Ваганов Владлен Опанасович
Народився 13 серпня 1930 р. в ...
1953 - закінчив Ворошиловоградське художнє училище.
1959 - закінчив Харьковський державний художній інститут. Педагоги: В. Мироненко, Г. Бондаренко, Є. Єгоров.
1972 - член Спілки художників України.
Помер в Херсоні 2 квітня 1999 р.
Творча індивідуальність Владлена Ваганова об'єднала в собі два яскравих таланти - графічний і живописний. Для нього це був єдиний процес. Природне обдарування малювальника проявилось в повній мірі ще в студентські роки. В 1957 році він представляв студентство України на VI Всесвітньому фестивалі молоді і студентів у Москві. Працював у молодіжній образотворчій студії, брав участь у широкій дискусії молодих художників і студентів. Бурхливе життя фестивалю, атмосфера ентузіазму знайшли своє відображення в етюдах, замальовках.
Відмінно захистив диплом, створивши серію автолітографій до книги М.Островського «Народжені бурею». Вони були представлені на І республіканській виставці дипломних робіт випускників художніх навчальних закладів у Києві, а потім у Москві на всесоюзній виставці.
В 60-80-ті роки з-під різця графіка виходили одна за одною серії «На батьківщині Шевченка», «На будівництві Каховського магістрального каналу», «Придніпровські мотиви», «В'єтнамські мотиви». З групою українських художників працював на заводі «Азовсталь» у Маріуполі. Як підсумок — серія «На будівництві киснево-конверторного цеху».
Його графічним аркушам властиве прагнення глибинного охоплення життєвих явищ із суб'єктивним їх трактуванням. В них він піднімає соціальні теми, створює портрети робітників, ветеранів Великої Вітчизняної війни, будні новобудов, відображаючи середовище, в якому живе і працює людина. Щирий інтерес до людини, розкриття її духовного багатства засобами відшліфованої пластичної форми, довершеності художнього задуму — одна із складових особливостей його графічних робіт.
Характерна риса таланту художника — потяг до ретельної, любовної передачі натури, до чіткого композиційного втілення задуму. Лірична основа, що виявляється в низці графічних аркушів, таких, як «Біля джерела», «На пленері», «Біля моря. Сім'я», «Літо в Придніпров'ї», знайшли своє природне продовження в живописних полотнах. Вони стали справжнім його відкриттям. Біля них ніби вдихаєш лісову прохолоду, чуєш шелест листя, дзюрчання струмка.
Вони повні тиші, духовної чистоти і трепету хвилювання перед красою Природи. Художник не повторює себе, а постійно дивує своєю новизною.
40 років відпрацював В. Ваганов на Херсонщині. Його творча спадщина широко і відверто віддзеркалила багату історію Придніпровського краю.
Джерело: Художники Херсонщини.- Херсон: Надднiпряночка, 2002. - 166 c
Галереї
Живопис |