on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

15.04.2024, 23:51

Серія картин еротичного жанру. У Херсоні художниця презентувала виставку "Гола правда"

  Херсонська художниця Оксана Оснач презентувала у місті виставку ...
13.04.2024, 11:07

Обстріляний, але живий: Херсонський театр привіз до Чернігова зворушливу виставу

Днями у Чернігові побував Херсонський академічний театр імені Миколи ...
13.04.2024, 11:04

У Херсонській громаді не закрили жодного закладу культури - МВА

  У Херсонській громаді не закрито жодного закладу культури ...

 

До Херсона привезли «народні» ікони

Художній музей імені Шовкуненка відкрив сезон незвичайною виставкою. Відвідувачам представили художника із Вінниці. Олександр Ковальчук – автор робіт, виконаних у досить рідкісних для півдня України жанрах.

Взагалі, Олександр – майстер з гобеленів. Саме створення гобеленів принесло йому визнання колег та можливість виявити всі межі виразності текстилю. Але через 20 років творчої діяльності все більше приємних відгуків стали викликати ніяк не гобелени, а зображення біблійних сцен, написані художником на склі, швидше як хобі.

– Спочатку вони подобалися друзям, – каже Олександр. – А потім я помітив, що всі йдуть до виставкової зали дивитись не на гобелени, а саме на ці ікони.

У цього захоплення є своя історія. Коли Олександр навчався на ІІІ курсі Львівського інституту декоративно-ужиткового мистецтва, йому довелося написати наукову роботу з майстерності живопису на склі. І хоча цей вид мистецтва був досить поширеним у Європі XVIII століття, інформації в радянських підручниках було дуже мало. Такий живопис носив релігійний характер, тому не користувався визнанням у період масового атеїзму. У результаті відомості про цей напрямок у мистецтві довелося збирати буквально по крихтах. І студент інституту так захопився, що вирішив сам опанувати техніку.

А як приклад для наслідування взяв ікони на склі, які малювали самобутні українські художники з народу. Це той випадок, коли образи святих наділяли національними рисами – від типажу обличчя до вбрання в народний костюм та використання сюжетів на побутові теми. Саме на цих іконах є буйство фарб, невластиве канонічним іконам, і більш живий характер персонажів. Нехай такі ікони не претендують на звання шедевра образотворчого мистецтва, зате їхнє сприйняття – легше. Художник каже, що малювання на склі – заняття досить цікаве та дарує багато позитивних емоцій. А крихкість полотна насправді не заважає творчості. Якщо такі картини правильно зберігати (вертикально у спеціальному ящику), роботи залишаться в цілості дуже довго. Принаймні ще нічого з написаного за 20 років не розбилося.

Ірина ПАВЛОВА
Гривня ,2008-09-04 (стор. 43)

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.