогранна. У творах художника можна побачити як трагічні сторінки з життя українського народу, так і сучасні. У його творчому доробку багато жіночих портретів. На особливу увагу заслуговують медалі із зображеннями Івана Мазепи, Василя Стуса, Лесі Українки.
Але для того, щоб осягнути всю глибину робіт майстрів, краще своїми очима подивитися на виставку, яка буде працювати до кінця квітня.

Анастасія Сосна
“Субботний Выпуск”.- № 11 (435).- 12.03.2010.- стр. 4

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.