on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

13.10.2021, 11:17

Як Херсон відзначатиме День захисників і захисниць України

    У міcькрaді зaтвердили плaн зaходів до Дня зaхиcників ...
13.10.2021, 11:14

У Новій Каховці відбувся «День музики», присвячений 45-річчю музичного відділення дитячої школи мистецтв

    Учні та викладачі музичного відділення КЗ «Новокаховська ...
12.10.2021, 10:14

Херсонський театр отримав відзнаку Міжнародного театрального фестивалю у Туреччині

  З 7 по 10 жовтня Херсонський обласний академічний музично-драматичний ...
> Організації > Література > Бібліотеки > З днем народження, бібліотеко!

З днем народження, бібліотеко!

Вважається, що для людини тридцятиліття - вік повного розквіту сил і талантів. Не знаю, чи стосується це спостереження організацій і установ, але Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.Лавреньова, якій виповнилося 30 років, почуває себе молодою, енергійною, сповненою планів і задумів.
Чи може бути інакше? Адже абсолютна більшість читачів книгозбірні - молодь, а в колективі її працівників гармонійно поєднуються такі якості, як досвід і новаторство.
Обласна бібліотека для юнацтва від самого заснування позиціонувала себе як інформаційний, просвітницький і дозвіллєвий центр для молоді та послідовно вибудовувала ці напрями діяльності.

За 30 років існування вона стала не просто важливою ланкою у системі інформаційного забезпечення і виховання молоді, а генератором ідей та координатором зусиль багатьох державних установ і громадських організацій, які переймаються проблемами підростаючого покоління.
В останні п'ять років відбулися якісні зміни на всіх напрямах діяльності книгозбірні. Придбання та впровадження спеціалізованого програмного забезпечення, підключення до інтернету, формування електронного каталогу і тематичних баз даних значно розширили інформаційні можливості бібліотеки. Комплексна цільова програма «Творча та обдарована молодь - майбутнє України», розроблена фахівцями книгозбірні, допомогла сфокусувати увагу на інтелектуальному та естетичному розвитку талановитих юнаків і дівчат.

Важливою подією 2006 року було відкриття Центру соціально-психологічної та правової підтримки молоді, який дозволив об'єднати досвід бібліотеки у роботі з юнацтвом, професіоналізм фахівців міського Управління юстиції і міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, ентузіазм та енергію студентів-волонтерів, а головне - людяність, доброту, небайдужість до чужої біди - і допомогти дітям та молоді.
Пріоритетом діяльності книгозбірні у 2008 році стало національно-патріотичне виховання молоді, відродження історичної пам'яті українського народу. Творчою знахідкою колективу можна вважати обласну акцію Свіча пам'яті»- - довготривалу форму роботи, яка дала відчутні позитивні результати. Завдяки їй на Херсонщині відбулася активізація краєзнавчої пошукової роботи, у якій взяли участь 200 молодіжних волонтерських команд, посилилась роль бібліотек у житті місцевих громад.

Не менш масштабною була і обласна акція «Тут Батьківщини моєї початок», яка за ініціативи книгозбірні відбувалася впродовж 2009 року. Інноваційний момент цієї акції - створення молодіжними волонтерськими командами віртуальних проектів туристичних маршрутів та рекламних проспектів про свій рідний край.
Цикл діалогів з молоддю «Неформальна тусовка» набув популярності серед херсонських школярів і студентів завдяки невимушеному стилю спілкування, великій кількості цікавих і маловідомих фактів про виникнення та вплив субкультур на суспільство, моду, музику, які ілюструвались фотографіями, уривками з художніх і документальних фільмів, музичними відеокліпами.

Ювілейний 2010 рік позначився новими ініціативами і творчими знахідками.
Відкрилась молодіжна літературна кав'ярня «ЛiTERRA» - спільний проект бібліотеки і громадської організації «Молода Просвіта». Вона відразу стала місцем спілкування творчої молоді Херсона, місцем, де за чашечкою кави можна обмінялися думками про події літературного і культурного життя нашого міста, послухати вірші і музику, дізнатися про книжкові новинки, познайомитися з цікавими і неординарними людьми.
Набрала обертів діяльність культурологічної медіастудії «Мистецтво у просторі і часі», спрямована на підтримку навчальної програми «Художня культура». Відеомандрівки, підготовлені із застосуванням мультимедійного обладнання, ведуть школярів у світ, архітектури, музики, театру.

Як вектор руху книгозбірні визначено просування читання у молодіжне середовище успішно реалізується комплексна програма «Читання для всі і кожного». Основний принцип цієї програми - індивідуальний підхід і увага до кожного читача, пошук нових нестандартних форм популяризації читання і бібліотеки серед молоді. До 30-річчя заснування бібліотеки в межах програми. «Читання для всіх і кожного» відбулися вулична акція «Бібліомаршрут», бліцопитування "Book-симпатія", в яких активну участь взяли учні навколишніх шкіл.

“Херсонський вісник”.- №40 (1053).- 07.10.2010.- стр.22

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.