Звітує Великолепетиський район
23 березня на базі Князегригорівського сільського Будинку культури відбувся огляд аматорських колективів Великолепетиського району на підтвердження звання «народний» та «зразковий».
Вокальні колективи, які захищали свої звання, добре костюмовані, повністю укомплектовані, мають цікавий самобутній репертуар.
Народний ансамбль народної пісні «Лілея» Князегригорівського сільського Будинку культури (кер. М.Курас) має добрий альтовий звук, монолітну сопранову партію. Треба звернути увагу на правильне загальне звукоутворення, чистоту інтонування, динаміку. Ці ж проблеми притаманні і народному ансамблю народної пісні «Любисток» цього ж закладу культури, (кер. Заслужений працівник культури України О.Авраменко).
Народному вокальному ансамблю «Лепетиські козаки» селищного Будинку культури (кер. В.Смірнов) треба звернути увагу на тембральний ансамбль, загальне звучання, динамічні відтінки та дихання.
Всім співацьким колективам було рекомендовано попрацювати над удосконаленням виконавської майстерності та активно брати участь у обласних мистецьких заходах.
Хореографічний колектив «Перлина» Князегригорівського СБК, (кер. Л.Кацика) представив чотири хореографічні композиції. Позитивним в роботі є те, що колектив не змінює своєї жанрової спрямованості і керівник працює в народній хореографії, має цікаві ідеї для постановочної діяльності. Колектив має відмінну базу та умови, а також різноманітні сценічні костюми. Однак, одним з головних недоліків, вказаних на обговоренні, було те, що колектив зовсім не має «школи», не володіє виконавською майстерністю; рухи українського танцю, які використовувалися у постановках, виконувалися методично неграмотно. Також необхідно акуратніше відноситися до підбору музичного матеріалу. Учасники колективу не мають необхідних навичок у постановці корпусу, положеннях та позиціях рук, не мають виворітних ніг та витягнутих стоп, що визначає повну відсутність академічної школи, яка напрацьовується в результаті систематичної роботи на заняттях з класичного танцю.
Тому, керівникові рекомендовано звернутися за методичною допомогою до професійних фахівців, а також розпочати роботу з дітьми над удосконаленням рівня виконавської майстерності на заняттях з класичного танцю.
Зразкова гімнастична студія «Фантазія» представила на Огляд три композиції. Студія має гарний кількісний склад, є постановчі ідеї, які при належному коригуванні зроблять етюди більш виразнішими та насиченими.
Але необхідно звернути увагу на недоліки: в результаті відсутності витягнутості стоп всі лінії втрачають свою довершеність і виразність; треба уважніше відноситися до назви творів, які повинні бути виправданими; необхідно дотримуватися драматургічної структури в етюдах. Треба уважніше відноситися до виходів учасників, працювати над цим у репетиційній роботі, а також над переходами між виконанням елементів та їх закінченням.
Оглядова комісія вирішила винести клопотання перед колегією Департаменту культури, туризму та курортів облдержадміністрації
підтвердити звання «народний» і «зразковий» наступним коллективам:
- ансамблю народної пісні «Любисток» Князе-Григорівського БК (кер. Заслужений працівник культури України Ольга Авраменко);
- чоловічому ансамблю «Лепетиські козаки» Великолепетиського СБК (кер. Валерій Смірнов);
- цирковій студії «Арлекіно» Рубанівського БК (кер. Надія Стадніченко);
- вокальному ансамблю «Лілея» Князе-Григорівського БК (кер. Маргарита Курас);
Залишити на повторний перегляд до жовтня поточного року:
- танцювальний колектив «Перлина» Князе-Григорівського БК (кер. Людмила Кацика);
- гімнастичну студію «Фантазія» Князе-Григорівського БК (кер. Сніжана Кондрашова);
Зняти звання:
- хоровому колективу РБК.