on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новости региона

15.10.2021, 09:06

У бібліотеці розпочав свою роботу інклюзивний креативний майданчик «Пізнай мене через творчість»

13.10.2021, 11:17

Як Херсон відзначатиме День захисників і захисниць України

13.10.2021, 11:14

У Новій Каховці відбувся «День музики», присвячений 45-річчю музичного відділення дитячої школи мистецтв

> Персоналии > Литература > Братан Николай Иванович > ...Важко говорити в минулому часі

...Важко говорити в минулому часі

Як і завжди, він сидить за робочим столом і дивиться на нас своїми добрими, глибокими очима. Але дивиться вже... з фотографії, куточок якої, здається, так зарано прикрасила чорна стрічка. Хтось із гостей влучно підмічає: за життя цей великий письменник ніколи не проводив свої творчі вечори в обласному театрі. Мабуть, через власну скромність. Але коли він пішов, друзі, брати по перу, численні шанувальники не знайшли достойнішого місця для вечора його пам'яті, ніж у головному культурному осередку Херсонщини. Де ж, як не тут, треба говорити про митців такого масштабу, такого високого злету думки і слова.

У залі приглушене світло. На сцені — великий портрет, сузір'я свічок і букети весняних квітів. Мабуть, у такій атмосфері чудово лягають думки на папір. Але зараз і тут думок, спогадів, відгуків, вражень стільки, що вистачило б на цілу книгу. Книгу під назвою «Микола Братан». У цьому імені — і ємність, і масштаб, і мудрість, і справжня народна глибина.
Хто б цього зворушливого вечора не брав слово — письменники, музиканти, культурні діячі... — кожен зізнається: як пощастило бути знайомим з Миколою Івановичем і як важко говорити про нього у минулому часі. Геніальна людина, справжній письменник, неперевершений поет-пісняр, невтомний книголюб, майстер автографа, — ці та інші слова на адресу Миколи Братана щиро линули з вуст Анатолія Кичинського, Василя Загороднюка, Валерія Кулика і багатьох відомих у літературному житті Херсонщини людей.

Про любов Миколи Братана до життя і людей, до степу і безкрайніх ланів, до жагучого таврійського неба згадували його ж рядками, давно вивченими напам'ять як найкращий життєвий дороговказ. Його мелодійне слово були щасливі і горді співати кращі артисти обласної філармонії та студенти Херсонського музичного училища. А для когось такий виступ — поки що справжнє випробування, сповнене душевного смутку і болю. Заслужений артист України Харіс Ширінський не стримує сліз і вже на перших рядках другої виконуваної ним пісні обриває спів і йде зі сцени. Важко. Важко всім. Але це не означає, що краще — взагалі забути. Ніколи. І навіть цей творчий вечір — початок великої справи в ім'я великої людини. Сьогодні шанувальники Миколи Братана збирають його автографи, аби видати унікальну книгу автографів письменника. Завтра будуть нові й нові творчі вечори його пам'яті. Його твори з року в рік вивчатимуть у школах та університетах. Його гімн Херсонщини знову й знову співатимуть вдячні земляки. Адже справжнє, просякнуте любов'ю і добром, ніколи не забувається.

Тетяна Підгородецька
“Новий день”.- №18 (4908).- 29.04.2010.- стр.24

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.