on-line с 20.02.06

Арт-блог

02.12.2021, 10:49

І перший сніг, і плавний супокій. Цвіте різдвяник — в домі тихе свято. Так мало нам потрібно й так багато – всього в нас є на вуличці вузькій.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новости региона

03.12.2021, 10:59

У «Гончарівській вітальні» відбулося відкриття художньої виставки

03.12.2021, 10:52

Херсонців запрошують до участі у конкурсі «Час творити дива»

03.12.2021, 10:44

Херсонські шеф-кухарі потрапили до рейтингу кращих кулінарів України

В цих стінах оселилась Муза


Прагнути до краси та гармонії, розуміти різноманітний світ, вміти насолоджуватись і створювати самому те, що привертає увагу, радує погляд, стає взірцем естетичного смаку, намагається чи не кожна людина. А от розвивати закладені в особистості творчі здібності та таланти наважуються справді обрані. Ті, хто пішов шляхом служіння Музі мистецтва, мають шанс стати професійними митцями завдяки факультету культури та мистецтв ХДУ.
Його бурхлива творча атмосфера щоразу передається кожному, хто потрапляє до стін цього закладу, де не лише на сцені, а й у коридорах співають і танцюють, репетирують ролі, грають на музичних інструментах. Причому, як виявляється, ніхто нікому не заважає. Навпаки, на переконання декана факультету Миколи Левченка, студенти таким чином збагачують одне одного, демонструють свої здобутки. Напевне, найспокійніша обстановка лише в творчих майстернях кафедри образотворчого мистецтва. Тут шліфують майстерність молоді художники. Упродовж семи років існування кафедри викладачі трепетно зберігають усі роботи, які, на їхню думку, заслуговують на увагу за технікою, манерою виконання, обраним сюжетом, особливою оригінальністю. Тож у рамках 10-річного ювілею факультету близько 100 художніх робіт зараз експонуються на відкритій виставці у великій виставковій залі інституту. Керівник кафедри — народний художник України  професор Володимир Чуприна задоволений тим, що у його студентів з'явилася можливість демонструвати свої роботи не лише в просторих коридорах факультету, а й у залі, де часом виставляються роботи маститих професійних художників. «Навіть не всі академічні вузи можуть похвалитися такими виставковими залами, — з гордістю відзначає він.


— Тож тим більше приємно, що наша кафедра може продемонструвати усім бажаючим свої набутки на гідному рівні. Передусім це корисно для самих студентів: вони можуть переглянути достойніуваги роботи, після чого кожен прагне зробити щось краще, аніж колега. Справді ж кажуть,
що виховують не педагоги, а аура. Треба стимулювати студента тягнутися до кращого». І все ж Володимир Чуприна переконаний, що виховання майбутніх художників — це тяжка колективна праця, доволі специфічна, наполеглива. На кафедрі працюють не просто педагоги, всі вони —
члени Національної спілки художників України, тобто досягли такого рівня, що кожен учень як губка вбирає від них знання, специфіку певної школи, живе їх енергією малюнка. І що це насправді так, неважко переконатися, переглядаючи малюнки студентів, у яких домінують певні елементи стилю того чи іншого викладача. Скажімо, заступник завідувача кафедри Наталія Кругла виховала не одне покоління справжніх професіоналів, котрі вдячні цьому наполегливому та принциповому педагогу за трепетне ставлення до кожного студента, вміння знайти
свою стежку до кожної творчої особистості і розвинути таланти початківців. А оскільки на кафедрі викладають майстри львівської, київської, харківської, одеської шкіл, то й вплив є насиченим, багатогранним.


П'ятикурсниця Наталка Масловська, розповідаючи про роботи, представлені на виставці, відзначила, що шанс продемонструвати свій талант таким чином наданий студентам від другого до п'ятого курсу. «Крім робіт нинішніх студентів, тут експонуються твори мистецтва попередніх поколінь, котрі вчилися на кафедрі образотворчого мистецтва, — говорить вона. — Найвищих слів подяки при цьому заслуговує праця наших педагогів, які ніколи не відмовляють допомагати навіть у позаурочний час, стоячи з нами біля мольбертів. Такі рідкісні стосунки допомагають відчувати надійне
плече. Адже поки що у створені нами роботи вкладено більшу долю праці саме педагогів».
Виставку студентських робіт часто відвідують школярі й ліцеїсти. Студенти з задоволенням проводять екскурсії, коментуючи, як зроблена та чи інша робота. «На виставці представлені не тільки художні твори, виконані у різних стилях та різними матеріалами, а й вироби декоративно-ужиткового мистецтва, скульптури, комп'ютерна графіка тощо, — говорить старший викладач Зоя Гурич. — Загалом роботи наших студентів є цікавими і різноманітними, адже політ фантазії творчої людини неможливо стримати і передбачити».

Олена АНТОНЕНКО...
Новий день.-29.05.2008
 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.