on-line с 20.02.06

Арт-блог

02.12.2021, 10:49

І перший сніг, і плавний супокій. Цвіте різдвяник — в домі тихе свято. Так мало нам потрібно й так багато – всього в нас є на вуличці вузькій.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новости региона

02.12.2021, 14:57

У Скадовську пройде виставка робіт відомого французького фотохудожника українського походження Юрія Білака

02.12.2021, 10:43

Місто урочисто відзначить переможців проекту-премії “Золота молодь Херсона-2021"

02.12.2021, 10:37

Херсонська школярка стала переможницею фестивалю «STAR WAVES-2021»

«Він має дар розкрити талант»

У Новій Каховці відкрилася перша виставка відомого херсонського скульптора Юріка Степаняна і його учнів

«У вас чудова будівля картинної галереї, тут можна робити багато цікавих виставок. Обіцяю обов’язково привезти сюди всі свої роботи і багатьох цікавих художників. За однієї умови — коли тут зроблять ремонт», — напівжартома пообіцяв знаний скульптор, заслужений діяч мистецтв України, доцент кафедри дизайну Херсонського національного технічного університету Юрік Степанян на відкритті своєї виставки в Новокаховській картинній галереї ім. Альбіна Гавдзинського. Питання це для самої картинки наболіле: її будівля давно потребує капітального ремонту. Обов’язково провести його в наступному році урочисто пообіцяв, звертаючись до скульптора, міський голова Володимир Коваленко.

Відкриття виставки Юріка Степаняна і його учнів стало великою подією в культурному житті Нової Каховки. В захваті від побаченого були не лише відвідувачі, а й директор галереї Олена Михайленко, котра зізналася, що з роботами цього відомого в Херсоні і далеко за його межами майстра ознайомилася вперше. «Вразили і його роботи, і твори його учнів. Дуже незвичні образи у Юріка. Графічні роботи, виконані пастеллю, тушшю, аквареллю, дають зрозуміти, наскільки може бути сильною графіка для відтворення характеру, емоційності, ліричності, динаміки. Представлені ж малі скульптури неперевершені — біля кожної хочеться зупинитися надовго, вивчати їх і мріяти. А зала зі студентськими роботами є віддзеркаленням робіт метра. Хоча вони й відрізняються від представленого Юріком, в них відчувається дух митця. Всі вони дуже креативні, з гарним гумором і чудовою кольоровою гамою», — зазначила вона.

Як розповів Юрік Степанян «Новому дню», це перша його виставка на Херсонщині поза межами обласного центру. І додав, що не любить давати назви своїм роботам, віддаючи перевагу створювати їх серіями і супроводжувати кожну з них поетичними епіграфами. Народився Юрік у вірменському місті Капан, з 1991 року проживає у Херсоні. Серед найвідоміших його робіт — скульптура «Оберіг» у Каневі, «Сфінкс» у кримському Партеніті, монументально-декоративна скульптура «Дари Таврії» на Центральному ринку Херсона і відтворений пам’ятник князю Потьомкіну-Таврійському біля обласного академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша.

— Я знаю Юріка дуже давно. Було справжнім щастям спілкуватися з ним як з викладачем, — розповіла завідувачка кафедри дизайну ХНТУ професор Олена Чепелюк. — Дуже люблять його і студенти. Вони проводять в його майстерні і канікули, і вихідні. Юрік надихає і допомагає реалізуватися кожному молодому митцю. Багато художників вміють щось творити, але далеко не кожен із них може розкрити людину і її талант. Юрік має цей дар. Нам дуже пощастило, що він у нас є.

Як зізналася Олена Михайленко, велика виставка майстра і його учнів стала чудовим і навіть несподіваним подарунком до 50-річного ювілею Новокаховської картинної галереї, який вона відзначила в листопаді. «Дуже хотілося б, аби її змогли переглянути якомога більше наших земляків», — додала вона.

Олег Батурін
«Новий день».- №47 (5299).- 15.11.2017.- стр.24

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.