on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...


За рік до ювілею

1 жовтня увесь світ відзначатиме Міжнародний день музики, що проводиться щорічно за рішенням ради ЮНЕСКО. Цього дня о 16 годині у великому залі Херсонського музичного училища відбудеться святковий концерт. Адміністрація та творчі колективи запрошують усіх шанувальників музики зустрітися з кращими виконавцями.

У травні наступного року Херсонське музичне училище відзначатиме 90-річчя з дня свого заснування. А нинішнє 1 жовтня стане початком великої програми, присвяченої ювілею. У рамках програми відбудуться концерти, творчі звіти як солістів, так і колективів. На порі - Всеукраїнський огляд-конкурс, в якому візьмуть участь учні музичних шкіл-десятирічок та студенти музичних училищ України. Очікується приїзд гостей із Франції, а саме - професорів і студентів Руанської консерваторії, з якою Херсонське музичне училище підтримує творчі стосунки.

Дещо - з історії училища. У 1905 poці у Херсоні були відкриті музичні класи, що через 3 роки перетворилися в музичне училище. Відкриття музичних класів стало важливою подією мистецького життя центру великої Херсонської губернії. Засновником і першим директором був випускник Петербурзької консерватора по класу вокалу Я.В.Дюмін, який більшу частину свого життя присвятив справі розвитку музичної освіти на Херсонщині.

У 1908-1917 роках в училищі працювали піаністи: П.І. Могилевський - випускник Московської консерваторії, М.А. Недзинська - випускниця Лейпуигської консерваторії, В.Я. Егенберг - випускник Дрезденської консерватори, В.А. Дублянський - випускник Київської консерваторії, а також відомий у Європі талановитий виконавець та педагог, випускник Празької консерваторії по класу скрипки Богуміл Бром.

За роки свого існування училище виховало багато талантів, чиї імена відомі як в Україні, так і далеко за її межами. Георгій Вазін став керівником камерного оркестру Херсонської філармонії, народним артистом України; Олександр Вондурянський - лауреат кількох міжнародних конкурсів, викладач Московської консерваторії; Володимир Попов - працював диригентом відомого оркестру народних інструментів ім. В.Андрєєва, зараз - в.о. професора по класу диригування С-Петербурзької консерваторії; Микола Шпак - директор Дніпропетровського музичного училища, диригент оперного театру, заслужений діяч мистецтв України; Віктор Герасимов - президент Асоціації діячів естрадного мистецтва України, віце-президент Міжнародної асоціації, заслужений діяч мистецтв України.

На початку 90-х років училище отримало нове приміщення з великими концертними залами. Це дало змогу розширити концертну діяльність для усіх тих, хто по-справжньому шанує і розуміє музику. За останні роки училище стало центром музичного мистецтва на Херсонщині.
Напередодні свого 90-річчя весь колектив музичного училища готовий до нових творчих звершень, відкриття і розвитку юних талантів.


1.01.2000 р.

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.