on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Новини регіону

11.06.2025, 23:36

Гончарівка провела для ВПО у Тернополі онлайн-екскурсію "Королівське місто Жовква"

10 червня у межах проєкту Гончарівки "Мандри херсонської бібліотекарки" ...
08.06.2025, 23:14

У Херсоні відзначили ювілей народного артиста Віктора Гурби

У Херсоні 21 травня 2025 року відзначили ювілей народного ...
07.06.2025, 23:22

У Херсоні презентували книгу про спротив українських митців російській агресії

У Херсоні 16 травня українська журналістка та письменниця Ольга Волинська ...
> Новини регіону > Музика дитячих інструментів: херсонець записав незвичний альбом
Всі новини

Музика дитячих інструментів: херсонець записав незвичний альбом

30.05.2025 23:27

Керівник музичної частини Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша, старший викладач кафедри музичного мистецтва в Херсонському державному університеті, заслужений діяч мистецтв України Олексій Пономарьов випустив інструментальний «Дитячий альбом». У чому його особливість? Та чому альбом потрібно вмикати дітям? Про це і не тільки ми розпитали самого автора.

– Олексію, як та коли виникла ідея створення альбому?

– У мене дуже багато інструментів вдома, як дитячих, так і професійних. Але я завжди, коли бачу, що моя дитина підходить до чергового мого інструменту, хай то електрофортепіано чи гітара, чи бас-гітара, чи будь-що, я завжди переживаю, щоб вона з ним, з цим інструментом, нічого не зробила. Все ж таки це дитина, і вона може сприймати інструмент як іграшку. І тоді я так подумав: якщо дитина підходить до моїх інструментів, то що можна зробити, якщо я підійду до її? Так сталося, що дуже багато дитячих музичних інструментів мають гаму, мають темперований склад, і на них можна грати цікаві мелодії. Зробив перші дві пілотні, аби зрозуміти, наскільки це буде цікаво. Потім вирішив, що основними інструментами в цьому альбомі будуть все ж таки дитячі, а весь акомпанемент виконаю на професійних. І так сталося, що вийшло 10 композицій, які ось 22 травня зареєстровані. Їх можна послухати на будь-якій платформі: Spotify, ITunes, YouTube. Просто напишіть – Олексій Пономарьов, «Дитячий альбом» – і побачите всі 10 треків.

– Які дитячі музичні інструменти там використані?

– Це маленька гітара, різні перкусійні інструменти (ударні музичні інструменти, звук на яких видобувається ударом по їхньому тілу, наприклад, руками, паличками, молоточками тощо – авт.) – шейкери, тамбурінчики, дзвіночки, є свистульки керамічні, які наповнюються водою, є інструмент дримба. Він взагалі-то професійний, але я в сувенірній лавці в Коломиї купив його як дитячий, і сталося так, що він грає як професійний. У нас у мережі АТБ є льодяник Lollipop, чупа-чупс, стилізований під свистульку. У нього є такий регулятор висоти, схований у трубочку, на якій ця свистулька тримається. Якщо змінювати його положення, то буде різна нота. І ось так я використав цей інструмент в декількох композиціях — вийшло дуже несподівано і казково.

Також в одній композиції  використана шкатулочка Music Box, теж у сувенірній лавці в Коломиї купив. Якщо її крутити, буде казкова мелодія, але там грає епізод композиції Elisa, і, звичайно, це авторське право. Я просто записав ці звуки і використав як семпл, щоб намалювати нову мелодію. Казковість від цього не страждає, дуже класно вийшло.

І, взагалі-то, насправді, коли вже був п’ятий, шостий трек, я зрозумів, що не інструмент впливає на музику, а, в принципі, це настрій, емоція, характер, ну, і, звичайно, деякі професійні якості людини. Але все ж таки це — гра. І є таке, що в театрі грають, на інструментах грають, діти грають — і всюди слово гра. Тобто, це щось несправжнє, але ми повинні як і в житті, як і на сцені, як і на інструменті постійно грати, тому що ця гра створює мистецтво, ця гра створює щось нове, цікаве, захоплююче і глядачу завжди цікаво, коли на чомусь грають, для них грають, і це дарує велике задоволення всім, хто до цього причетний.

Коли будете слухати композицію, просто прочитайте як вона називається, як я її побачив, тому що це досить така специфічна історія створення цього альбому.

– А як Ви називали пісні?

– Перший трек я назвав дуже просто, так скажемо, тривіально, — «Соло на дитячій гітарі».

Але, наприклад, композиція на цьому Music Box дитячому називається «Таємничка скринька». Ще є «Ранкова посмішка».

В одному з треків використав звук відкриття Pepsi, тобто, ось цієї металевої пляшечки. Там же звучить інструмент калімба.

«Сопілка між небом і землею» – тут я зіграв на сувенірній сопілці з тільки трьома отворами. Це не професійний інструмент, дитячий. Останній трек — «Весняна прогулянка». Я його зіграв на укулеле. Теж досить проста версія цього інструменту, не сценічна, без підключення до апаратури, така елементарна гітара маленька. Дуже запальний вийшов трек, там взагалі багато інструментів вже грає.

Один трек записаний на ксилофоні — це дерев’яний інструмент, з різнокольоровими пластинками, по яких грають спеціальною колотушкою. У нього такий звук не дуже яскравий, але там кожна нотка окрема займає свою позицію.

Послухати альбом Олексія Пономарьова можна за посиланням.

29.05.2025

Джерело

 

 





Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.