on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Новини регіону

18.06.2021, 11:55

У Херсоні відбудеться концерт нового музичного проекту Святослава Вакарчука «Оранжерея»

“Останні місяці у нас іде дуже активний творчий процес: ми працюємо ...
31.05.2021, 10:08

На Херсонщині створять комікс-журнал, присвячений художниці українського наїву Поліні Райко

На Херсонщині оголосили про початок нового проєкту для молоді – ...
25.05.2021, 15:31

Вікі любить Землю 2021. Фотографів і аматорів запрошують до участі у фотоконкурсі пам’яток природи

На переможців чекають цінні призи та можливість представити Україну ...
> Організації > Література > Бібліотеки > «Вікторія» - Це перемога

«Вікторія» - це перемога

Вчителі школи Асканія-Нова І.Ф.Терновий та Л.Л.Ташкевич подарували селищній бібліотеці власний збірник пізнавальних вікторин в тестах.
Збірка містить питання, що будуть корисними для юних істориків і просто для допитливих учнів. Батьки та вчителі можуть розважити своїх вихованців, перевірити їх знання і обізнаність з таких тем «Світ кочівників», «Чумацький шлях», «Історія податків», «Бойовий шлях Івана Кожедуба», «Легіон УСС», «Руська трійця».
Серед запропонованих 13 вікторин є навіть така актуальна тема, як «Правила користування мобільним телефоном». Багато корисного та цікавого дізнаються самі батьки, які спробують знайти разом з дітьми відповіді на питання вікторини.
До 65-ої річниці Великої Перемоги присвячена вікторина «День Перемоги», в ній вміщено цікаві питання про Юрія Левітана, міста-герої, генерала Ейзснхауера, танк Т-34, ракетні установки «Катюші».

Приємно відзначити, що авторство восьми вікторин належить молодому вчителю історії та зарубіжної літератури місцевої школи Іллі Федоровичу Терновому, який у шкільні роки був активним читачем селищної бібліотеки, а тепер намагається сам залучати учнів до читання, виховує повагу до мови, до знань, розвиває пізнавальні інтереси учнів, вчить цінувати книгу.
Керівник шкільного музею Людмила Леонідівна Ташкевич запропонувала розв'язання вікторин краєзнавчого напрямку — історія селища, району та області.
Питання вікторин дозволять відкрити багато цікавого. Можна дізнатися, яка рослина була завезена чумаками з Криму, яка тварина зображена на гербі родини Фальц-Фейнів, яку тварину називають «монстром савани», які рослини є реліктами дендропарку.

Як стверджують автори цієї збірки, вікторини пройшли апробацію на годинах спілкування, тематичних уроках, інтелект-шоу.
Невеличка збірка містить відповіді на питання і рекомендований список краєзнавчої літератури.
А саме слово «вікторина» походить від латинського слова «вікторія» — тобто перемога. Перемога над собою, перемога в інтелектуальному змаганні, перемога над незнанням, над лінощами.
А ми, співробітники бібліотеки, від душі вдячні вчителям школи Асканія-Нова за такий гарний і корисний подарунок — «Пізнавальні вікторини в тестах».
Ця невеличка, але цікава книга знайде чільне місце серед краєзнавчої та історичної літератури для юнацтва.

Тетяна Острянська,
завідуюча селищною бібліотекою-філією Асканія-Нова
«Новий час».- №35 (170).- 02.09.2010.- стр.15

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.